VAROVANIE! Montáž okien do otvoru za 731,60 eur a cena s páskami za 691 eur, spolu 1422,6 eur

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Čo poviete na toto? Ahojte, vsetci ty ktory si budu robit cenove ponuky na okna a dvere, dobre si skontrolujte v cenovej ponuke, ci je tam zahrnutá montaz z tesniacimi paskami a ci je tam pisane o norme STN 73 3134 ak nie, tak to pozadujte, inak vam namontuju okna bez izolacnych pasok alebo vam to oznamia montaznici že ich tam nemate a odidu zo stavby, dokym si tie pasky nezabezpecite ako sa to stalo aj mne. Ešte mi montážnik povedal, že on tie okná bez pások nenahodí, preto že on za svoju prácu neručí a nízkoenergetický dom potom neplní funkciu. Predajkyna, ktorá nám poslala týchto montážnikov bola ale informovaná, že staviame nízkoenergetický dom a sami si okná boli zameriat na stavbe, tak o tom vedeli. Hned v ten den som volal do firmi (09.06.15) mi bolo povedane, ze ak chceme pasky, musime si doplatit dalsich 691eur a rozhodnúť sa do pol hodiny, ak chceme mať tie okná s páskami nahodené na druhý deň (10.06.15) - lebo musia ísť 200 km pre pásky- týmito nepresnými a zavádzajúcimi informáciami ohladom nahodenia okien s páskami som bol vystavený rýchlemu rozhodnutiu (30 minút). Rozhodol som sa pásky dať ale s tým, že sa budú nahadzovať aj s oknami na druhý deň 10.06.15 a nie neskor. Doteraz nemám 2 okná nahodené lebo im došiel tmel a je 21.06.15 a ani terasové dvere, lebo boli poškodené a šli na opravu. Bol som v tom, že ak sa rozhodnem do pol hodiny, že pásky sa budú nalepovať na druhý deň. A to mi tie ostatné okná nahodili do otvoru, ktorý si predom neupravili a museli sme diery v otvoroch okien (úchytka Ytong) sami zatmeliť aby nebola páska len tak volne. Montaz okien a dveri ma vyšla 731,60 eur a ešte požadujú odomňa 691 eur za pásky. Tak som im napísal sťažnosť, lebo podľa tejto normy STN 733134 je ich povinnosť pri cenových ponukách oboznámiť klienta o tejto norme a o sume koľko bude stáť navyše montáž týchto pások a oni to neurobili. A tak isto informácia o záruke tam nebola. Nie je náhodou cena s montážou do otvoru za 731,60 eur a cena s páskami za 691 eur poriadne privysoká???- spolu 1422,6 eur !!!??? My sme si mysleli že cena 731,60 eur za montáž je aj s páskami!!!! Preto ziadame korekciu sumy za neinformovanost klienta s normou. Nahadzovanie okien sa o 16 dní posunulo.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@bungalov122 nechcem vyrývať, ale čo ti napísali do cenovej ponuky? Spomínali pásky a ich osadenie? Asi nie...preto mi je divné, že ich teraz požaduješ.
Odpovedať
Profilova fotka
@topvideo V cenovej ponuke nespomenuli pásky a ani tú normu a ani záruku. Je tam len montáž do pripraveného otvoru 85,070 metr. za 731,60 eur. A to sa nám zdalo už privela penazí. Bez nich totiz nie je mozne usadit okno, aby splnilo svoj účel v nízkoenergetickom dome-: žiaľ takto sme boli upozorneni az montaznymi pracovnikmi, ked nam doviezli okna a dvere na stavbu a odišli preč s tým, že si máme zabezpečiť izolačné pásky a bez toho, že by zavolali a informovali o tom firmu, prečo odchádzajú zo stavby. Potom som to riešil
Odpovedať
@riso11 ja som si to robil sam, lebo tak ako ja, mi to ziadna firma neurobi..Pasky ma stali cca 270 euro...Tych tvojich 1100 som chapal len za pracu bez materialu...
Odpovedať
STN nie sú záväzné,iba ak: dodržiavanie STN vyžaduje technický predpis (podľa zákona 264/1999 Z. z. je technickým predpisom všeobecne záväzný právny predpis, ktorý obsahuje technické požiadavky na výrobky alebo na služby, dodržiavanie ktorých je povinné pri uvádzaní výrobkov na trh) stáva sa záväznou. Zjednodušene povedané,norma je záväzná vtedy,ak sa na ňu odvoláva zákon,alebo iný právny predpis.Alebo ak si to v zmluve dohodnú zmluvné strany.Je jasné,že odberateľ-laik nemôže vedieť,že niečo také existuje,preto sa dobrá firma pozná podľa toho,aké informácie a rady zákazníkovi poskytne.Čo sa týka okenných pások,presne sa Vám stalo to,že pri dodatočnom doplnení ceny za montáž pások,keď už Vás majú ako zákazníka lapeného,cenu premrštia.Cena za pásky (dodávka+montáž) by mala byť niekde medzi 0,5-0,6 ceny montáže.Ťažko budete niečo namietať,ak ste na cenu pristúpili,jediné čo však môžete urobiť,ak ste ešte nezaplatili,že si celú zákazku prehliadnete ako pod lupou.Ono sa vždy chyba nájde,hlavne pri montáži,lebo montážne predpisy platia fakticky pre všetky systémy rovnaké a montážnici ich na 100% nedodržujú.(vypodložkovanie okien,odstupy a rozmiestnenie kotevných bodov, na oknách odstupy uzatváracích bodov,...) Ak ste však zaplatili,čím ste vyjadrili súhlas s cenou a ak ste ešte podpísali preberací protokol,tak riešenie je na dlhé lakte.
Odpovedať
Fuu no mna tolko vysla predsadena montaz co teba montaz a pasky....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
a ako to je ked sa dáva tesniaca páska 3v1 ? Vtedy to tiez nie je podla tej normy ? Čo lepšie tesní klasické pásky alebo tie pásky 3v1 ?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?