Tipy a skúsenosti - prechodové lišty

Ahojte. Este stale som sa nepohol ohladne prechodovych list. Je tu niekto kto mi to dokaze fundovane vysvetlit? Vynechal som tzv dilatacie vo velkych priestoroch a pod kazdymi dverami kvoli roztahovanou a stahovaniu podlahy. Tetaz chcem dat niektory typ prechodovej listy a podla mojho nazoru su vsetky nanic a napriklad taka lepena lista znemozni tymto pripadnym pohybom ked sa prilepi napriklad o dlazbu v jednej miestnosti o laminatku v druhej. Tak ako to je? Uz by som to po 2,5 roku rad dokoncil. Mal som asi davat podlahu v jednom kuse uz lutujem ...
Odpovedať
@adidasko1 ta samolepiaca prechodova lista ti nijako nezabrani tepelnej roztiaznosti poteru toho sa báť nemusis ;-)
Odpovedať
@adidasko1 alebo konštrukčný tmel 25D
Odpovedať
@adidasko1 A co sa ako bojis,ze ti to utrhne plavacku alebo dlazbu? Bozemoj...Nalep to tam a neries icoviny.P.S. ja so m to nalepil silikonom,a dom stoji uz 9ty rok,a ani mi dlazbu nepoutrrrhalo,a to si predstav,ze mam este aj podlahove kurenie.....
Odpovedať
@rkorba nejde mi o tepelnu roztaznost poteru ale laminatovej podlahy samotnej mam tam aj podlahove kurenie ale ked nejako na pevno premostujes dilatacne spary aky to ma cele vyznam...
Odpovedať
@dusan72 netvrdim ze sa niecoho bojim len mi unika pointa a vyznam prechodovych list. Keby som to robil este raz nepredelujem nikde zbytocne za to teraz vysolim kopec penazi a vysledok ako keby bola podlaha jednom kuse 🙂
Odpovedať
@pukpuk ale cim potom prekryt ten tmel? To sa mi tiez akosi nepozdava. Nalepim tam zrejme prechody ale blud je to riadny podla mojho sedliackeho rozumu...
Odpovedať
@adidasko1 nemyslim, ze by zrovna nalepena lista nieco zasadne zmenila, to lepidlo je pruzne, pohlti zmeny rozmerov. Keby nie, tak sa lista odlepi, ale podlaha sa urcite nezduje
Odpovedať
@adidasko1 ved to sa neroztahuje 2cm.. ja som teda ani nikdy nevidel to roztahovanie ale je to podla mna <1mm... takze ked to nalepis na mamut tak ta vrstva mamutu prenesie tu pruznost... ja som inak mal prechodky quickstep, kde sa nalepi(alebo naskrutkuje) plastova kolajnicka do medzery a do nej sa vsunie prechodka s nosom. ale toho mamuta sa neboj... niekedy mam pocit, ze tym predajcom podlah z toho uz prepina... robis dilatacie ale ked na to j*bnem gauc co ma 100kg tak neviem no... ale prepojit izby bez dilatacie to by som zase nerobil... mozno ani nie tak uplne kvoli roztiaznosti ale kvoli tomu, ze tam tazko dodrzis kolmost a rovnost a namontujes ju zle a bude sa kvoli tomu lamat - teda ani nie kvoli dilatacii ale kvoli skaram.
Odpovedať
@zita19 dikes za reakciu pacila sa mi. Su to samolepiace listy tak to snad bude ok verim tomu a uz to konecne dokoncim.
Odpovedať
@igor256 planujem dat tie samolepiace listy tak to snad bude dobre drzat. Vraj to drzi aspon v predajni to tvrdili 😎
Odpovedať
@adidasko1 Asi si ešte nelepil samolepiace lišty, keď máš na ne taký názor. A už vôbec si ich neodlepoval. Za prvé - tie lišty majú na spodku lepiacu plochu, ktorá je trvale pružná, ale pritom lepí jak hovado. AK by sa aj podlaha hýbala +- 1-2 mm, to lepidlo ten pohyb absorbuje. Za druhé - tá lišta drží a drží. Až ju budeš odstraňovať, tak sa namakáš. Ja som dal pri stavbe plastové, ale na fólii sa vydral ten vzor a niektoré aj popraskali. Tak som ich teraz menil za hliníkové. Mal som čo robiť, kým som odlepil tie pôvodné. Nemaj žiadne pochybnosti a kúp si rovno hliníkové. Plastové nedávaj, do 2 rokov by si ich musel meniť. A dilatáciu pri prechodových lištách nerieš. Stačí, ak necháš medzeru medzi miestnosťami max. 5 mm. Lišta to prekryje.
Odpovedať
@chrobak7 dakujem za radu tak dam tie hlinikove samolepiace a dalsia vec odskrnuta
Odpovedať
Článok sa načítava...
@adidasko1 toho lepidla na tych listach odspodu je tam cca 1mm vrstva a natahuje sa to ako sopel, to nie je spoj, ktory by zafixoval dilatovane useky 🙂
Odpovedať
@gashtaan Tak ty si to presne vystihol s tým soplom, lepšie by som to nenapísal... ;-) :-)
Odpovedať
@gashtaan dufam ale ze je to spoj ktory sa nebude odlepovat lebo deti po dome jazdia kade akymi dopravnymi prostriedkami casto a rychlo
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Naozaj sa mozem spolahnut, ze to lepidlo bude dobre drzat na vinyle aj na dlazbe?
Odpovedať
@paliboy ked nebude a odlepi sa to das tam mamut. Na par miestach som to tak musel riesit
Odpovedať
@adidasko1 samolepiace drzia u mna uz 15ty rok, nespekuluj a nalep
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Ahoj ja sa len chcem opýtať že ako sa pri takejto lište môže ta podlaha rozťahovať keď je to tam v podstate na doraz
Odpovedať
Profilova fotka
@mmmm111 nijako.
Odpovedať
@eagleowl a podlaha sa potom nevyduje keďže nemá sa kam hýbať ?
Odpovedať
Profilova fotka
@mmmm111 mala by mať možnosť sa hýbať aspoň na druhú stranu....záleží od rozmeru, konštrukcie samotnej podlahoviny, zmien vlhkosti a teploty v interiéry, resp existencie podlahového kúrenia a teploty vody a pod...
Odpovedať
Profilova fotka
@mmmm111 Podlaha môže mať dilatáciu na iných stranách ako píše @eagleowl alebo môže byť lepená, kedy sa nerozťahuje.
Odpovedať
A čo by ste mi odporučili na toto aby to vyzeralo dobre
Odpovedať
@solidway @eagleowl ?
Odpovedať
Profilova fotka
Ku keramike hliníkový prechodový profil, teda strieborný. A niečo tenšie na šírku. To je za nás najuniverzálnejšie, ale ak máte inú farbu kľučiek, teoreticky by sa dalo aj podľa toho zariadiť.
Odpovedať
@solidway a rovnomerne odrezaný laminát na 0,5cm lebo majstri to neodrezali rovno a medzi to dať silikon ? Zlý nápad ? Nemám rad listy
Odpovedať
Profilova fotka
@mmmm111 Máte to položené plávaním? Ide tu o to, aby podlaha mohla dilatovať. Takže potrebujete mať medzery zo strán, ak vám na druhej strane zastaví roztiažnosť kuchyňa alebo niečo iné, môže to byť problém...
Odpovedať
Profilova fotka
@mmmm111 zlý nápad....na takto ohryzený laminát niečo takéto....alebo vzor ako ten laminát. https://www.a-keramika.cz/2462-progre...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?