Podmurovanie HS terasových dverí

7. aug 20221080
  • @pipulkoo  My tiež nemáme dobrú skúsenosť so Slovaktualom, ale v plaste. Máme doma okná incon ešte 2 sklo, majú asi 15 rokov a fungujú výborne. Na zimnej záhrade sme mali stále drevené, tak sme sa ich rohzodli vymeniť. Dali sme slovaktual 3 sklo a úplne otras. Pokrivené boli hadám hneď, neprivierajú poriadne. Čo sa týka spracovania a vzhľadu, mi prídu tie 15 ročné incon určite lepšie.

Vchodové dvere máme možno 25 ročné, ale ošetrované, síce netesnia úplne dobre, ale nekrútia sa, nič nepuká, zámok funguje vždy či na ne pečie, alebo je -20. Obávame sa , že keď ich vymeníme, tak to bude s novými ešte horšie.

• @rkorba  
    @pipulkoo  
    hlinikove a plastove, okna/dvere, su skoro to iste je to len taky revers, v hlinku je nosna cast plast a v plaste kov,, vsetko su to hybridy , plataniny, paaani drevo je drevo , starociami overene 😛

• @jblaze  preto ho vsetci zacali nahradzat plastovymi profilmi ked prisli 🙂
    Nech kazdemu sluzi to co ma, hlavne bezstarostne a bez prehnanej udrzby 😉

• Sponzor fóra
  • @rkorba  moda ma velky vplyv na ludi 😉
    ale jasne 😉 som zvedavy co nase okna vyparatia po nejakej dobe alebo ked sa zacne kurit 🙂

• @peto125  @jblaze  @rkorba  co uz teraz. Uz srat na to. Treba len tomu drbnutemu slovaktualu urobit reklamu za to ojebavanie

• @peto125  uzsi + EPS

• Zdravim všetkých. Čo si myslíte o tomto riešení? Dali to na cca 3,5 cm drevene hranolceky a medzitym vypenili. Uz je aj vnutorny poter ktory nie je zaliaty pod HS portal lebo tam bola zasunuta dilatacna paska. Najviac sa bojim ze casom vplyvom vzduchu a vlhkosti sa mozu tie dreva rozpadnut a ram sa pohne. Taktiez ta pena moze casom degradovat a strati tepelne vlastnosti. Ako tu penu zvonku uchranit? Co s tym teraz?
    Vdaka za radu

• @rkorba  drevo sa začalo nahrádzať plastom kôli cene a rýchlej výrobe.Plast nikdy nebude lepší ako drevo😁To len na okraj

• @zubro2828  drevom podkladat? Nebali sa? Drevo pracuje. Su to chlpi, ale predsa. Ale to je uz jedno.
    A co za fusera ti robilo rekuperaciu? Kde su protihlukove vyustovacie boxi?

• @rasto464  ahoj akú skladbu podlahy máš? Príde mi to tak na 7cm eps a 5cm poter

• @adam_janka  ahoj. Skladba podlahy je 17 cm EPS (7+10) a poter vyšiel na 7,5 cm. Úroveň finálnej podlahy je v úrovni prvého radu porfixu.

• @chrobak7  Aká šírka podmurovania ? Na francúzske okno rozmeru 1500x2400 hrúbky 86mm stačí priečkovka 100mm z pórobetónu ?

• @purplesticks  Nerozumiem, čo sa pýtaš. Ale logicky keď 86 mm profil podložíš šírkou 100 mm, tak jasné, že to bude podložené pod celým profilom. Alebo sa pýtaš na výšku podmurovania 100 mm?

• @chrobak7  pýtam sa na šírku podmúrovania. V projekte mám celú šírku tvárnice, t.j. 300mm, ale uvažujem použiť priečku šírky 100mm. Otázka je, či to nebude úzke ?

• @purplestick  vsetko sirsie je dobre

• Sponzor fóra
  • @purplesticks  10cm tvarnica je nedostatocna!
    HS portal nema sirku 86mm ako okenny profil a ma dvojnasobnu sirku koli dvom kridlam!

• @rkorba  vyššie uvádzam francúzske okno, nie HS portál.

• @purplesticks  Prečo by to malo byť úzke. Ak to bude pod celým profilom, tak to je v poriadku. Súčasne treba poriešiť aj tepelnú izoláciu za tou podmurovkou.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém