Menu Forum

Poradite> Internorm drevohlinik (HF310) alebo SCHUCO hlinik (AWS/ADS 75.SI) ?

25. jan 2016  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
pacosk (41 r.)
10
Registroval sa 30. mája 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 27 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bytča.
  • Už bývam v dome
    okres Bytča
fotoportrét
fotoportrét
pacosk (41 r.)
10
Registroval sa 30. mája 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 27 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bytča.
  • Už bývam v dome
    okres Bytča
 Nevie niekto kto uvazoval nad kupou okien a potom sa rozhodol poradit medzi tymito dvoma ?
Mam ponuky, kde cena je skoro rovnaka, pocitovo pre krasu by som siel do drevohlinika, ale pre pragmatickost radsej do hlinika.
Cize rozum a cit, ak ste mali podobnu dilemu a vybrali nakoniec nieco, ako ste so svojou volbou spokojny ?

Najviac sa bojim rosenia, proste fyzika sa oklamat neda, takze verim ze to moze rokmi robit zle tomu drevu, kdezto hlinik prezije aj mna ...
skla parametrovo rovnake.

dakujem za rady a odpovede
P.
19. jan o 20:16  •  už býva v dome  •  Páči sa mi to
 Pridaj svoju odpoveď
fotoportrét
fotoportrét
jaro_v (39 r.)
Registroval sa 12. marca 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 130 príspevkov. Okres Košice.
fotoportrét
fotoportrét
jaro_v (39 r.)
Registroval sa 12. marca 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 130 príspevkov. Okres Košice.
 Ak je tato cena pre Vas akceptovatelna, tak urcite drevohlinik. Ak nie, hladajte ineho dodavatela na ten hlinik od Schuco, pretoze sa mi nechce verit, ze cena je porovnatelna...
20. jan o 18:05  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
slavoslav
2
Registroval sa 6. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2102 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
slavoslav
2
Registroval sa 6. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2098 príspevkov.
 trojsklo za normálnych podmienok nezarosíš, nech je v akomkoľvek ráme. Hliník má horšie vlastnosti (aj napriek prerušenému tepelnému mostu a izolačnej výplni ako plast a drevo, ale keďže plast v tvojom výbere nie je tak drevohliník emoticon
Už som videl aj zarosený hliníkový rám (trojsklo bolo suché) ale ešte sa nekúrilo a vonku -12 (pri plaste a dreve temer nemožné).
19. jan o 21:19  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jasmo
1
Registroval sa 19. januára 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 10 príspevkov. Smižany , okres Spišská Nová Ves.
  • Už bývam v dome
    Smižany , okres Spišská Nová Ves
fotoportrét
fotoportrét
jasmo
1
Registroval sa 19. januára 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 10 príspevkov. Smižany , okres Spišská Nová Ves.
  • Už bývam v dome
    Smižany , okres Spišská Nová Ves
 Slavoslav, moja rec👌
20. jan o 00:10  •  už býva v dome  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ernestsk
Registroval sa 11. januára 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 40 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Skalica.
fotoportrét
fotoportrét
ernestsk
Registroval sa 11. januára 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 40 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Skalica.
 Nuz ja mam dvojsklo, plastovy ram, a rosi sa extremne, ak je vonku uz 0C a vnutri 21C.
Rosi sa ako sklo, tak aj plastovy ram a tym padom vlhne stena.
21. jan o 09:54  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jaro113
94
Registroval sa 6. apríla 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 584 príspevkov. Má 38 priateľov. Okres Bratislava.
  • Už bývam v dome
    okres Senec
fotoportrét
fotoportrét
jaro113
94
Registroval sa 6. apríla 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 584 príspevkov. Má 38 priateľov. Okres Bratislava.
  • Už bývam v dome
    okres Senec
 @pacosk skús ešte MakroWin. My máme od ních drevohliník a cenovo sú určite prijateľnejší než Internorm a kvalitou sú narovnako.
21. jan o 10:01  •  už býva v dome  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
eri2
Registrovala sa 31. marca 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 113 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Nitra.
fotoportrét
fotoportrét
eri2
Registrovala sa 31. marca 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 113 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Nitra.
 Aj ja si myslim ze Makrowin je lepsi ako Internom a urcite drevohlinik, je to parada
22. jan o 17:03  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
martinamartina2
3
Registrovala sa 31. júla 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 47 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Hlohovec.
fotoportrét
fotoportrét
martinamartina2
3
Registrovala sa 31. júla 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 47 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Hlohovec.
 Práve porovnávam ponuky na drevo-hliník od: Drevár, Boťanský, MakroWin, Mintál... a k tomu mám 2 ponuky na hliník, ktoré sú cenovo nižšie...o cca 5000 na zákazku. Tiež sa rozhodujem, ale pocitovo by som hneď brala drevo-hliník...
25. jan o 13:48  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
originalx
11
Registroval sa 15. augusta 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 1158 príspevkov a 3 inzeráty. Má 4 priateľov. Okres Trnava.
  • Staviam dom
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
originalx
11
Registroval sa 15. augusta 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 1156 príspevkov a 3 inzeráty. Má 4 priateľov. Okres Trnava.
  • Staviam dom
    okres Trnava
 Ja mam ponuky na plast hlinik 7500€, hlinik 7500€, plast 7700€. Takze tie rozdiely tam vobec niesu.rozhodujem sa bud internorm plast hlinik alebo nejaky najlepsi plast.vybrat na slovensku nieco kvalitne je velky problem.
25. jan o 14:48  •  stavia dom  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kuptoo
3
Registroval sa 29. novembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 14 príspevkov. Okres Nové Zámky.
fotoportrét
fotoportrét
kuptoo
3
Registroval sa 29. novembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 14 príspevkov. Okres Nové Zámky.
 ja som na internorm dostal 30tis ponuku a na schuco 16tis
25. jan o 17:17  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dusan6117
1
Registroval sa 3. apríla 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 3 príspevky. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
dusan6117
1
Registroval sa 3. apríla 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 3 príspevky. Má 1 priateľa.
 U nas hlinik 19 tis, drevohlinik 21 tis, boli sme vo vyrobe u Mintala aj v Makrowine, dame Mintala. Internorm nam nereagoval na dopyt. Dalej sme porovnali Drevara a Hoblinu. Na Makrowine mi vadi ich prezentacia perfekcionizmu.
25. jan o 20:06  •  Páči sa mi to