Skúsenosť s oknami od Incon

Čaves. Budeme prerábať dom buď koncom roku alebo teda až ďaľší rok. Uvidíme ako budeme na tom finančne. Chceli by sme meniť prvé okná ktoré sú teda na tom najhoršie. Proste pôvodné okná, ktoré vôbec netesnia. Zatiaľ sme si dali urobiť ponuku iba u Inconu. Kolega z práce mi ich doporučil a máme teda aj pobočku blízko tak sme ich oslovili ako prvých. Nikoho iného nepoznám kto by mal s nimi skúsenosť tak by som bol rád za nejaké skúsenosti alebo užitočné rady. Zatiaľ máme vyhliadnuté tie Natura 94 mm - drevené.
Odpovedať
1
2
Firma je fajn, máme plastové na byte asi 3 roky ešte nebol problém. Vybavenie išlo tiež rýchlo.
Odpovedať
Super dík, my by sme chceli teda drevené. Máme spravené dve ponuky zatiaľ tak porovnávame čo je lepšie. Cenovo nie sú zlé takže chceme teraz ešte riešiť zasklenie a nejaké doplnky. Tak som zvedavý čo a ako.
Odpovedať
Nám robil okná Incon premium, tiež máme tie drevené a myslím, že sme si lepšie nemohli vybrať. Zasklenie sme si teda dávali bezpečnostné.
Odpovedať
@petkojan bezpečnostné? akurát aby si sa neporanil ked sa rozbije, no kladivom otvorím každé, ide i vyrezať diamantom a chytiť zvonom, mám Incon plastové biele už asi 13r a stále ako nové, na rozdiel od drevených nepotrebujú inú údržbu ako umytie
Odpovedať
@duzu Veď práve to bol aj dôvod prečo sme si dali tie bezpečnostné. Máme 3 malých chalanov a urobili sme im pred domom ihrisko, takže tam večne kopú loptu alebo hrajú niečo. A okolo domu je tiež pristoru kde sa hrajú .Takže tam je to riziko rozbitia okna, takže sme nechceli aby boli ostré kúsky okolo v prípade že teda k rozbitiu dôjde. A je pravda že u toho plastu je potreba tej starostlivosti minimálná ale zase na dom sme chceli vždy drevené takže sme radi že sme si to splnili. Verím teda že po toľkých rokoch ako u vás tiež budú tie naše okná tiež ako nové🙂
Odpovedať
S Inconom sa nesklamete, čo sa týka vybavenia a komunikácie tak to išlo rýchlo a hladko. Dokázali odborne poradiť a proste nič nevnucovali. Okná máme už asi 5 rokov a ani raz sme nič nereklamovali.
Odpovedať
@endrue Tak to máš pravdu. Tiež mám dobrú skúsenosť s komunikáciou v Incone a fakt poradili aj s tými doplnkami čo sme chceli. Už čoskoro nám ich budú robiť tak už nech to máme hotové.
Odpovedať
@marekju Nech vám to vyjde, verím že budete spokojní. Hlavne si nechaj všetko po založení vysvetliť aby si vedel nejaké tie nastavenia. Tiež mi to všetko vysvetlili chlapi a bol som aj prekvapený že koľko vecí som nevedel. Takže som sa niečo nové naučil.
Odpovedať
Tak máme hotovo, nakoniec som rád že sa nám podarilo zariadiť okná skôr. Plán bol pôvodne koncom roka alebo teda ďaľší. Ale nejak sa nám podarilo dať euráče dokopy a urýchliť to. Ale má to aj výhodu, uvidíme cez zimu koľko sa nám podarí ušetriť. Tesnenie teda vypadá super, žiadne prefukovanie nie je cítiť.
Odpovedať
Tak to ste dobre stihli. Za ako rýchlo vám ich urobili od toho objednania? Tiež by som chcel od Inconu okná na byt. Neviem či to ešte budeme riešiť tento rok alebo to necháme až po novom roku. Ale aspoň vybrať si pôjdeme aby sme videli ako vypadajú a teda nech nám poradia aj zasklenie lebo do toho sa moc nevyznám.
Odpovedať
No my sme to tak trochu odkladali kôli financiám. Plán bol povodne urobiť okná až na koniec roka ale podarilo sa nám teraz. Inak od objednávky by sme ich okolo mesiaca mali, tak nám bolo vysvetlené takže určite za mesiac by ich normálne namontovali. Ale tiež sme si dosť nechali poradiť, ja som z toho bol tiež magor.
Odpovedať
@marekju Tak to je super že tak krátko to trvá. Ja som mal v hlave že aj niekoľko mesiacov sa čaká, o ale je možné že to proste bývalo kedysi. Inak sme si už dali urobiť aj objednávku a dokonca sme si aj zaplatili zálohu. Ale všetko nám vysvetlili takže sme viacmenej dali na nich ohľadom zasklenia. Budeme ich nakoniec meniť po novom roku, zatiaľ to vidím tak na február.
Odpovedať
Článok sa načítava...
My sme nakoniec Incon nebrali. Ale prisiel nam po CP od Inconu formular na zhodnotenie pristupu a ked som tam napisala ze ich nevyberam pre cenu, na druhy den mi prisla nova CP o 5% lacnejsia. Snad to niekomu usetri par korun. Vela stastia.
Odpovedať
@duzu máte trojsklá incon či dvojsklá?
Odpovedať
@tinkerbell dvoj , vtedy 3 ešte neboli, ale zatiaľ spokojný aj s týmito slúžia dobre, stačí ich len umývať a žiadna iná údržba
Odpovedať
@duzu a nerosia sa vám v zime? My máme tiež incon dvojsklá (dávali sme ich pred 12 rokmi) a keď vonku mrzne alebo je okolo nuly, tak sa veľmi rosia. Pritom vetráme dostatočne.
Odpovedať
@tinkerbell mám radiátory tie ofukujú vzduch pred oknom, tak len minimum, stále sa to vysuší, až ked je pod -15 ráno utrieme,
Odpovedať
@duzu aj my máme radiátory, neviem čo robíme zle. Bývate v rodinnom dome, či v byte?
Odpovedať
@tinkerbell treba skontrolovať ako tesní tesnenie, občas ho treba pretrieť silikonom aby nestvrdlo a ako sú nainštalované, cítiš chlad na ruke pri ráme a múre?v RD
Odpovedať
Tak my ich máme už tiež na byt objednané, nechcel som zbytočne vyčkávať takže čím skôr tým lepšie. Inak aj nám sa tieto staré dosť rosia, hlavne keď je mínus von. Ale myslím že to tesnenie je už dosť biedne. Ale keď tak rozmýšľam tak sa nám to stávalo aj keď boli novšie. No neviem, tiež sme vetrali a aj radiatory boli zapnuté celý čas na minime čo nám odporučili ale žeby to pomohlo tak to nemôžem povedať. Takže klasika ráno handra a všetky okná poutierať. Takže neviem či to bolo oknami či nejakou vysokou vlhkosťou. No dúfam že po tej výmene to bude lepšie, takže uvidíme.
Odpovedať
@roubert My sme tiež mali ten problém s rosením a teda ako nám ich vymenili tak sú úplne suché, myslím že len raz žena utierala ale to sme mali vysokú vlhkosť kôli prádlu čo nechala v obývačke sušiť na radiatore, lebo súrne ho potrebovala suché. Takže snáď aj u Vás to tak bude a už nebudete musieť s tou handrou behať. Držím palce.
Odpovedať
@marekju No tak na to sa teda spolieham. Za 3 týždne ich už budú zakladať🙂
Odpovedať
@roubert Čaves, už ich máte urobené? Tiež by sme od nich chceli , akurát som im posielal požiadavku na okná, chceli by sme plastové na trojizbový byt v klasickom paneláku. Máme určitý stanovený rozpočet tak snáď sa doň vopcháme.
Odpovedať
@borusek Hej už nám ich založili. Inak my sme platili hneď všetko naraz, bez zálohy a mali sme menšiu zľavu, tak možno by sa ti to hodilo.
Odpovedať
@roubert No bol som sa informovať a tiež by sme ich mohli mať s tou zľavou, čo by nám teda dosť pomohlo🙂 Ponuku nám už urobili takže sme ešte nejaké veci chceli doladiť ale vypadá že to v pohode dáme finančne.
Odpovedať
@borusek tak potom fajn. nasi ich maju na dome, no ale roky a zatial ako nepostrehol som, ze by sa boli na nieco stazovali
Odpovedať
@seker47 Tak to som rád, už máme aj dohodnutý termín výmeny v máji, takže sa nám to blíži.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Aj ja mám okná od Inconu a som spokojný - konkrétne plastové komfort evo.
Odpovedať
Toto je opakovane asi stale, ale okrem kvalitneho okna a kovania je najdolezitejsia partia, ktora to pride montovat a tiez moznosti konstrukcie. V 4i byte v panelaku sme vymienali vsetky stare okna v zateplenom panelaku za Incon Luxury 3skla s kovanim Winkhaus cca v 2018: * cez balkonove dvere aj po 5tich rokoch stale prefukuje (nepomohol ani 2x zarucny servis) * velky ram na dvojokne v jednej z izieb od osadenie pri zatvarani naraza - nepomoholol ani 2x zarucny servis * cez 2 okna nejako pri silnych lejakoch a vetre zateka (1 ciastocne vyriesilo dodatocne zaizolovanie ramov v ramci zaruky) Treba povedat, ze vymienat okna na starom panelaku nie je najjednoduchsie (nikdy to nebude novy nalesteny otvor), a sme teda spokojni tak na 3 hviezdicky z 5. Rodicia vymienali na dome okna za nove (tiez Incon) a mali super partiu a okna funguju.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ja mám Incon okná dva roky. Zatiaľ faj, nemôžem sa sťažovať, okná vyzerajú kvalitné, zatiaľ nebol problém. Celkovo som bol spokojný aj s montážnikmy a jednaním predajcu.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?