Vnútorné pásky - detaily

Ahojte Firma mi namontovala okná na pásky. Nepáči sa mi, že vnútorné pásky Soudal neprekrývajú okenné kotvy, ktoré spod nich trčia. Na pár miestach okenná pena viac napučala a interiérovú pásku odlepila, čím vznikla taká bublina... Neviem, možno som puntičkár. Nemám tieto miesta prekryť napr. tekutou hydroizoláciou?
Odpovedať
Ja som kotvy prekryval zvyškami pasky
Odpovedať
@tom329 nenechali mi žiadne zvyšky a potreboval by som aj ten sprej na zvýšenie priľnavosti, ktorý používali
Odpovedať
Pozri na allmedia.sk
Odpovedať
u mna to urobili podobne...reklamoval som to a prisli mi to opravit... stavias z tehly?
Odpovedať
@pluvko rekonštrukcia, ostenia vymurované porfixom a zatiahnuté klebrom, teda rovný povrch pre pásky
Odpovedať
@henry_sk nie hydroizoláciu, ale tmel na pásky
Odpovedať
@henry_sk reklamuj nech to prerobia...takym fuseractvom ta paska straca vyznam
Odpovedať
Profilova fotka
pásky sú úplne zbytočné, je to len miešanie technológií. Ak páska nie je prilepená na parozábranu, nemá žiadny účinok.
Odpovedať
@jan45 ani z hľadiska vzduchotesnosti?
Odpovedať
Profilova fotka
@tom329 je to poistka pri nedostatočnom vypenení, ale test sa robí po omietkach a tam sú ešte APU lišty
Odpovedať
Profilova fotka
@tom329 pásky zabezpečujú vzduchotesnosť a samozrejme spoj, ktorý nie je vzduchotesný - nemôže byť ani parotesný. https://www.asb.sk/stavebnictvo/techn... Medzi najčastejšie sa vyskytujúce nedostatky v testovanom súbore rodinných domov patrili pripojovacie škáry okien a dverí. Tieto nedostatky sa vyskytovali v prípade všetkých typov obvodových konštrukcií (ľahké, masívne). Išlo najmä o miesta napojenia výplňových konštrukcií prostredníctvom PUR peny, pričom sa nezabezpečilo súvislé napojenie hlavnej vzduchotesnej vrstvy na rám výplňových konštrukcií (obr. 4). Pri utesnení pripojovacej škáry pomocou špeciálnych lepiacich pások tieto problémy nevznikali........... @henry_sk na opravu postačuje butylová omietateľná páska.....na "kléber" chytí spoľahlivo.
Odpovedať
@eagleowl viete poradiť konkrétnu pásku?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@henry_sk https://www.allmedia.sk/produkty/tesn... https://izotes.sk/index.php?_route_=f... treba si vybrať podľa šírky a dĺžky lebo napr. 75mm / 25m je asi zbytočne veľa.....na opravy asi 50mm bude OK.... ale nájde sa aj ďalšie použitie... dá sa to použiť na všetky prestupy cez parozábranu alebo kolo komína, na prestup strešnej tyče, dvere na prahu z vonku atď.....odoláva UV aj dažďu...
Odpovedať
Profilova fotka
@henry_sk páska je nepriepustná , pripepí sa na stenu, tá je priepustná, čo teda plní akú funciu? Už som to niekde písal, pásky sú z iných stavebných systémov, tu sú zbytočné.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, mám podobný problém, ako zakladateľ témy. Vymieňali sme (v byte) staré 25-ročné plastové okná za nové. Zaplatil som si aj za dodanie resp. montáž interiérových parozábranných pások, ale nepáči sa mi samotné montážne prevedenie - pásky na niektorých miestach neprekrývajú šrób kotvy, niekde je páska vydutá (kvôli pene) a rohy tiež nie sú úplne zakryté. Nie som majster, takže možno ide iba o môj (laický) pocit a perfekcionizmus, preto by som sa rád spýtal skúsenejších, či je to v poriadku alebo je potrebné to nejako opraviť/reklamovať? Vďaka za rady. P.S.: Pre predstavu pripájam aj fotky.
Odpovedať
@engine_er reklamovat.
Odpovedať
@engine_er jedna známa firma mi podobne nalepila pásky, presne tie illbruck, stým že sa to takto má robiť. Miesto nervov a naťahovanie s nimi som si pozrel videá na yt ako to má byt, zohnal som jednu pasku a všetko si sám poopravoval.
Odpovedať
Profilova fotka
@engine_er reklamovať....najlepšie s tým že si vyžiadať na montáž zľavu a nejakú pásku grátis a opraviť si to sám lebo tí čo to spravili to ani dobre spraviť nevedia.
Odpovedať
@eagleowl Už som písal email a poslal fotky. Som zvedavý na reakciu. Avšak som trochu sklamaný. Človek si zaplatí profesionálnu a nie lacnú firmu a takú banálnu vec nevedia spraviť. Nehovoriac o tom, že ani táto a ani iná firma nevedeli spraviť sadrové omietky. V tomto prípade to bolo asi šťastie, lebo keby niečo takéto omietli a nevšimol by som si to, bol by to ešte väčší problém.
Odpovedať
@ricir A akým spôsobom si to opravoval? Lebo tie pásky sú nalepené z bočnej steny rámu tzn. nie z prednej, a tak je problém ich odtiaľ odlepiť. Niektoré časti, napríklad rohy, kde páska chýba alebo nedolieha, by sa dali opraviť nalepením kúskov, rovnako tak aj kotviace šróby je možné prelepiť. Ale na niektorých častiach rámu je páska taká napnutá (zle nalepená), že tam je problém s tým niečo robiť...
Odpovedať
@engine_er tu pasku si tam daval dodatocne na okna ramu? Ako vidim mas uz spravene spalety a neviem si predstavit, ako to teraz zapravis? Tie pasky maju od vzduchotesnosti daleko, to si i sam zistil. Mne ked to montovala "certifikovana" firma, tak som stal pri nich, lebo by to dopadlo este horsie!
Odpovedať
@engine_er illbruck ma aj lepidlo k tomu, na yt vo videu je pouzivane lepidlo aj, do tych rohov som natlacil to lepidlo a prelepil dalsou paskou. Kde to bolo napnute tak som pasku prerezal, pur penu zatlacil najviac co to slo a znovu to prelepil paskou. Z vnutornej strany som novu pasku prelepil na povodnu pasu co najblizsie k ramu. Z vonkajsej strany som robil tak isto ale pasku som lepil az na ram okna, tam to prekrije zateplenie. Kotvy som zatlkol do roviny s murivom, mam poroboten, a celu kotvu prelepil.
Odpovedať
@rkorba Nie nie, tú pásku dávali robotníci pri osadzovaní okna. Ale, ako je zrejmé, zvolili nesprávny postup. Čo sa týka špaliet, tak tie sú "pôvodné" resp. staré okná vybrali tak, že špalety nepoškodili. Tiež som zvedavý čo s tým murár teraz vymyslí... @ricir Vďaka za tip. To som si v podstate aj myslel, že dá sa to opraviť iba týmto spôsobom tzn. dolepiť kúsky pásky, prelepiť kotvy apod. A inak používal si aj impregnačný sprej? Na YT videách sa používa, hlavne na tie kotvy. A tiež som si všimol, že používajú často aj valček. To sa tým mojim majstrom ani nesnívalo...
Odpovedať
V mojom prípade žiaľ dodávateľ okien odmietol opraviť, vraj je to presne ako má byť....robia tak všade, nikto sa vraj nesťažuje. Kúpil som tmel na parozábrany s páskou a tým pretesnil okenné kotvy. Čím je najvhodnejšie spraviť špalety v hrúbke do 2cm a prekryť tieto pásky? Hrubá omietka? Lebo tá páska je pružná, nie všade je vyplnená penou. Aby omietka nepraskala. Viem že XPS nie je na vnútorné špalety odporúčaný.
Odpovedať
@henry_sk páska nemôže byť pružná mala by byť ohnutá do 90° uhla aby pena nepretŕčala cez rám inak sa to tam bude praskať. A farbu tiež oškrabať aby tam omietka chytila
Odpovedať
@henry_sk My musíme mať iba sadrovú omietku, keďže ju máme v celom byte a hrubozrnná by vyzerala na špaletách naozaj neesteticky. To bola aj "nesplniteľná" požiadavka pre firmy, lebo tí robotníci sadrové omietky nevedia robiť.
Odpovedať
@engine_er sprej nie, montážnici ho používali ale keď som prišiel po troch týždňoch domov tak pomaly vsetky pásky poodlepovane, či dnu alebo von. Čiže ani ten sprej není žiadna sláva. Celkovo tie pásky illbruck si podľa mňa onicom pri tej cene čo sa predávajú a cena za montáž na pásky ani nevravím u tej firmy. valček som používal ale všetko som ešte prešiel prstami, predá väčší cit.
Odpovedať
Predtým ako mi firma prišla Montovať okná tak som sa bol pozrieť na jej realizáciu montáže s páskami a hneď som vedel že keď tie pásky naozaj chcem tak si kvôli nej musím zobrať dovolenku a naučiť ich (certifikovaných montážnikov) tie pásky lepiť len podľa manuálu od výrobcu 🤔 Štandardný postup odjebať zákazku a rýchlo utekat na druhú 😎
Odpovedať
Aktualizácia: páni "od okien" prišli a jediné čo boli ochotní spraviť bolo, že prelepili kotvy a rohy. Aj keď som ich upozorňoval na napnuté časti pásky resp. že pod nimi je vzduchová bublina a to asi nie je v poriadku, tak povedali, že to tak robia, aj pri novostavbách (chudáci novomajitelia). Vyzerá to tak, že tadiaľto cesta nevedie. Ako tu už bolo spomínané, buď si to človek spraví sám alebo to nechá tak. Priznám sa, že už nemám chuť sa s nimi doťahovať... Preto sa chcem spýtať, aký veľký je problém, keď je páska napnutá resp. nie úplne pritlačená? Uvidím čo mi zajtra povie na to "špaletár". Btw. použitú pásku Illbruck ME508 sa ani poriadne kúpiť nedá.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?