Slovaktual PASIV vs. Slovaktual OPTIM - ktore?

Ahojte, rozhodujem sa medzi plastovymi oknami Slovaktual PASIV (https://www.slovaktual.sk/produkty/pl...) resp. Slovaktual OPTIM (https://www.slovaktual.sk/produkty/pl...) Ide o novostavbu RD, aktualne v stadiu hrubej stavby. Predajca sa vyjadril, ze Pasiv je drahsi o 15%. Nevidim tam az taky vyrazny rozdiel a prinos Chcem sa vas spytat, ci tych 15% ceny navrch pri Pasiv ma prinos co sa tyka tepelnej izolacie a funkcnych resp. inych vlastnosti? Mate niekto z vas Pasiv a ste radi, ze ste do toho investovali? Vdaka za vase odpovede
Odpovedať
podla mna to taky rozdiel nebude. cena sa niekedy navysuju aj umelo si myslim a tie produkty nemusia byt natolko odlisne, aby sa to vyplatilo. okrem ineho, nie su tieto udaje aj spomenute v nejakych parametroch?
Odpovedať
Ahoj.Mne Pasív vyšli o 200e drahšie,ako Optim.Čiže som išiel do pasívu no a ako si sa rozhodol ty?
Odpovedať
@itgospa my sme dali PASIV a priplatili si za väčší priestor medzi sklami, teplý rámik a ešte by som si bol priplatil za iný plyn. Keby som volil ešte raz, urobím to rovnako. Z mojej skúsenosti a skúsenosti ľudí v okolí Slovaktual zväčša od PASIVu odhovára. Neviem, či si náhodou tie lacnejšie nerobí on a PASIV nekupuje. Neviem, ale bolo mi strašne smiešne ako ma prehovárali, že prečo chcem lepšie a drahšie okná 😄
Odpovedať
@martin0907 tak nakoniec sme sa rozhodli - vzali sme pasiv, ten cenovy rozdiel asi 5% som akceptoval. co ma presvedcilo bolo pevne stredove tesnenie (u optimu len gumenna prepazka), aj tak najdolezitejsie bude ustriehnut si montaz
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Máte niekto prosím fotky Slovaktual Pasív a Optim? Rozhodujem sa medzi týmito dvoma ale Pasív vyzerajú trochu zastaralé po vizuálnej stránke.
Odpovedať
@lojzo951 ano, pasiv v HL klipe a vobec nevyzeraju zastaralo 😉
Odpovedať
@palo18 mohol by som Vás poprosiť o fotky?
Odpovedať
@lojzo951 pozri si v albume
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?