Oprava, premazanie vŕzgajúcej kľučky DRE

Dobry den, mam dvere DRE aj s kovanim a kluckami. Klucky zacali vrzgat pri stlaceni, ako ich premazat, co s tym? Nerad by som demontoval kompletne klucku aj s kovanim dole, kedze su tam samorezky priamo do drevotriesky dveri
Odpovedať
@xywy Kúp si WD 40 (alebo nejaký grafitový spej) a keďže nevieme, kde to vŕzga, tak nastriekať všade, kam sa bez demontovania dostaneš. https://www.heureka.sk/?h[fraze]=graf...
Odpovedať
Profilova fotka
Neboj sa demontovat ... ked to bude davat s5 tak rucne skrutkovacom toc opacne skoci si do zavitu a sup tocit spravnym smerom ... takto nehrozi ze prerezes povodny zavit. VD nieje mazadlo dlhodobeho charakteru skor uvolnovac.
Odpovedať
@chrobak7 nastriekal som silikonovy olej vsade, kam som sa dostal. Cez taku tu uzku trubicku, pouzivam na mazanie retaze na bicykel. To som spravil este vcera rano, nepomohlo. Vrzga to, pri stlaceni klucky @wolodymyr bojim sa, aby to v tom MDF alebo co to je za ram nevybehalo, pripadne tam potom dam neaky duvilax alebo nieco ine na spevnenie ... hm. Budem to musiet rozobrat, asi nic lepsie nevymyslim. A asi silikonovy olej je dobry napad, vsak?
Odpovedať
Profilova fotka
@xywy skor by som pouzil teflonovy spay alebo suchy mazac retaze napr na motocykel.
Odpovedať
@xywy Pod tým kovaním má kľučka takú špirálovú pružinu, ktorý sa opiera na 2 miestach. Najskôr ten dotyk pružiny so zábranou bude vŕzgať.
Odpovedať
@wolodymyr @chrobak7 dakujem za typy, idem skusit 😉 🤔
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?