Rolety alebo zaluzie?

Ahojte, ideme menit okna a mame povedat, ci budeme neskor davat rolety abo elektric.zaluzie, aby spravili predpripravu. Co je lepsie a preco? Teraz mame roletu, 11rokov, sme spokojni.v izbe je uplna tma, nebuchoce, udrziava zastreta teplo v izbe. Poradte 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
za mna hlinikove rolety na el pohon. chodia potichu, vo vetre nebuchaju a po stiahnuti je uplna tma. Jeinu nevyhodu maju oproti zaluziam, ze ked su vytiahnute iba na riedko, tak to svetlo nestaci a treba dvihnut viac. Zaluzie vies nastavovat inak.
Odpovedať
@mariynka ci rolety alebo zaluzie, da sa povedat, ze obidvoje su dobre. niektori si skor vyberaju zaluzie, lebo tie sa daju lepsie a viac naklapat ako rolety. no rolety a aj zaluzie dostatocne tienia, toho sa bat nemusis.
Odpovedať
Profilova fotka
u mňa sú 2 faktory - žaluzie sa mi páčia viac než rolety, a potom možnost ciastocne prepustat svetlo naklonenim lamel...iné výhody/nevýhody som neriesila, ale myslím, že ak ste boli x rokov spokojni s roletami, sla by som na istotu 🙂
Odpovedať
My mame vonkajsie zaluzie a vyhovuju nam. Tak ako napisala cuky_ducky, tak my sme tiez vyberali podla toho, ze pri zaluziach si lamely vieme naklonit ako potrebujeme. Rozhodnut sa ale musite sami, drzim palce 😉 🙂
Odpovedať
@hrehusa ahoj, mozes sa ta spytat, aky typ zaluzi mate? dakujem vopred za odpoved.
Odpovedať
@mariynka ak treba chrániť pred teplom od západu vtedy vonkajšie rolety,doobedu východné vtedy je ešte chladno , cez obed južné stačí malý presah strechy, na tienenie aby ti nikto nečumel stačia vnútorné žalúzie, ich výhoda oproti ostatným vnútorným , nezaberá veľa miesta lebo sú priamo na rámoch okna
Odpovedať
Profilova fotka
My. Mame hliníkové rolety.. Ešte nebývame ale žalúzie som nechcela lebo sa rýchlo spinia.. A buchaju.. Rolety s pustíme len keď bude večer.. Slniečko v dome my nevadí..
Odpovedať
@aisulka zaluzia Z 90 nebucha. To uz musi byt iny vetrisko aby buchali a tak isto vtedy pocut aj rolety 🙂 @mariynka ako pisu vyssie,tak zaluzie si vies v lete naklopit a mas aj svetlo vnutri a aj sa ti neprehrievaju cez okna miestnosti,robi to tak 10°C vnutri rozdiel cez leto 🙂 Ale ak to chces len na noc,tak to je jedno,aj rolety dobre vyzeraju 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Inak, mozte dat oboje. My sme zvyknuti na rolety, vecer sa zatvori cely dom, rano mame tmu. Proti zapadnemu slnku su tiez dobre.
Odpovedať
@aisulka uf "my"- mne, vadí hrúbka, kvalitná vonkajšia nebúcha, jej daľšia výhoda okrem zabráneniu prehrievania je i izolácia v zime,drevené okná chráni i proti vode z dažda, snehu, prach sadá na všetke, len na niektorých ho vidieť stále, hlavne na tmavých
Odpovedať
@timea59 mame Zetty 90, tie sa nam tak najviac dizajnovo pacili, aj ked vsetky su pekne ale tieto nam tak najviac do oka padli. Preco sa pytas?
Odpovedať
@hrehusa chapem, tie su pekne, oni maju tie lamely do pismena Z, su take zaujimave. len tak pre zaujimavost som sa ta na to spytala, nepotrebujem to pre nic konkretne 😉 a vy mate aj nejake velke okna? lebo co som citala, tak toto tienenie sa odporuca aj na take vacsie okna, kedze tie lamely posobia tak mohutne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Byvame 4 rok, a kupila som rolety den a noc nakolko sa neda upne otvorit okno pri umyvani tak sme sa rozhodli pre zaluzie momentalne to menime
Odpovedať
@timea59 okicko, lebo by som ti poradila, keby bolo treba🙂 V obyvacke mame jedno take velke okno - HST portal ale ostatne klasicke. No nam sa najviac tieto lamely pacili, tak preto sme si ich aj vybrali😉
Odpovedať
@listicky007 spravne som pochopila, ze tie rolety den a noc idete davat prec a idete ich nahradit klasickymi zaluziami alebo vonkajsimi??
Odpovedať
Profilova fotka
@hrehusa klasickymi
Odpovedať
@listicky007 super, klasicke interierove zaluzie su tiez pekne a dokazu dostatocne zatienit miestnost 😉 Tak prajem nech dobre sluzia 😉 Uz ich mate aj vybrate? Lebo ak nie, tak viem poradit dobru znacku 🙂
Odpovedať
@hrehusa nie, nie zatial nepotrebujem poradit a ked budem potrebovat, tak sa ozvem, ale dakujem za ochotu 😉
Odpovedať
jednoznacne zaluzie
Odpovedať
@timea59 za malicko, tak hocikedy sa ozvi, rada si popisem s tebou 🙂 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, staviame dom a tak uz dopredu rozmyslame nad vonkajsim tienenim. Zamna je to dobra investicia, pretoze v lete by som chcela mat v dome menej teplo a prave preto nad tienenim aj uvazujeme. Bola by som rada, keby ste mi poradili nejaky typ vonkajsieho tienenia, ktory bude kvalitny a popripade aj vy mate s nim nejaku skusenost
Odpovedať
@barbie888 Neviem, nad čím rozmýšľaš. Buď si dáš vonkajšie žalúzie, alebo rolety. Je toho dosť popísaného aj v tejto téme ako aj v iných témach, stačí si ich len vyhľadať. Či aký typ máš na mysli?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?