Vonkajšie tesnenie rámu okna

Profilova fotka
Zdravím, chcela by som sa poradiť, či je toto bežné, alebo máme sfušovanú montáž okien. Izolácia medzi rámom okna a fasádou nám končí takto cca 3 cm od konca okna a je tam akoby diera. Vďaka
Odpovedať
@mirka_kosicka mohlo to byt podstivejsie, ak je tam len diera po polystyren natlac dam daky silikon
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell dakujem za odpoved. Mame to este v zaruke od developera, tak si to chceme uplatnit ako reklamaciu, neboli sme si vsak isti, ci to je takto spravne, alebo to ma byt od okraja po okraj. Je to totizto na kazdom jednom okne.
Odpovedať
Pri bocnom dazdi ti tam natlaci vodu tak ci tak, lebo i tie parapety su sfusovane. Tie krajne ukoncovacie listy mali byt pod zateplenim, radsej nedavaj viacej foto ,lebo ten dom vratis cely :-D :-o
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Zdravim, je normálne ked mi vonkajsie tesnenie na oknách uplne netesní? Prebral som od developera nový byt a všimol som si, že vonkajšie tesnenia sú úplne zanesené a dážd sa vpodstate dostáva az do plastového rámu okna. Na fotkách je vidieť staré stekance.
Odpovedať
@andrej3_ nie nie je to normalne, relamovat, pisomne a mailom aj s fotodokumentaciou.
Odpovedať
@andrej3_ Nie je to až taká tragédia, netreba byť z toho nešťastný. Niektoré tesnenia tesnia lepšie, niektoré nie. Teraz som pozrel na moje okno, v detaile to je podobne, ako to tvoje, tiež tam zateká a vidno prach medzi oknom a tesnením. Oknu to vôbec neublíži. Ak sa aj dostane voda do rámu, výrobca s tým ráta - na spodku rámu si môžeš pozrieť také vyfrézované otvory, ktoré odvedú takto zatečenú vodu (druhá fotka). Na funkciu okna to nemá žiadny vplyv, akurát vidno trochu prachu za gumou. Podľa mňa to nie je na reklamáciu. Prípadne odfoť to tesnenie ešte zvonku, v akom je stave.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?