Strešné okná Roto verzus Velux

prosím vás aký je cenovy rozdiel medzi roto oknami a velux? a ktoré sú kvalitnejšie? ešte by ma zaujímalo, či robia aj pevné okná. nie výklopné. lebo potrebujem do izieb dve okná a stačilo by jedno vyklopno -kyvné a druhé na pevno? nevieme sa rozhodnúť
Odpovedať
pokial viem Roto je číslo 1 na trhu so strešnými oknami co sa kvality týka, no su aj drakšie, my sme zvolili rdu R6 co su len kyvne, na pevno....? neviem ešte som o tom nepočula, možno na prianie zákazníka ti také vyrobia
Odpovedať
no ja zas myslím že číslo 1 je Velux.
Odpovedať
nam vravel architekt, ze obidve su dobre, do inych znaciek by nesiel ;-)
Odpovedať
My mame tiez roto. Roto su plastove, velux drevene pokial viem.
Odpovedať
my sme pred 2 mesiacmi dávali 4 okna od Velux poplastované a tri z nich boli výklopno-kyvné a jedno schodiskové len kyvné. A robili nám cenové ponuky, ktoré už bohužial nemám, no nadrahšie vychádzali velux.
Odpovedať
@pancake pokial som spravne informovana, Velux su poplastovane a Roto su celoplastove...preto sme aj my zvolili Roto, aj napriek tomu, ze boli podstatne drahsie ako Velux...mame ich uz 4 roky, zatial ziadny problem, pricom som videla Veluxacke okna po 4 rokoch od namontovania a :-p
Odpovedať
ja mám už 3 roky namontované biele plastové strešné okná roto a sú v pohode, žiadny problém
Odpovedať
presne tak ako píše @willi okná Roto sú celé z plastu a Velux sú iba poplastované. My sme zvolili Roto, takisto ich užívame 4 rok a je to v pohode, Velux poplastované som nevidela po takej dlhej dobe užívania, zato som videla nepoplastované Velux a otras - takže hlasujem Roto :-)
Odpovedať
My mame polyuretanove veluxy a jejich vyhoda oproti rotu je prave v tom ze maji drevene jadro ktere zajistuje stabilitu - stejne jako u lyzi. U rota je okno celoplastove s kovovou vyztuzi ktera zhorsuje tepelne parametry okna a navic se plastove okno diky pusobeni extremnich podminek na strese muze casem kroutit. Doporucuji kazdemu si o tom neco nastudovat - na netu je informaci habadej. Pavel
Odpovedať
My sme na poslednuchvilu dali objednat Velux plastove 2 sklo. 3 sklo bolo uz dost drahe. Myslite, ze sme spravili dobre, ze sme ich vybrali namiesto Roto?? Lebo stale mi to beha hlavou, ze ci sme dobre urobili.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 8 rokoch
Dobry den ozivujem temu. Odporucate Roto alebo Velux? Ako ste spokojni ti co ste si davali montovat pred 10timi rokmi (co tu bola konverzacia aktivna) . Vdaka
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?