OknaGealan S-9000s montážou na pásku inter-exter. alebo Rehau Geneo na komprimacnu pasku ilmond trio

Vyberáme si okna na novostavbu a nevieme sa rozhodnut medzi oknami Gealan S-9000, kde by bola montáž na pásku interirer a exteriér, alebo Rehau Geneo s možnosťou montáže na komprimačnú pasku ilmond trio, Poprosíme o nejaké rady a skúsenosti ohľadom montáže a výberu okien?
Odpovedať
v pondelok nam idu davat tie GEALAN 9000 Passiv na pasku, som zvedavy, berem dovolenku, by som videl, ako to budu robit :-D
Odpovedať
@atak77 Montáž na interier exteriér pasku, alebo komprimačnu pasku?
Odpovedať
@arianna8 priznam sa ze neviem
Odpovedať
Ja mam Rehau a spokojnost
Odpovedať
@lubeno977 Od akej firmy mas Rehau Geneo?
Odpovedať
Fenestra Zlaté Moravce
Odpovedať
Profilova fotka
Tiež sa rozhodujeme medzi Gealan S9000 vs Rehau Geneo + a nevieme sa rozhodnúť.Geneo je sklolaminat ale je drahší a Gealan má izoláciu v profil.Zaujima ma tiež vás názor.
Odpovedať
Daval som nacenovat asi 5firmám.a nakoniec som sa rozhodol pre Geneo a dobre som spravil.A čo sa týka prístup,montáž a cena strašná spokojnost.A hlavne montáž okien bez chýb.
Odpovedať
Myslite, ze FENESTRA GENEO 3+ PASSIV je dobra volba ? Vobec sa nevyznam, zatial.. 6 komor 86 mm Uw = 0,68 – 0,77 W/(m2.K 4/16/4/16/4 CLIMATOP® Ultra N Ug=0,6 len neviem ci sa pozerat len na cisla, alebo aj na ine veci, ako napr kovanie. celkovo mam okna male, len terasove budu 200x180.
Odpovedať
@dusantt vyber okien je zlozita zalezitost, ponuka velmi siroka a v konecnom dosledku je 50 percent ich funkcnosti a bezporuchovosti samotna montaz.. Takze vyberaj firmu aj podla referencii pri montazi. Kedze sme si tymto vsetkym prednedavnom presli, tak ti mozem v skratke povedat moje skusenosti. Co sa tyka pristupu k zakaznikovi tak fenestra je zrejme top ( mi chlapik zavolal o 6tej podvecer, ze ci mam cas a prevolali sme snad 40 minut...). Boli sme taj aj osobne( fenestra TN) a fakt nebol problem vsetko do detailu ukazat, vysvetlit napr. poloautomaticky dojazd u psk, ktory nam v inych spolocnostiach ani neponukli ( skor ani nevedeli, ze take cosi je) Co sa tyka samotneho profilu, tak asi pri plastovych bude tiez niekde na vrchole. Kedze mas male okna, budu bez vystuze, to mas este dalsie plus, lebo sa robia z kompozitu. Navstiv ich alebo zavolaj, uvidis. A nie je to reklama :D My sme nakoniec dali okna od VEKY z ceskej firmy, lebo fenestra nevedela spravit okna v jednej nestandartnej farbe + cesi maju 15 perc, DPH. Cus
Odpovedať
@14054 nemozem si to namontovat sam ? predsa len, nemam velke okna, a mam kopec casu, tj. mam cas si dat zalezat na presnosti, pracnosti. cas je nieco, co mi firma neda, pokial jej masivne nezaplatim. ale som laik, amater, no aj tak - vsetko co som si na stavbe robil, murovanie, strop, podstojkovanie, armovanie, som urobil lepsie, ako zivnostnici ktori mi robili zaklady alebo podstresn yveniec. tym ale uplne samozrejme nechcem krivdit okenarom, co to realne vedia, len sa mi zda, ze by bola cena za montaz pridraha, neviem.. v ponukach som mal 300-400eur.... no a zaujala ma hlavne montaz na pasky..
Odpovedať
@dusantt Ver tomu alebo nie, tiez som bol do poslednej chvile rozhodnuty, ze to budem montovat sam, teda svojmopocne. Lebo ked si clovek zacne citat vsetky tie skusenosti ludi tu z MS tak ma pocit, ze dobre to snad ani nikto nevie :-D Ale ked sa nad tym zamyslis, kazdy tu riesi len ked ma problem, s dobrou montazou sa tu nikto nechvali - len ked sa cosi dofusuje. Ako ked som videl tu montaz na vlastne oci,(bol som pri nich cele dva dni), tak som zistil, ze zas taka sranda to nie je. Ale ano, najtazsie boli tie velke okna, ono pri tych malych tam zas taka veda asi nie je. Lenze ja som to mal aj predsadene aj na pasky a kedze pre tu firmu robi aj jeden moj znamy, tak aj cena za tu montaz bola akceptovatelna. Ale pri tej fenestre by som sa asi o tu pracu, co sa kvality tyka isto nebal. Takze skus si zistit nejake info od ludi, co montovali svojpomocne a potom sa rozhodni, ale sam za seba, ak by som to aj dal, tak neviem neviem :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dusantt namontuj si to sam a ver mi, ze to urobis lepsie ako vacsina fifiem co to robi. Co som pozeral stavby tak 90% maju napicu namontovane okna. Zakaznici sa tomu prd rozumeju, tak su velmi spokojni. Ak chces mozem ti doporucit jednu firmu co robi docela dobre. Ale ked mas cas a chces usetrit liter tak si to urob sam, nic zlozite to neni.
Odpovedať
@originalx :D ako liter domacej, ci coho to usetri, ked si to namontuje sam? 540 eciek bola predsadena montaz na pasky aj s dopravou. Odratam dopravu a material tak kolko zostane? Ja som bol s montazou spokojny, dokonca nemali problem mi to dat na kompozitne kotvy, ktore aj kupili (myslel som, ze to budem zhanat sam). V tomto bola fenestra neoblomna, chceli len original predsadenu montaz, lebo inac mi nedaju zaruku a to by uz bola ina palka. A kvoli 30 cm eps, bola predsadena montaz nutnost! To je z cenovej ponuky fenestry... Montáž do pripraveného otvoru s použitím parozábranných a paropriepustných pások 565 EUR Materiál pre predsadenú montáž systémom illbruck + montáž (všetky okná bez spodnej časti) 1 416 EUR Ak chce kontak, poslem mu postou, nech si necha spravit cenovu ponuku aj u tych cechov, resp. moravakov, maju aj profil rehau.
Odpovedať
@14054 este raz napisem pre tych co nevedia moc chapat a chcu sa len hadat, ze usetri cca 1000€. To je za robotu a pasky co si kupi o polovicu lacnejsie ako ich oni rataju. Ti co sa v tom prd vyznaju su potom nadmieru spokojni!
Odpovedať
@originalx Schvalne som si som kvoli takemu tukanovi ako ty presiel stare cenove ponuky co mam na mailoch a cuduj sa svete ceny za montaz na pasky boli od 413,- do 707,- € aj s DPH! Stavas katedralu ak sa nemylim...
Odpovedať
@14054 tukana si odmysli, ked nevies s kym pises! Mam tiez cp na okna a viem kolko pytaju. Chlapec usetri min. liter ked si ich sam namontuje.
Odpovedať
@originalx ved to som ti este pekne povedal, tak sa tolko necerti! Pokial ma pamat neklame, tak teba chcel kazdy oskubat, pritom nemas problem napisat, ze mas tolko penazi, ze ani prstom pohnut na stavbe nemusis. Tak ja neviem kam ty na tie rozumy potom chodis, ked skusenosti mas jalove. 565,- € montaz na pasky od fenestry, vid vyssie - ide o 12 okien z toho 1 psk a 1 balkonove 2,4 x 2 m. Viac sa stebou bavit nebudem, lebo by som uz asi musel iny slovnik volit.
Odpovedať
@14054 jasne, partia 6 chlapov bude robit len za 560€ na den. Mna neries, pomoz druhym. Cena montaze je, 12-18€/bm, + pasky, kotviaci mat., doprava. Ak najde dobru firmu tak ok , ale ak natrafi na fuserov tak pride o viac.
Odpovedať
Odporucam nenechat oknarom lepiť pasky, len montáž okien im nechať. Je veľká pravdepodobnosť, že sa s tým nebudú moc trápiť a nabuchaju to hlavne rýchlo ... Čo potom? Aj penu im zakázať orezavat, chodiť po nich a zatlacat.
Odpovedať
@tina44 ahoj, nepoptavali jste náhodou i nový profil Kubus od Gealanu? Dost se mi líbí, ale okna budu řešit až na jaře, tak sem se zatím u prodejce neptal.
Odpovedať
Profilova fotka
@rabies o Kubus som ani nevedela, pozriem na to.Nakoniec aj my budeme okna riesit az marec/april, zameranie.Najlepsie co mi ponukli bol Gealan 9000 s izolovanym jadrom profilu, aj pre pasivne domy vraj :-)
Odpovedať
@tina44 ten Kubus je opravdu krásný. Chtěl jsem zjistit, jestli někdo nemá cenové porovnání proti té S9000. Když to nebude moc velký rozdíl, tak je to pro mě momentálně 1 mezi plastovými okny.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
mne to nacenili tu montaz tiez priblizne tak, ze jeden monter ma 150eur plus dph.. pokial budu dvaja.. pokial traja tak 100eur plus dph... co ak sa na tom zamyslim, nie je to az tak vela.. ale ak to dvaja daju za 1 den, ja to musim tiez dat za menej ako 2 dni, a potom usetrim 200eur, ak dobre pocitam... a nejde ani tak o usetrene peniaze, ako skor o zazitok z montaze, resp.. nie ze by som isiel nadavat na firmu, ktoru som este ani nevidel.. ale je to celkom zaujimave... jedna vec je, ze monterom nemozu dat 50eur na den, to je logicke, nikto by to nerobil... otazne je, ci montaz nie je ciastocne zapocitana uz v paskach, resp samotnych oknach.. pausalne.. lebo ak nie je montaz, uctuje sa doprava.. samozrejme zalezi na vzdialenosti.. pocital niekto, kolko by alebo ho stala montaz plus material od predajcu okien a porovnaval to s tym, ze to urobi sam, ale dopravu zaplati plus kupi material inde ? mne material vysiel cca rovnako, ako od predajcu, ale tym, ze ja som musel nakupit 1.7 nasobok pasiek, lebo 1 kotu by bolo malo, no a z druheho mi zostane 70% otazne je este, ake asky by pouzil predajca okien, lepsie horsie, alebo su uplne rovnake, porovnatelne...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@lubeno977 Mozem sa spytat od Koho ste brali to Geneo ked ste taky spokojny? (vidim ze ste z TT)
Odpovedať
Mna stali pasky cca 500e a samotne pasky stali cca 200e. Takze to lepenie ma stalo 300e.. inak mam gealan 9000.
Odpovedať
@majonez Fenestra Zlaté Moravce
Odpovedať
@lubeno977 az teraz som si vsimol odpoved o par riadkov vyssie. Som uz slepy. Kazdopadne dakujem. Idem teda oslvoit aj ich, nie len Melodiu v TT..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?