Okná Realtherm

Má niekto skúsenosť s oknami realtherm. Robili nám cenovú ponuku. Ceny sú celkom o.k., no nikde som nenašla žiadne názory/skúsenosti s týmito oknami. ďakujem za každý postreh.
Odpovedať
cenovu ponuku na ake okna?
Odpovedať
@vlado35 na plastové
Odpovedať
mozno keby si hladala informacie o profile INOUTIC a kovanie Maco, z ktorych ich vyrabaju tak by si nasla ;-) Realtherm neni nazov okna ale firmy, ktora ich vyraba z komponentov, ktore kupuje od vyrobcov.
Odpovedať
@mirinkaa :D myslel som na ktory profil, ze ste spokojny s cenovou ponukou...napr, tie ich okna OPTIMUM je vlastne profil INOUTIC Arcade, ktory ja by som uz v dnesnej dobe nebral, pretoze je mnoho profilov aj so stredovym tesnenim (cize 3x tesnenie) http://www.inoutic.sk/sk/okna-a-balko... a navyse, nemozem si pomoct, mne sa nepacia profily so stredovym tesnenim, kde nie je pevna plastova stena, ale iba celogumova stena.
Odpovedať
@cubicomp vďaka :-)
Odpovedať
@vlado35 sú to profily zn. deceuninck, 5-komorvé a dali sme si 3-sklo. Mám CP od 6tich firiem na rôzne profily, niektoré sú cenovo dosť podobné, pri iných rozdiely 300-400€.
Odpovedať
@mirinkaa cize je to Inoutic Arcade http://www.inoutic.sk/sk/okna-a-balko... , vo firme Realtherm oznaceny ako OPTIMUM. Tak ako som uz vyssie pisal, ja by som v dnesnej dobe hladal taky profil, kde je aj stredove tesnenie, cize 3x tesnenie.
Odpovedať
@vlado35 ďakujem za radu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Dovolil by som si najskôr reagovať na Vašu špecifikáciu okien - neviem, či je šťastné, že volíte práve kombináciu najlacnejšieho päťkomorového profilu Inoutic Arcade bez stredového tesnenia a trojskla. Arcade je základná profilová rada, principiálne stavaná skôr na dvojsklo (dané šírkou profilu 70 mm). Trojsklo možno samozrejme použiť, ale je to väčšia záťaž (vyššia váha skla) na pomerne subtílny profil. Radšej by som v prípade voľby trojskla použil profil Inoutic Prestige, ktorý je ideálnou kombináciou vynikajúcich izolačných vlastností a dobrej ceny. Je to šesťkomorový profil so stavebnou hĺbkou 76 mm, ktorý môžete mať so stredovým tesnením, a na trojsklo sa hodí určite lepšie. Nechajte si obidva profily ukázať a myslím, že rozdiel na prvý pohľad uvidíte. Okná z týchto profilov ponúka Realtherm aj ďalší výrobcovia priamo na Slovensku. Inak firma Realtherm je jeden z najväčších maďarských výrobcov okien z profilov Inoutic (predtým Deceuninck) a na Slovensku má silné zastúpenie.
Odpovedať
Profilova fotka
Čo sa týka názoru „vlado35“, z môjho pohľadu nemá žiadne opodstatnenie, jednoducho sa mu to nepáči. Skutočnosť, či má profil celogumové stredové tesnenie alebo extrudovanú plastovú stenu a do nej navliekané menšie gumové tesnenie, nemá zásadný vplyv ani na tepelnú, zvukovú či inú izoláciu, ani na iné vlastnosti okna. Naopak od tohto prístupu už veľa výrobcov profilov ustupuje.
Odpovedať
@inoutic neviem, ci su tie celogumove tesnenia v kutoch (pre niekoho rohoch) spojene, ale tie plastove steny, na ktore dosada celoobvodove tesnenie, sa mi zda v tomto lepsie riesenie....videl som to v profile od Aluplast, kde v rame roh stredovej steny bol zataveny. Tak ako je spajane cele okno. To celogumove stredove tesnenie mi pride take povrchne, az smejdacke...neviem, to je moj nazor.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 rokoch
@mirinkaa už máme skúsenosti.... Neodporúčam túto firmu, a napriek pomerne dobrým cenam
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?