Podomietkové vonkajšie žalúzie - cena a skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
máme rozpočet na vonkajšie žaluzie podomietkové s motorom s montážou 4000e...terasove dvere plus 5 velkých okien a 3 male úzke...Kolko vás prosím vyšli takýto typ žaluzií typ Z90 antracit ,dali by ste si ich znovu ste spokojní,mne sa to velmi páči,aj vzhladom aj účelom,ked sa uplne zatiahnu je v izbe uplne tma neprepúštaju svetlo?napr.pri vetre či to neudiera do okna apod.skusenosti dakujem
Odpovedať
1
2
@stowasser aj do 13 cm sa dajú vopchať žalúzie, nie každý typ, ale áno, súhlasím, ideálne by bolo 20+ EPS, možno mu to vyjde na veniec, ktorý má z exteriérovej strany ešte 5cm XPS, ak ma teda nadpražie okien v úrovni spodnej hrany venca
Odpovedať
@atak77 Zdravím čo je to za ovládač resp aký typ? Ďakujem
Odpovedať
@bigmanik https://www.somfy.sk/vyrobky/1805209/...
Odpovedať
Ďakujem za odkaz. Viete v tých režimoch naklapat žalúzie v rôznych uhloch aj každú zaluziu zvlášť? Všimol som si že podpora je pre motory RTS. Mňa nahovarali zatiaľ na IO a centrálnu jednotku conexon. Požadujem aby sa žalúzie dali rôzne naklapat v rôznych časových intervaloch. Ďakujem
Odpovedať
@bigmanik tie uhly som si nie isty - ja som to pouzival v rezime celkom zatvorit, celkom otvorit a potom to My, t.j. naklonene zaluzie ... samozrejme vies aj kazdu zaluziu zvlast, mas tam ovladanie pre 6 okruhov a okruh moze byt jedna alebo X zaluzii ... ja napr. mam tam nastavene na dome okruhy: vsetko, zapad, juh, vychod kazdy den si samostatne nastavis, napr po az piat urcite chovanie, cez vikend daco ine ... tieto specialitky (vyuzitie casovaca) som ja ale riesil len ked som bol dlhsie mimo domu ... cez klasicky tyzden, ked sme doma, tak tymto ovladacom ked sa zobudime otvorim cely dom, vsetky zaluzie hore, kvoli slnku napriklad a ked ideme spat, zavriem cely dom. popripade cely dom na polohu My
Odpovedať
@atak77 Tak to by stačilo aj mne úplne. Ja mám žalúzie len juh a západ takže tie okruhy by boli super. Mne ponúkali tie motory IO s ovládaním conexon. Šlo mi hlavné o to časovanie keď nie som doma. Keď budem dom tak si to nastavím sám a podľa potrieb. Výhoda ešte tých IO je vraj ťa že dávajú spätnú väzbu pre diaľkové ovládanie v akej polohe ostali naklonené žalúzie. Aká firma ti to robila prípadne odkiaľ si?
Odpovedať
@bigmanik z PO Rakum http://rakum.sk/ programoval mi to priamo majitel, brutal odbornik p. Kovaľ 0911 321 400 ono deti maju dve okna v izbach, kazde ma jeden ovladac, ten klasicky: http://www.somfy.sk/common/img/librar... a na nom mas 5 okruhov .... deti maju teda 1.okno 1.okruh, 2.okno 2.okruh a treti okruh maju oba okna spolu ... vacsinou samozrejme to maju nastavene na 3.okruh, ale je tu moznost aby si ovladali v danom case len jedno okno
Odpovedať
@bigmanik. V tom pripade io pohony.. Rts riadenie o par rokov skonci
Odpovedať
@bigmanik je to tak ked mate connexoon tak v aplikaci v mobile mozete vidiet presnu polohu vasich zariadeni. Inak io pohony su lacnejsie ako rts 😁
Odpovedať
@123kiko odkiaľ máte také informácie že o pár rokov skončia?
Odpovedať
@bigmanik lebo s tym robim
Odpovedať
@bigmanik zaluzky s motormi somfy io ovladane cez conexoon su parada, urcite chod do toho..presne ako pise @123kiko, v mobilnej aplikacii vidis sklon zaluzii na kazdom okne, a ci clonia cele okno alebo len jeho lubovolnu cast.. v planovani vytahovania/stahovania mozes toto nastavit pre kazdu zaluziu zvlast alebo lubovolne definovanu skupinu zaluzii
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@nicky3 dobry den. ako ste spokojna s vonkajsimi zaluziami z90, pomohli cez leto? mozete mi prosim dat kontakt na firmu, ktora Vam ich realizovala, ak ste boli spokojni? dakujem
Odpovedať
@megba dobry den, prosim Vas, od akej firmy mate zaluzie a kolko vas stali? dakujem
Odpovedať
@atak77 dobry den, prosim Vas, od akej firmy mate zaluzie a kolko vas stali? dakujem
Odpovedať
@belatrix firma z PO, http://rakum.sk/ stali naozaj vela, ale mame vela okien a velkych okien ... takze ked Ti napr. poviem ze 7500 eur, co to cislo bude pre teba znamenat? asi NIC P.S. par cm vyssie som aj firmu spominal ... 4. apr o 10:41
Odpovedať
Ako by sa dala vyriesit exterierova rohova zaluzia do tohto okna, ked tam zavadzia ten preklad? Akosi sa na to pozabudlo resp. tam nebola planovana...
Odpovedať

Odpovedať
@nicky3 dobry den, prosim vas, ktora firma vam nacenovala vonkajsie zaluzie? ste s nimi spokojna? Dakujem
Odpovedať
@atak77 dakujem za odpoved, to cislo je pre mna dolezite, pretoze my nemame vela omien, a aj napriek tomu mame nacenene zaluzie na 11000 €
Odpovedať
@belatrix co nie je vela okien? ja osobne aby soi mala predstavu: 4ks 100x150 8ks 90x210 jedne dvere balkonove myslim 90x240 a jedno velke okno 400x210 zopar ponuk sa krutilo okolo 7000 - 7500 na komplet ...
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry den,prosim ktora fy zabezpeci predpripravu zaluzii podomietkovych nsjlacnejsie?Dochadzaju mi peniaze na prestavbu.Ksystem sice ma krasne zaluzie alr vypocitali mi predpripravu o 1300eur viac ako v auguste ponuku.Dnes je november
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@atak77 tieto veci co si popísal, vie iba tento jeden ovládač alebo mate aj nejakú centralnu jednotku?
Odpovedať
@miros15 vsetko zvladne tato masinka: https://reflexrol.eu/telis-6-chronis-... mame ju dole v kuchyno obyvacke ... rano sa zobudime a stlacis jeden gombik a cely dom otvoris (alebo len naklopis), v dome mame teraz 5 okruhov, ovladas vsetko co len chces + mas tam aj programator, asi som to pisal, ze si nastavis napr. ze o 7mej rano sa ma stat to a to so zaluziami a vecer nieco ine, vsetko vies podla tych okruhov ovladat (v zmysle napr. rano na prizemi mi vsetko otvor, vecer zatvor, na obed mi otvor zapadnu stranu domu, vecer zatvor v obyvacke veci atd atd, ako len chces :-D
Odpovedať
@atak77 no to znie super. Pretože tiež chceme na dom vonkajšie žalúzie a riešim že aké ovládanie, či vypi Ace +diaľkové alebo centrálnu jednotku cez smartfón. Ono je pekne pohodlne cez tefeon ovládať ale aj cena je pekna 🤔
Odpovedať
@miros15 drzim palce ... ako som pisal vyssie, v izbach mame este samostatne ovladace, ktore riesia len danu izbu, popripade dve izby spolu ...
Odpovedať
Zdravím, čo je podľa vás lepšie? Somfy alebo Elero? Viem že Elero je o čosi drahší (rozdiel 200 EUR pri 4 žalúziach) ale že vraj tichší a dokáže zastaviť pri strete s prekážkou. Somfy je zas na Slovensku bežnejší. Budeme mať len diaľkový ovládač.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@atak77 chcem sa opýtať na ovládanie, tiež máme vonkajšie žalúzie el. motorčekom poháňané, len som sa neinformoval u výrobcu o diaľkové ovládanie máme na 1. poschodí 4 ks a na 2. poschodí 5ks, len ma zaujíma či musím mať zvlášť prijímač na každej žalúzii a cca koľko vychádza ovládanie ?
Odpovedať
@lubomirzan1988 no ak danu zaluziu chces zvlast ovladat, tak prijimac tam musi byt ... ja som mal ku kazdej zaluzii privedeny len elektricky kabel ... majstri namontovali motory s prijimacmi a potom naprogramovali ovladace ... ovladanie kolko? no zalezi ake das ... ako som pisal vyssie, mame v kazdej izbe ovladace, celkovo 3 typy, odfotil som Ti ich ... ceny si najdi na webe tan nalavo, je programovatelny na cely dom, na okruhy, napr. ja mam zapad, juh, komplet, hore, dole... vies si aj casovat, napr. ze rano o 7mej ti otvori cely dom, alebo len zapad alebo co len chces a vecer ti to zavrie a rozne kombinacie ... ten v strede je 5 kanalovy, vies ovladat 5 okien (alebo 5 skupin okien) naraz, alebo 2+3 alebo hociaka kombinacia ... ten napravo jeden kanal, t.j. vies ovladat jedno okno, alebo jednu skupinu zaluzii
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?