Presklená stena

Zdravim. Chela by som názor, popripadne tí ktorí majú skúsenosti s presklennou stenou orientovanu na juh- juhozad. Či sa neprihrieva v lete dom , a skusenosti s dymovymi sklami neprepustaju tak neplo, ako obyčajné sklá? Ďakujem
Odpovedať
@04zuz01 dom je nutné riešiť komplexne, nie len niektorú jeho časť. Celo zasklená stena súvisí s orientáciou domu na pozemku a výhľadom na daný pozemok, resp. okolie. Ak sa použije správne poskytne domu prvok, ktorý samotný dom posunie na inú, lepšiu, úroveň. Naopak, ak sa použije nevhodne, bude to slabý bod riešenia, hlavne, ako sa správne pýtate, v lete. Ak priamo na ňu bude svietiť slnko, tak sa bude dom prehrievať, na druhej strane v zimných mesiacoch poskytne tepelné zisky. Stále však platí, že aj najlepšie okno je z hľadiska tepelných strát, stále horšie ako izolovaná stena. Preto som písal, že to treba riešiť komplexne. Hlavne treba zabezpečiť v letných mesiacoch vhodné tienenie na veľké zasklené plochy. Ideálne presahom strechy, prípadne lamely, žalúzie a pod. To je prvý krok, následne sa treba pozrieť na tepelnú pohodu v interiéry domu a prípadne riešiť chladenie (stropné, stenové)... až v poslednom rade nástenné klimatizačné jednotky, ktoré fúkajú chladný vzduch.
Odpovedať
Profilova fotka
Najlepsie co podla mna mozes spravit je pridat sem podorys domu. Lebo takto sa neda poradit, ked nevidis cely dom
Odpovedať
Ono je to asi tak, ze ked clovek ocakava 22 stupnov v interieri pocas horucav, tak urcite nie. Ja mam teplo rad, ale zase s presklievanim by som to v rodinnom dome neprehanal, na slnko chodim von. Ale juzna obyvacka s velkymi oknami podla mna nie je problem. Foliu na sklach som mal v praci a je to cista depresia. V lete tam aj tak z juhu nesvietilo slnko a chladnejsie kvoli tomu urcite nebolo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?