susedove okno

6 hod490
  • No já naprosto chápu, proč ti to vadí. Mě by to taky vadilo. Už jen, že je to vaše část a nemusíte poslouchat ani čichat smrad (a zvuky) od sousedů. Já bych přinejmenším dala před to nějakou instalaci pro popínavé rostlin a zasadila tam popínavé růže, čímž by se to oddělilo, přinejmenším - toho, že vás můžou "odposlouchávat" či větrat smrad na vaši stranu se nezbavíš, ale aspoň vizuálně ano . Divím se, že to někdo povolil takto postavit. Zda tam může vylézt přes okno je to nejmenší, to může i přes plot, ale takhle okno od souseda k sobě na zahradu mi přijde velmi nekomfortní (a je mi jedno, že je to wc, není to o to lepší).

• Ale ved to nemoze byt taky problem, nasad tam nieco popinave na konstrukcii nech to nelezie po fasade a vybavene. Ak to bude mat aj trne, tak este lepsie. Aj keby si aj otvorili, tak prd uvidia a liezt von sa im tiez bude tazko. Ale osobne tiez moc nechapem, preco otvarave vadi a sklopne nie.

@zajo123  A to iste aj pre vas, spravne umiestnene stromy, kriky, pripadne aj tieniace plachty a mate pocit sukromia. Ale trochu nechapem, preco vam vadi, ze tam ma sused okna - co je na vareni gulasa take, ze sa sused nemoze pozriet? Alebo na vesani pradla? To mi hlava neberie, preco by toto mal byt problem. V panelaku kazdy vesia spodare susit na balkon, ze to vidi cela ulica, a problem to neni, a tuto na vlastnej zahrade sa ides ondit, ze ci sa nahodou sused nepozrie? Vyprdni sa na to.

• Akoze mozno hlupa otazka neviem, ale vazne je to taky problem ze ma ine okno ako malo byt povodne??

• Sponzor fóra
  • @metele  Žeby narušenie súkromia? že máte pocit, že Vás stále niekto počúva, keď sa rozprávate na dvore, pretože počujete tých ľudí pri okne neustále šramotiť, smiať sa a rozprávať? Neviem, ako by sa vám páčilo sedieť pod susedovým oknom a normálne sa tam rozprávať ako rodina, aj o rodinných a súkromných záležitostiach. Keď chcem tráviť čas s rodinou, asi nechcem, aby tam načúvala celá jeho rodina a to isté platí aj z druhej strany. Ak by sme chceli tráviť čas s nim, pozveme ho na grilovačku alebo guláš za nami. Tiež sa mu nemusí páčiť, že má otvorené okná, návštevu a za oknom sa mu smeje partia ľudí a hrá tam hudba. Keď ste 30 rokov zvyknutí, že máte na VLASTNOM dvore pokoj, že si môžete pobehovať po dvore v plavkách a vypiť si rannú kávu na terase v pyžame a zrazu máte 5m od seba okná. Ja sama keď vešiam bielizeň počujem, ako sa oni vo vnútri zhovárajú alebo telefonujú a tiež mi to nie je príjemné, ale snáď si nebudem chodiť po vlastnom dvore so štupľami v ušiach. My plánujeme taktiež stavbu domu a beriem maximálne ohľady na susedov z každej strany, aby som im nijako nenarušila ich súkromie, aby nemali pocit, že ich obmedzujem tak, ako sme teraz obmedzovaní my. Máme na dvore postavenú ešte jednu budovu a sused neustále tlačí na nás, aby sme ju zbúrali, že mu tieni a keď ju zbúrame, rád by si spravil do nášho dvora ďalšie okná, aby on nemal tmu v dome. A to nehovorím o tom, že si chodí na náš dvor kedy potrebuje bez ohlásenia a diktuje si, čo mu na našom dvore zavadzia a máme to dať preč, ktorý strom máme zrezať, lebo mu tieni + nám zakázal postaviť si plot vyšší ako 150cm 1m od jeho domu, aby jemu netienilo do okien. Riešili sme aj s právničkou, že by sme spísali dohodu, že do budúcnosti už nebude budovať žiadne okná do nášho dvora, ale je to tak na dve veci, keď rodičia zomrú a dom budú dediť súrodenci. Doplatia na to v budúcnosti len švagrovci, ak budú tento rodičovský dom búrať, pretože nebudú môcť mať okná už ani do vlastného dvora a do susedného tiež nie. Tak isto máme náš dom na hranici pozemku, ale máme tam iba jedno jediné okno - kúpeľňové, ktoré ani neotvárame a kúpeľňu vetráme cez chodbu, pretože susedovi vadilo v minulosti, že ho počujeme a on počuje nás.
    Keď ste 30 rokov zvyknutý, že máte svätý pokoj na vlastnom dvore, na vlastnom pozemku, ťažko si zvyknete na to, že počujete každý krok niekoho cudzieho a ten niekto cudzí počuje každý váš krok. Že sa rozprávate s vlastnými rodičmi o niečom, čo malo zostať v súkromí a do týždňa to vie už celá ulica... no odkiaľ asi?
    A s tou bielizňou ste to nepochopili...mne je 20 či sa niekto pozerá na naše oblečenie. Ide o princíp, že pri tom nemáte pokoj, lebo počujete ako sa susedia sprchujú a chichocú vo vnútri...ako sedia na wc. Toto je dôvod, prečo nežijeme v paneláku, ale celý život na dedine...chceme súkromie a tak isto ho chceme dopriať aj susedom.

• @kliepa  vazne, tak predstavte si najomnici co tam su, cistili okno a v pohode sa vedeli zmestit, aspon podla toho, co mi partner povedal.

• @jaros55  tak keby sme mali vobec ist podla planov co malo byt, tak tam nemalo byt vobec, ale je tam, len keby nebolo v takych rozmeroch, ze naozaj sa dostane clovek na nas pozemok, ked tam clovek nie je a tak. Hlavne ked to majitel toho domu len prenajima a nastahovat sa moze, akykolvek typ cloveka. Na stavebny urad idem v pondelok ako priletim, takze uvidim co poriesia, ale taktiez so susedom to budem riesit aby sme nasli vhodnu cestu pre obe strany.

• Tak neviem asi by aj zalezalo ze aky by to boli susedia, a povedzme si, fakt su odkazani na to aby cez okno chodili k vam? No neviem.. Ako jasne pokial je to prekazka treba to riesit, len sa to snazim vnimat viac pozitivne.

• osobne by som to tak nebrala, no je pravda ak s tym mate problem, tak by bolo fajn si to spolocne vydiskutovat. ako ine riesenie ako napriklad nejake mreze dat na to okno ani nevidim

• @frantos  ved to majiteľ je pohodovy človek lenže to prenajíma a bohužiaľ človek nikdy nevie komu to prenajme. Aj keď zvažuje aj predaj domu tak to chcem poriesit skôr akoby to mal nový majiteľ. A hej normálneho človeka to nenapadne otvoriť rat a chodiť po cudzom pozemku, len ozaj to poriesit skôr ako keď bude neskoro

• @svetlanik3  inak to nie je zly napad a vyriesilo by sa nimi podla mna vsetko. ak by sa nasli nejake co by aj na pohlad vyzerali dobre, tak by som do nich kludne siel

• No a vlastne ako ste pokročili? Boli ste za susedom, nech to dá do poriadku keď to vám prekáža?

• @zdena_samaj  pripnem sa, lebo ako celkom ma to zaujima, ci najdu nejaku spolocnu rec, aby s vysledkom bol kazdy ok

• Tak bola som na stavebnom úrade sa informovať, pri výstavbe dali povolenie na okno keďže to nebrali ako problém pri dvojdome avsak. Staviteľ tohto dvojdomu má viac stavieb v meste takze si ho kvázi staveňbny úrad zastával. No mame sa dohodnúť s majiteľom druhého domu, najprv ústne ak nie, poslať list doporučene na jeho adresu a dať mu lehotu 30 dni. Ak by sa nevyjadril, SÚ ho vyzve na to, aby podľa podmienok napísaných v liste začal konať. Pýtali sme sa aj na kamery ak by sme chceli,tak bohužiaľ kamera nemôže priamo snímať jeho okno aj keď sa tam začína nás pozemok.

S majiteľom sme sa dohodli na stretnutí tak držte palce 🙂

• Nooo tak dúfam sa nejak rozumne dohodnete. Daj nám vedieť

• Pridám novinky. Rozprávala som sa s majiteľom avsak on zatiaľ cez ústnu dohodu predal dom, svojej neteri, ktorým dajú úver v priebehu budúceho mesiaca. Že on si je vedomý toho okna ale bohužiaľ to riešiť nebude, že musíme s novými majiteľmi, ktorý oficiálne ešte nie sú. Tak držte palce.

• Sponzor fóra
  • to je take klasicke, ruky prec od vsetkeho, ale drzim palce ked tak aby ste to poriesili s novymi majitelmi, aby sa to dalo no.

• @dominguezah  tak to je bohovské teda. No hádam, že sa s nimi bude dať nejak dohodnúť teda.

• Update: mali sme s nimi rozhovor teda a súhlasili, že treba to riešiť a akonáhle budú majiteľmi tak mreže sa budú dávať, zatiaľ je to na ústnej dohode tak uvidíme či ju dodržia 🙂

• No na parádu 🙂 Som rád, že sa nájdu aj takíto ľudia ktorí teda k tomu pristúpili, sa priznám napadlo mi, že sa môže stať v tomto prípade, že budú proti.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém