Spôsob ako znížiť teplotu

Ahojte. Prerobené podkrovie. Zaizolovane 40 cm vaty poval a 30 cm striekana sikminy. 15 grafit polys. Žiadne vonkajšie žalúzie nemáme ani neplánujeme ani klímu a podobne. Minule mi volal nejaký pan z eco home firmy. Bol u nás ze kontrola okien zdarma a povedal mi ze ponúkajú nejaké vonkajšie fólie na okná a ze garantujú 5 stupňový pokles teploty. Z jednej strany domu nám prazi slnko od rana do večera a vnutri teplota je 26-27 stupňov. Mate skúsenosti s takým niečím? Fólie na okná? Zevraj sa odtien nezmení len ci to funguje. Na 12 krídiel bola cena okolo 500 e
Odpovedať
@martinak15 skúsenosť nemám, len tak laicky by ma zaujímalo, že keď tie fólie v lete nepustia teplo zo slnka do izieb, tak potom ani v zime a to by bola škoda, či nie?
Odpovedať
@zltalienka to je jedna z tých veci 😄 papier znesie len mňa zaujíma názor či to niekto ma 🙂 obyčajne žalúzie nezaberajú. Tieto dni je byt doma masaker 🙂
Odpovedať
@martinak15 Zalezi od konkretneho typu, ale vacsina protislnecnych folii znizi prestup svetla. Tie najlacnejsie maju kratku zivotnost. Okrem toho stratis tepelne zisky v zime. Idealne je externe tienenie (zaluzie, fixscreen,...) alebo vhodny presah strechy, ktory tieni len v lete.
Odpovedať
Zdravim,tie folie mame na oknach na zapadnej strane.su to folie od firmy 3M.pokles teploty je v tych izbach,ale tazko povedat ci je to tych 5 stupnov.kazdopadne v tych izbach je teplo. Myslim, ze pomahaju aj zatiahnute zaluzie vnutorne a tiez mame zatiahnute aj zatemnovacie zavesy.v izbach je tma,ale su to spalne,tak nam to moc nevadi
Odpovedať
Tie folie nemam pocit, ze by uberali zo svetla.a v zime je to tiez ok...predsa je to len zapadna strana,takze tam je svetla az az,a tepla tiez
Odpovedať
Pokiaľ človek nechce ext. tienenie alebo presah strechy, tak je vhodné uvažovať o strategickej výsadbe stromov, ktoré v lete tienia a od jesene až do jari púšťajú svetlo-teplo. Zatienenie domu stromami ochráni vnútornú klímu viacej ako akýkoľvek iný typ ext.tienenia.
Odpovedať
@purplesticks to je síce pekne ale toto je prerabka na blbom pozemku 🙂 jedine riešenie je vonkajšie tienenie...len moc sa nám to nepáči tak preto hľadám iný spôsob
Odpovedať
@martinak15 no tak ti poviem, tiez som sa vyhybala davat čokoľvek "pred" okna, nepacilo sa mi to. Ale bohužiaľ nijako inak to nespravis efektívne a my sme tiež skoncili s komplet zastresenym juhom. A pomohlo to naozaj výrazne. Napr. aj dnes, vonku mi teplomer ukazuje 32 stupňov, dnu máme stále 24. Ako iste to ešte stúpne teraz, ked ma byt este týždeň horucava, ale kym sme nemali to prestrešenie, tak tu byvalo aj 28 stupňov, co bolo fakt na nevydržanie.
Odpovedať
@martinak15 skutocne reflexne folie na skla su naozaj drahe. Len ci tito predajcovia predavaju skutocne reflexne folie alebo len zrkadlove alebo aj tieniace to tazko povedat. Takito podomovi obchodnici vo mne moc dovery nevzbudzuju. Ak tak najst si sam firmu, referencie na nu a kupovat vyrobok s certifikatom
Odpovedať
@zita19 vsak to. Druhá vec ze dat 500 euro za fólie a dat povedzme 1200 euro za vonkajšie žalúzie so sietkami proti hmyzu...bol by som debil asi keby som ich dal nalepiť🙂
Odpovedať
@martinak15 az nato, že vonkajšie žalúzie stoja podstatne viac. Nam nacenili na jedno okno 2500 ecok. Takze sme sa na to vykašľali a radšej prestresili celu juznu stranu.
Odpovedať
@akvi mozno elektrické a neviem co všetko. My mame dom urobený na komplet čiže už žiadne zasahovanie do stavby robit nebudem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@akvi južnú stranu tieniť netreba mám presah strechy len 0,5 m a v lete od mája do sep nesvieti dovnútra vôbec
Odpovedať
Profilova fotka
Neviem ake folie ponukaju ale ja si na auta davam dopredu UV ciru foliu a je to citit ked pali cez otvorene okno a ked dam do polky je markantny rozdiel. Malo by to fungovat aj na dome.
Odpovedať
@duzu no ty možno máš presah strechy, my sme nemali, mame plochu strechu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?