Rozbité sklo na posuvných dverách 3-sklo :-(

Prosím poraďte - najlepšie vy čo sa vám niečo podobné stalo. Ako ste riešili opravu skla na posuvných dverách/okne 3sklo? Posuvné plastové dvere Slovaktual (čerstvo dovezené, ešte nenamontované) 2,4x2 m sa nám podarilo na nich nedopatrením rozbiť sklo na pevnej časti. Poškodenie sa stalo pri brúsení betónovej podlahy - odfrkol kamienok a bum. Zvonka je iba malá štrbinka ale zvnútra prvého skla vypadol do medzipriestoru medzi sklami kus skla asi ako jednoeurovka. :-( Poraďte
Odpovedať
@evit81 Opraviť sa to nedá, len vymeniť cele 3sklo. Mne majstri pri montáži rozbili vonkajšie na HS portáli, tak sa to muselo cele vymeniť. Sklo obyčajné s rozmermi 1,6 x 2 metre stálo 190 €, doprava 50 € a vymena 70 €. Spolu cez 300 €, platila to firma. Ja som len doplatil nejakých 100 €, lebo som chcel bezpečnostné, to bolo o stovku drahsie, ako obyčajné Buď sa zmieriš s dierou a sklom, čo nebude tak izolovať, ako by malo, alebo si zaplatíš pár stovák. .
Odpovedať
Sa mi zda, ze Slovaktual ma vlepene skla, tak neviem ako to opravuju.
Odpovedať
@chrobak7 To mi je jasné, že to bude stáť kopec peňazí, méé. Čo už. Opravu ti robili na mieste v dome? Alebo sa museli celé dvere vymontovať a prepravovať. Akú značku dverí máte?
Odpovedať
Profilova fotka
Tiez nam pri montazi monteri praskli 1 sklo na HS portali a dodatocne ho vymenili - priamo na mieste, priniesli len nahradne sklo. Mame ale Hesta, nie Slovaktual.
Odpovedať
Profilova fotka
Nám prasklo trojsklo vo svetliku... vymenili nám ho v rámci reklamacie... za co Dakujem @gavaplast - výrobca dveri.... Inak predajca od toho dal ruky prec ... Resp. Ponukli nám zlavu na vymenu svetlika...
Odpovedať
@evit81 Neviem, akú značku mám. Ja mám hliníkový profil, zdá sa mi, že profil Aliplast Ultraglide, výrobcom je ALdoors. Opravovali to na mieste - doviezli sklo a vymenili ho v ráme. Neviem si predstaviť, že by trebalo celé okno vymontovať.
Odpovedať
Profilova fotka
Sklo sa mení na mieste bez demontáže rámu. Treba to znovu objednať u výrobcu dverí. Oni vám aj najlepšie povedia čo a ako.-
Odpovedať
Profilova fotka
Zavolaj toho co ti ich montoval. Objedna a pri oprave vyberie cele vnutro, ram zachova. Nam sa to stalo tiez za 150 eur jedny dvere celopresklenne
Odpovedať
tiez som 2x menil jedno 3sklo na fix rame okna slovaktual. prisli, demontovali listy, povodne okno, namontovali nove, opat listy a hotovo. tiez som niekde cital o vlepovanych sklach, ale nic take, bolo tam len vlozene a zaistene listami. ten rozmer skla bude stat kludne 200 Euro a viac :/
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Zdravim, vie niekto ako sa to mohlo stat? Prasknute sklo z vnutornej strany, bez narazu, JZ strana velke 2,3x1 m. Nebol to naraz ani nic, z dna na den, vonkajsia strana vyzera byt neposkodena..jedna sa o 3sklo.. Vedel by niekto povedat ako sa to stalo?
Odpovedať
@verky5 A si si istý, že tam nebol žiadny náraz? Lebo na tej prvej fotke to vyzerá na nejaký úder v tom strede okna. Mne rozbili okno pri osádzaní tabule. V sklade ju totiž viackrát prekladali a pri manipulácii asi naštrbili sklo niekde na spodku a ako to dvíhali s tými úchytkami, tak sklo v tom mieste naštrbenia prasklo, ako vidno na fotke. Ak si si istý, že tam nemohol byť žiadny úder alebo náraz nejakého padajúceho predmetu, tak je ešte možné, že bola tabuľa veľmi tesne osadená a pnutie pri rozťahovaní a stahovaní rámu mohlo spôsobiť rozbitie skla. Daj dole zasklievaciu lištu na ľavej strane a ak v mieste, odkiaľ vychádza prasklilna, je vymedzovacia podložka, tak je to z toho. Ešte mi napadá jedna teória - ten kartón si mal opretý o sklo? Potom sa pri silnom slnku mohol ten kartón príliš zohriať a od neho sklo - tým sa roztiahlo viac, ako rám a prasklo.
Odpovedať
Mas poistenie stavby? Skus to ako poistnu udalost
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chrobak7 @zita19 Ďakujem za pohľad. Nebol tam žiaden naraz ani úder. Teda o žiadnom čo by som vedel. Nebolo viditeľné poškodenie skla. Dám im to rozobrať, nech to pozru. Keď tam bude podložka tak to z toho? Kartón nie, veď a keď by boli žalúzie tak tiež to je zakryté to by všetky okná museli praskať, nie? ( Môj Laicky pohľad) Poistku mám ale hovorila že to musí prekonať odpor nejaký. Aby to platila poisťovňa.
Odpovedať
@verky5 Určite nebol nikto v miestnosti v daný deň? Poisťovňa kryje len škody, ktoré máš dohodnuté v poistnej zmluve. Toto asi k nim nepatrí.
Odpovedať
@chrobak7 Mám poisteny dom vo výstavbe vo Wustenrote. Nepozeral som to ešte ale skôr nie si myslím. Nie nebol ja som bol deň predtým ale s oknom som nič nerobil a bolo to ok.
Odpovedať
@verky5 Zaluzie nie su v kontakte so sklom. Skla zvyknu praskat aj po nalepeni mliecnej folie z toho dovodu. Staci ak nebolo sklo dobre vymedzene a mohlo sa prehriat a prasknut. Stale sa mi zda ze to zacalo v mieste toho pavucika v strede. Mohol to byt aj uder niecim ostrym, enmal si tam nejakych sikovnych majstrov?
Odpovedať
@xaxaxaxa Majstrov som mal na dome viacerých ale tam nerobili nič v tej izbe. Robili ale nie teraz naposledy
Odpovedať
@verky5 stalo sa nam nieco podobne na vchodovych dverach,ktore su orientovane na juh..este nebola ani strieska nad dverami spravena a tak tam prazilo riadne.. Kazdopadne, vyrobcovia by mali ratat aj s takymito podmienkami, ved uz nie je nic nezvycajne, ze je v lete upek.. Nam nastastie uznali, ze to bolo pnutim a je to ich chyba, a dvere nam kopmlet vymenili..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň, prosím vás je to trošku mimo témy asi, ale neviem kam sa obrátiť tak skúšam či náhodou🙂 na balkónovych dverách nám známy rozbil okno- jednu tabuľu z izolačného dvojskla.. odmerala som podľa návodu sklo, objednala ho v sklenárstve a povedali sme si že ho osadime sami. Akurát, že okno nám nesadlo 🙄 je o 1 CM z každej strany menšie- ja som bohužiaľ merala len od lišty k lište. Prosím vás, nemáte niekto nejaký kutilsky nápad ako ho osadit aj tak? Nejaký rám,penu,alebo niečo? Či neostáva nič insie len objednať nové sklo so správnymi rozmermi?
Odpovedať
@simkulienka Odfoť to rozbité sklo.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@verky5 Ako si dopadol ? to bol Slovaktual ci nie ?
Odpovedať
Profilova fotka
suhlasim, jedine cele vymenit, ale zaujimalo by ma ako ste sa s tym popasovali a koho ste oslovili?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?