Sú lepšie plastvé okná Salamander alebo Gealan?

Môžem poprosiť o názor na tieto 2 profily? V internetových diskusiách je často odporúčaný Salamander (3D Luxus) - nemecký profil- na Slovensko dovážaný z Česka)) Na Gealan (extra glass) (nemecký profil vyrábaný aj slovenským výrobcom) sú finančne výhodnejšie ponuky pri približne rovnakých parametroch (3 sklo- 6 komora, 76 stavebná hĺbka) . Má zmysel preplatiť Salamander ide o rozdiel v kvalite - alebo iba o rozdiel v marketingovom a kalkulačnom prístupe?
Odpovedať
Ahoj neviem odkiaľ máš že salamander je dovazany z česka ale to je nemecky profil vyrába sa v turkheime mesto v Nemecku ja mám salamander uz 7 rokov a maximálna spokojnosť od firmy lmj salamander a ak uz salamander tak najnovší profil bluevolution www.sip.de to je stránka na salamander a pokial viem tak gealan je síce nemecky profil ale vyrába sa uz v Poľsku a salamander sa vyrába v nemecku a 3d profil je uz 10 rokov starý profil takze určite bluevolution od salamandru .
Odpovedať
Profilova fotka
nerieste, kde sa co vyraba... to su vsetko reci, ze polsky profil a neviem aky.... co sa poliakom rozpadavaju okna, alebo co??? nejde o profil, ale o to, ako ho kto u nas potom montuje..ci vystuzuje atd...ved vy dovnutra profilu nevidite....
Odpovedať
Dakujem za odpoved- Salamnder je nemecky profil - okna z neho vyyrabaju mnohi vyrobcovia - ja viem napr. o zavode na Morave ale aj ini mali slovenksi vyrobcovia okien. Gealan - takisto nemecky profil, ktory takisto spracovavaju ini vyrobcovia okien - konkretne na Slovensku napr. v Zlatych Moravciach)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Dobry den, neviem ci je tato diskusia este aktivna, ale rada by som si nechala poradit od niekoho kto ma vyber plastovych okien uz za sebou. Idem riesit okna na jar a neviem sa stale rozhodnut medzi Salamandrom a Gealanom. Salamander ma aj siroky vyber dekorov, co ponuka celkom zaujimavu myslienku a Gealan ma opat moznost akrykoloru, kde sa mozem vyhrat s myslienkou dizajnu a farieb. Dalej by som potrebovala vediet presne kooficienty prestupov tepla. Ktore cislo je optimalne? Neviem sa nikde poriadne k presnym udajom dopatrat, lebo vsade pisu inak. Dakujem za rady.
Odpovedať
Gealan dosahuje koeficient prestupu tepla U=1,0 W/m2K, ak sa pouzije trojsklo tak je prestup tepla este lepsi. Co viem, tak Salamander ponuka prestup tepla s kooficientom U = 1,3 W/m²K pri 5 komorovom systeme. Ale pre istotu zisti priamo u predajcu tie prestupove kooficienty, lebo tie sa lisia podla toho kolko komorove okna su. My sme kupovali Gealan okna, lebo sa nam pacilo to prevedenie co spominas, system akrykolor - lebo sme chceli efekt hlinikovych okien a vyzera to super. Kvalitativne sme tiez spokojni. Inak dnes je velmi velky vyber predajcov, co ponuka i niekolko typov okien, takze je z coho vyberat a porovnavat, dolezite je vsak, aby ti tie okna i spravne osadili, takze citaj recenzie a hladaj firmu, ktora ma i kvalifikovanych ludi a vedia ti na mieste poradit.
Odpovedať
Inak my sme mali tuto firmu a spokojnost urcite ;-) http://www.ksplastik.sk/kvalitne-plas...
Odpovedať
@gabrisko22 dakujem, to je rychlost, ani som necakala, ze mi niekto napise. Ano, budeme mat zrejme 5-komorovy system. A ktore ci slo je vlastne lepsie? Cim nizsie, tym lepsie, nie ci ako to je? Som z toho mierne mimo.., dakujem za odpoved.
Odpovedať
Tie komory sa ponukaju podla toho ci tam ma ist dvojsklo alebo trojsklo, podla toho sa i cena odvija. Trojsklo ma urctie lepsiu izolaciu, lepsie tlmi zvuk aj sa menej rosi, i cez leto je to optimalnejsie. Pricom okna s dvojsklom sa rosia uz mierne pod nulou, trojsklo az pri velkych mrazoch. Pre vlastne dobro si treba viacej nastudovat problematiku tykajucu sa okien, o izolaciach i rosnom bode. Trojsklo ma Ug vacsinou okolo polovice z dvojskla aj Ug 0,6, co su super parametre. Takze cim nizsie cislo, tym lepsie :-) Drzim palce.
Odpovedať
Ja som kupil do domu slovaktual a do garaze dake polsko s profilom gealan. Co sa mi na gealena nepaci je ze uz setria na tej blbej spodnej montaznej liste. Slovaktual tam mal hadam aj 7 komor a mal tam peknu tesniacu gumku plus drazky na parapetu aby drzala. Gealan mal asi 3 komory bez gumky, bez drazky na parapetu a este bola volaka krehka ze mi na jednom mieste praskla. Cenovy rozdiel pritom vobec nebol je velky. Samotny profil neviem neriesil som to bolo mi to v garazi jedno ale na dom by som bral nieco lespie. Hlavne dohliadni na montaznikov lebo keby si videla ako namontovali mne tak umres, hore na rame pona vobec nebola lebo sa im tam nezmestila pistol. Hlavne ze 300€ za 2 hodiny roboty, uz nikdy viac rasdej sam.
Odpovedať
@daisy77 moja švagriná má okná tiež od firmy ksplastik na dome aj byte a tam ich dodali od namerania za 1 týždeň ( zrovna minulý ). Je s nimi veľmi spokojná s prístupom aj s prácou
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 rokoch
@gabrisko22 prosim pekne aký okien ste volili na oknách dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
My sme napriklad dali klasicke biele vzhladom na to, ze aj steny mame biele, tak aby to viac menej splyvalo dokopy, nechcela som nic vyrazne. Co sa fasady tyka, tak tam sa tiez ta biela da dopasovat so vsetkym podla mna.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?