Rozťahovanie kovovej brány v lete.

Poprosím o radu. V letných horúčavách sa nám kovová brána tak rozťahuje, že sa nedá otvoriť. Celková dľžka oboch krídel je 320cm. Neviete poradiť čo tým? Ďakujem.
Odpovedať
@wanttoknow aku medzeru mate medzi kridlom brany a bocnum stlpikom? Ak je tam vola...tak urobit nove zavesy...a pokusit sa ziskat nejake tie centimetre tam
Odpovedať
Profilova fotka
flexou skrátiť 😄 😄 tak pochopiteľne asi zväčšiť medzeru medzi krídlami
Odpovedať
Profilova fotka
Najlahsie prevarit panty ak sa da
Odpovedať
Posielam foto kde vidieť aj medzeru na bočnom stľpiku. Problém je v tom, že nemáme stredový stľpik, teda rozťahuje sa malá brána a tiež veľká. Nechcem osadiť stredový stľpik, lebo veľké krídlo je len 210cm.
Odpovedať
@iamriso ak zväčším vzdialenosť medzi krídlami /čo som urobil/, v zime sa brána otvára. Ak by bol jazyček na kľučke o cca 5 mm dlhší, tak je po probléme.
Odpovedať
zabudni na primitívne riešenia, zabuduj do konštrukcie aktívne vodné chladenie, pridaj k tomu nejaký zelený blábol a žiadaj dotácie z €urofondov
Odpovedať
@wanttoknow to chceš povedať že tá 2cm medzera nestačí? Pri takej krátkej konštrukcii to bude roztahovať tak 0,1mm aj to tak pri 60 stupňoch. Skôr bude problém v stĺpikoch ale zle navarené pánty
Odpovedať
nemas nahodou zabetonovane iba stlpiky zvlast? teda nemas ich prepojene zakladom ktory je monoliticky? ak ich mas zaliate zvlast tak to je odpoved na tvoju otazku - stlpiky vplyvom zamrzania a rozmrzania pody pracuju a preto ti deformuju tu branu. Treba vzdy zaliat stlpiky na branu do celeho zakladu - teda aby boli spojene...
Odpovedať
@marekjahoda áno, stľpiky sú betónované samostatne, brána bola robená dodatočne. Tak potom iba nejako predľžiť jazyček na bráne.
Odpovedať
Profilova fotka
@wanttoknow nepredlžuje sa jazýček, ale zarážka na stľpiku
Odpovedať
Vymen panty za nastavovacie, ale nejak sa mi nezda ze by ocel mala taku roztaznost. Ja mam 2 x 2m a robi to tak 2-3mm. Mozno by stacilo zmenit farbu na svetlejsiu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?