Vchodové dvere z Obi, Merkury alebo FM - skúsenosti

Ahojte, prosím vás mate niekto vchodové dvere z Merkury, Obi, alebo FM dvere? Foto aký štýl myslím dávam do komentu. Chcela by som vidieť ako vyzerajú naživo. Ďakujem 🙂
Odpovedať
@aklatanmal predpokladam, ze rozpocet je okliesneny. Ale toto, co tu je nafotene, aj ked s tym nemam skusenosti ako uzivatel tak bieda. Bud to su kovove alebo kvazi drevene s polystyrenom a tie posledne netusim. Dajte si radsej nacenit poriadne plastove dvere, ktore aj co to potesnia a oproti tymto tu aj vydrzia. A nemyslim plastove z tychto obchodov.
Odpovedať
Mame FM dvere hlinikove, plne, najvyssiu radu hrubky 90 mm. Tie su ok. Neviem odkial ste, ale maju predajnu v BA - OC Styla.
Odpovedať
@bigjamajko pri kvalitnych hlinikovych sa budes hybat s cenou okolo 1500 a vyssie. Z tychto prezentovanych ani jedny nic moc.
Odpovedať
@pistikus ved vravim, ze mame najvyssiu radu, ta je ok. https://fm-dvere.sk/vchodove-dvere/dv...
Odpovedať
fm dvere mozem odporucit, bral som s kolegom bocne dvere plechove s vyplnou do garazov a spokojnost. cena vyborna oproti ostatnym.
Odpovedať
No rozpočet mame max 800, tak neviem.. Ja keď som pozerala niektoré tie ceny tak pri tých 1500 som si povedala ze fakt premrstene.. No strop prekročiť nechceme, len neviem ci teraz pozerať "menej moderné" a dajú sa zohnať kvalitné za lacnejšie? Tie FM dvere mňa oslovili najviac..
Odpovedať
@bigjamajko od Žiliny ale asi skúsim napísať nech pošlú foto takto na obrázku sa to zle pozera
Odpovedať
@pistikus môžeš odporučiť obchody? Ja sa v tom moc nevyznám 🙂
Odpovedať
@aklatanmal vlastne so si dnes uvedomil, ze mam este aj typ AT507, 56mm od FM Asi tie, ktore mate vo vybere. Tie by som si ale asi ako vchodove nedal.
Odpovedať
Profilova fotka
@aklatanmal túto cenu máš na mysli akože už komplet? Či len za samotné dvere ako také?
Odpovedať
@bigjamajko no veru za vchodové nie, ale pekne su
Odpovedať
@jan6872 komplet 😄 no chystáme sa stavať a toto zatiaľ potrebujeme na samostatný vchod (všetko máme už hotovo len preburat dvere a osadiť) kým sa postaví, takže niake veľké investície by som nerada..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@aklatanmal ak to ma byt provizorne, docasne na 2 max 3 roky tak chod aj do tych lacnych. Ak na trvalo tak asi ee.
Odpovedať
Pokial len takto @aklatanmal tak chod aj do takychto a potom ked budu peniaze, tak date nejake lepsie aj vsetko. Ja v tom nevidim nejaky zasadny problem 😉
Odpovedať
@stanii75 @pistikus Jabdufam ze tak na max 2 roky 😀No len teraz sa rozhodnúť ktoré vybrať, lebo cenovo sú všetky cca rovnake
Odpovedať
Profilova fotka
tie AT507 mi dost pripominaju polske Linea. https://www.hornbach.sk/shop/Vchodove... Ako pivnicne ok, alebo docasne aj vchodove, kym nenasporis na nove. Plech s izolaciou.
Odpovedať
@mgx v tom hornbachu pozerám ešte tieto:
Odpovedať
@mgx hej, presne. ako hlavne nie. @aklatanmal. ak to chcete fakt na 2 roky tak by som asi isiel po cene.
Odpovedať
Tak @aklatanmal uz potom sa riad len tym co sa ti paci, co sa ti viacej bude hodit a kukaj aj parametre 😉
Odpovedať
@bigjamajko no za dva roky sa hádam sťahujeme, ale tuto nám tie dvere ostanú (prerobené podkrovie).. No zatiaľ sme si ešte nevybrali.
Odpovedať
@aklatanmal vchodove dvere chcete riesit takto? Zajdite do inconu slovaktualu nech vam nacenia hlinik....plastove vchodove dvere by som nechcel ani zadarmo do domu
Odpovedať
Ono to tu zase veľa ľudí moc prežíva :D Známy dali "dočasné" pastové vchodové dvere z vtedy ešte "Baumaxu", chceli ich potom vymeniť a už sú tam 9 rokov bez nejakých problémov ... Rodičia majú Rehau plastové dvere už viac ako 20 rokov, nikto ich dodnes deň nemusel ani doštelovať ... Ja mám plastové Rehau, nejaké 2 roky, zatiaľ absolútne bez problémov, len tam už som bol niečo máličko nad Vašim rozpočtom ... Pri tých z OBI a podobne treba rátať, že to zodpovedá cene .. Sú tenké, labilnejšie, určite nebudú tak "dokonale" tesniť, ale nevidím dôvod prečo by tam nemohli vydržať roky ...
Odpovedať
Tak sme nakoniec vybrali tieto a čakame kým prídu: https://fm-dvere.sk/vchodove-dvere-hl... ak by ste niekto potrebovali recenziu tak kludne potom píšte 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
zdravim, nema niekto vchodove dvere z Hornbachu? Potrebujem vymenit dvere rodicom a v Hornbachu maju drevene vchodove dvere a su potiahnute plechom cize drevo je vo vnutri. Ma niekto s takymi dvermi skusenost? Vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@ricir - teraz som jedny montoval. To ani nie je zarubna, to je papier. Dvere Linea, poliaci sa fakt posnazili :) Dvere totalne o nicom, v podstate do normalneho ostenia ani nenamontovatelne. Nastastie toto islo do falosnej predsteny, takze som to nejak zvladol ale never-ever. V rovnakej cene si bud zozen nejaky second hand z Rehau, alebo pozri Bauhaus (typujem ze to bude +-to iste) alebo okolo 500e uz mas celkom OK dvere z fm-dvere. Alebo dospor 800-1000e na 70mm profil v hliniku, tie su dobre. Ak chces uz fakt dobre, tak premium za 1500e.
Odpovedať
@mgx keby to ide mne do novostavby tak nechcem dvere ta 500€, do starsieho domu ok. to fm-dvere ani nepoznam a pozeram ze chcu peniaze vopred tak to ma odradza
Odpovedať
@ricir FM ok. Nemci.
Odpovedať
Dvere od FM sú nekvalitné. Na dverách nie sú dodržané pravé uhly, zárubňa vyhnutá. Prave dnes nám montovali odborníci.
Odpovedať
@aklatanmal
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?