Okná Gealan S8000 Iq plus verzus Aluplast

Profilova fotka
Ak mate niekto skusenost s tymto oknom, tak by ma zaujimalo ako ste spokojni, Kování: SI - AU TITAN AF Sklo: IZOLAČNÍ TROJSKLO Ug=0,6 W(m2.K) Planibel Top N+ 4 mm - Ch.Ultra 16 mm RAL7040 - Float 4 mm - Ch.Ultra 16 mm RAL7040 - Planibel Top N+ 4 mm - plněno plynem argon , pripadne este uvazujem o profile Aluplast 5-6 komôr, Uf-1,2
Odpovedať
Profilova fotka
@johny14 profil Gealan je vyráběn z recyklátu, okna se kroutí, bílá mění barvu :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@coco5 to s tym recyklatom mate pravdu, ale ze by sa okna krutili a menili farbu neviem, ja som dostal v ponuke: Na naše výrobky poskytujeme následující záruky : - na barevnou stálost profilů 10 let - záruka na plastové výrobky a jejich funkčnost 5 let
Odpovedať
Profilova fotka
@johny14 já osobně bych to neriskovala, můj klient vyráběl z tohoto profilu a reklamace se řešily neustále, výjimečně, že vše bylo v pořádku.
Odpovedať
Profilova fotka
@coco5 neviem na diskusiách som na take nieco nenatrafil, ale vdaka za upozornenie, ide aj o to ako su okna vyrobene, osadene... zrejme vas klient v tom nebol velmi zrucny, ale nic nie je vylucene
Odpovedať
Profilova fotka
@johny14 ano, i to je možné, montovali okna cca 10 let :-)
Odpovedať
@johny14 Gealan S8000 IQ sme mali nacenené, ale nakoniec som sa rozhodol pre Gealan S9000. Nebál by som sa toho profilu, je to nemecký profil. Myslím, že najviac bude záležať od montáže okien. Dali sme si namontovať okná firmou, teda v stredu nám ich budú montovať a záruku na ne máme pri ich montáži 12 rokov. Trojsklo, UG = 0,6 vo farbe antracit.
Odpovedať
Profilova fotka
@p3t3r vdaka za odpoved a odkial ste ich brali, ak môzte aj do IP. ten s9000 uz by bolo pre mna asi zbytocne vela, nebudeme z toho robit pasivny dom :) ja mam ponuku z Uherskeho Brodu, tam je velka firma, kde ich vyrabaju a zaruka 10 rokov na farebnu stalost a 5 na funkcnost, ale este si davam robit ponuky, a nie som este celkom rozhodnuty pre profil, ale asi zostanem u Gealanu
Odpovedať
Profilova fotka
@coco5 myslis, ze ostatni nepouzivaju recyklat na vyrobu okien? neviem ci som pocul spravne ale asi iba salamander nevyraba z recyklatu.
Odpovedať
Profilova fotka
aj my sme už objednali a zaplatili Gealan 9000 trojsklo , antracit /biela , aj Hs portal maju byť hotové koncom januára
Odpovedať
Profilova fotka
@ivv na tento profil jsem slyšela pouze kritiku, je možné, že někomu to nevadí, je to každého věc, příměs recyklátu dávají skoro všichni, jinak by nebyli schopni konkurovat plnému recyklátu, ale je rozdíl mít okna s příměsí a nebo pouze z něj :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@coco5 vy mate ake okna na stavbe? asi si myslite ze mate tie najlepsie, podla vasich komentov
Odpovedať
Profilova fotka
@johny14 ptal jste se na zkušenosti s těmito profily, tak se je vám sdělila, nemohu za to, že nejsou mé zkušenosti dobré, kritiku směřujte jinam :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@coco5 co v pripade ak su okna vystuzene po celom obvode a farba je ina ako biela? otazne je, ci iny vyrobca dokaze zarucit bezchybnost. myslim si, ze velakrat ani nie je problem v konkretnom profile, ale ze vacsina problemov je pripisovana skor nekvalitnej montazi. a toho sa najviac obavam. tiez sa teraz rozhodujeme pre plastove okna na RD. niekedy si vyberies kvalitny material a ak nemas stastie na montaz/prevedenie, tak aj ten kvalitny material stoji za ...
Odpovedať
@ivv pokiaľ vám daná firma bude montovať okná, tak vám dáva aj na ne väčšiu záruku a záruku aj na montáž. Ak by bol nejaký problém s montážou, resp. oknami, tak by som im spravil nepeknú reklamu a hneď by im klesli objednávky.
Odpovedať
Profilova fotka
@coco5 este jedna vec firma ktoru mam vybratu vyraba Profil třídy A, vyrobený z prvoplastu (nejedná se o recyklovaný plast). A kedze maju 20 rocnu prax, a vyrabaju vo velkom urcite maju aj kvalitných montaznikov, nemôzu si predsa dovolit zlu reklamu nekvalitnou montazou.To ze vy mate zlu skusenost neznamena ze vsetky firmy ktore robia z tohto profilu to robia doma v stodole na kolene a na montaz posielaju nejakých pastierov dobytka,tym nechcem nikoho urazit, ale kazdy nech sa venuje tomu co mu aspom ako tak ide :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@johny14 u nás v česku se říká - každý svého štěstí strůjcem, gratuluji tedy k výběru firmy a přeji mnoho zdaru
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@p3t3r zdravim ,mozte mi povedat nieco o vasich oknach Gealan furure S 9000 mi si ich chceme dat tiez .Su dobre alebo by ste isli do inych .Este rozmislame nad Salamander bluevolution .Mozte poradit vasu skusenost.Vdaka
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@mike87 ahoj chcel som sa opýtať pre ktoré okná ste sa rozholi pretože tiež rozmýšlame nad Salamander bluevolution? Ďakujem
Odpovedať
@topsprezent1 ahoj rozhodli sme sa nakoniec pre rehau geneo 3-sklo a nelutujeme jednoznacne P. Nehila s presova super, salamander blue evo nam jeden technik velmi neodporucal
Odpovedať
@mike87 prečo salamander blue evo neodporúčal?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@mike87 @topsprezent1 Možno preto,že Nehila Salamander Blu EVo v ponuke nemá :-D . Ja blu evo mám na dome a nech mi ten technik teda napíše prečo som si ich nemal dať.
Odpovedať
@mike87 A ozaj a dal si si za príplatok aj výstuž do rámu okna? Aké rozmery okien máš? Aké máš zasklenie? Predpokladám,že máš iba štandard a uvidíme po lete na tvoje recenzie na okná REHAU. Reagujem preto,lebo som sa tu už tento profil opisoval od užívateľov.
Odpovedať
Caute , vidim,ze to tu vrie .Kazdy si vyberie podla svojho ake okna chce .Blue evo okna povedal,ze su OK ale dvere by si nikdy nedal .Rozmery okien su 150*150 ,120*100 atd .Jedina vystuz je vo franzuskych dveri .My sme si vybrali podla toho co nam vsetci ponukali a to ich bolo 12 firiem .Za rovnaku cenu sme mali Blue evo a Rehau ,padlo Rehau -Preco? Na byte uz mame tieto okna 7 rokov a su perfekne ,takze vlastna skusenost. Prajem vsetkym aby Vam Vase okna sluzili co najdlhsie .Vsetko dobre.... :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Ahojte, dával ktosi hs portal v plaste gealan s9000? Mám rozmer 3x2,3m. Taktiež uvažujem nad vchodovými dverani v plaste. Predajca mi povedal že profil je na to stavaný.
Odpovedať
Máme HS portál s9000 v rozmere šírka 3500 x výška 2250. Vchodové dvere sme dali hliníkové.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Zdravim. Chcem sa opytat na spokojnost s oknami gealan. Konkretne s9000. Ako ste spokojni??? Dakujem
Odpovedať
@chill_outka okná v pohode, po čase sa museli doladiť pánty. Máme verziu s vypeneným profilom a skryté pánty. Krídlo HS portálu sa nám s príchodom prvých mrazov pokrútilo.
Odpovedať
@rasto464 Dakujem za info.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@katkaf25 Ako ste spokojní po rokoch užívania?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?