Okná Drevár - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s firmou drevár aké su od nich okna. Majú dobre tepelnoizolačný vlastnosti a po stránke kvality sú aké? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@exponent @melirik Chápem Vás oboch. Niekomu vyhovuje prísť, vydiet a chytiť to čo si môžem potencionálne kúpiť. Ja to tiež preferujem a od každého od koho som mal serióznu ponuku som som chcel aj návštevu. Len tu to bolo opačne. Nevadilo mi to a pri stretnutí som pochopil prečo… je to ukážkový príklad dobrych obchodníkov a dobrého marketingu. Priznám sa, že okna som nakoniec vybral od iného dodávateľa. Bolo mi už aj pri stretnutí zvláštne, ze sa prezentovali 100% spokojnosťou od zákazníkov. Ja som tiež vo výrobnej sfére a viem ze sa toto nedá dosiahnuť. Preto som sa radšej rozhodol nájsť takú firmu čo má aj negatívne referencie (teda nie veľa) ale pri ktorej sa píše ze svoje reklamacie reálne riesi. Mám pár reálnych poznatkov od ľudí a viem ze tu to až tak ružové nie je. @melirik Plne vám rozumiem. Keby to nebolo len o silovom tlačení a zoobchodovanie zákazky našli by si čas spraviť ponuku. Existujú aj iné možnosti v dnešnej dobe… napríklad video konferencia.
Odpovedať
@exponent Keď čítam Tvoje slová, vidím, že nerozumieš, čo považujem za neseriózne: "Ja to zase hodnotim tak, ze je to prave znak seriozity, ked Vas firma pozve na osobnu konzultaciu s moznostou vidiet vyrobu" = Každá jedna dopytovaná firma, doslova každá jedna, ma pozvala na osobnú konzultáciu. Teda podľa Tvojej definície serióznosti je teda každá jedna seriózna. Ja neserióznosťou pomenúvam podmieňovanie vypracovanie cenovej ponuky osobnou návštevou, pretože inak je to pre nich strata času, ako mi povedali v telefonáte. "Ked si nenajdete cas na osobne stretnutia pre taku dolezitu polozku ako su okna a HS-portaly, budete si musiet najst cas na napravy - ak sa rozhodnete len od stola a vyber sa Vam nevydari." = Nie som si istý, či čítaš s porozumením to, čo som vyššie napísal. Kto povedal, že si nenájdem čas na osobné stretnutie a urobím rozhodnutie "od stola"? Toto som napísal hneď v druhom svojom komentári: "Je podľa mňa úplne namieste si najprv urobiť prieskum trhu s presne zadanými rozmermi, porovnať všetky koeficenty a potom si z toho vybrať finalistov, ktorých aj navštívim." Ja dokonca nenavštívim len jednu firmu, navštívim tých najlepších 2-3 výrobcov, ktorí dali najkonkurenčnejšie ponuky. Od začiatku hovorím len a len o tom, že podľa mňa okná nie sú pre človeka taká neuchopiteľná záležitosť, aby si firmy mohli podmieňovať vypracovanie cenovej ponuky osobnou návštevou. Rešpektujem tých, ktorí toto podmieňovanie vypracovania cenovej ponuky považujú za nadštandard. Teda nevadí mi, že nesúhlasíš, len nepíš o mojom postupe to, čo jednoducho nie je pravda.
Odpovedať
@pavol_kovac Súhlasím s Tvojimi slovami. Paradoxne, ja som im navrhol videohovor, ten mi tiež odmietli. Čiže buď prídeš alebo nenakúpiš. To je skôr stavanie zákazníka k múru, ako nadštandardná služba. Ja si myslím, že medzi skutočne kvalitnými výrobcami už nie sú nejaké priepastné rozdiely. Tak ako budú ľudia "unesení" výrobou napr. u Drevara, budú rovnako prekvapení aj vo výrobe iných kvalitných firiem. Ak teda človek vyberá medzi top kvalitou, nemôže sa podľa mňa pomýliť.
Odpovedať
@melirik Nas nikto netlacil k muru. Navsteva nebola nicim podmienena. Mam stale zato, ze osobne stretnutie vo vyrobe - upresnujem - je jeden z mnohych znakov serioznosti. Ale nie samozrejme jediny. Ano, su aj ine kvalitne firmy. Nakoniec ide o Vase rozhodnutie, koho si vyberiete.
Odpovedať
@exponent Mňa niekto k múru tlačil. Buď prídem alebo je komunikácia nadiaľku strata času. Opakujem, že osobné stretnutie mi ponúkol bez rozdielu každý dodávateľ. Každý z nich bol teda v tejto veci seriózny. Pre nikoho, okrem Drevara, nebolo zaslanie ponuky stratou času. Takých dodávateľov si ja osobne vážim. Toľko môj postoj. Prajem pekný deň.
Odpovedať
Profilova fotka
@melirik Tak to si ma veľmi prekvapil, že majú takýto prístup. Ale je to ich obchodná politika. Pride mi to veľmi povýšenecky pohlad na zákazníka, keď odmietajú aj video hovor. Súhlasím s tebou, že keď človek vyberie 4 max 5 výrobcov, ktorí majú kvalitu tak bude unesený v každej vyrobe. Ja som mal záujem o hliníkové okna a môžem povedať, že v konkurenčných firmách má vyroba viac uchvátila.
Odpovedať
@pavol_kovac Ide o marketingový ťah. Keď niekto chce kvalitu a osobne vo firme ho niečím zaujmú (ako profíci s tým nemajú problém), tak si toho zákazníka k sebe pritiahnu cez osobnú skúsenosť. Viem, že mnohí ľudia si nemapujú trh a výstraha o nedobrých dodávateľoch ich udrží pri jednej skúsenosti. Takíto ľudia nebudú vedieť jednať napr. o cene, lebo nepoznajú trh. Cenu môžu akurát akceptovať. Takýto zákazník je pre firmu najlepší 🙂 Je to stratégia, ktorá na mnohých funguje. Na mňa nie.
Odpovedať
@pavol_kovac Pre koho si sa rozhodol? A medzi kým si vyberal? Nechcel si drevohliník?
Odpovedať
Profilova fotka
@melirik mne práve toto bolo divne. Na stretnutí padla veta, že nemáme nespokojných zákazníkov. Taká firma neexistuje. A prišlo mi, že obchodník bol zameraný viac na drevohlinik ako na hliník. Neodsudzujem ich. Každá firma má vlastnú stratégiu… ale v časoch keď čas, energie, pohonné hmoty sú veci s ktorými sa veľmi hospodárne nakladá si dávať takúto podmienku je zvláštne. Ak im to funguje tak Ok.
Odpovedať
Profilova fotka
@melirik ja som zameraný na hliník. K tomu mám tak nejako bližšie. Z môjho pohľadu je to trvácnejši materiál. Vyberal som: Cronson, Incon, Alusys, Fenestra, Drevar Išiel som cez referencie architekta a rozhodol som sa pre Schuco.
Odpovedať
Mame od nich (drevar) okna, riesime reklamacie od pociatku, skoro rok a pol. Naposledy pokus vcera o opravu, niekolko hodin otvorene portalove okno, zima v dome a neopravili. Caka sa na to ze pridu opravit reklamaciu mesiace. Ochota a dobry pristup pri predaji ale potom uz nie.
Odpovedať
Profilova fotka
@romanbody máte hliník alebo drevo-hlinik
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pavol_kovac drevo hlinik
Odpovedať
Profilova fotka
@romanbody to som prekvapený. Lebo na drevo-hliník som videl veľmi veľa dobrých recenzií. Minimum zlých.
Odpovedať
@romanbody O aku zavadu presne sa jedna a preco neopravili?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@ddlady presne to iste napísali aj mne, skôr si myslim že slovenskí zákazníci sa im omrzeli a potrebuju predávať za vyššie marže.Lebo na Nový Zéland nemajú problem vyrobiť okna aj ich tam ist namontovať ale na Oravu alebo východ je to uz moc.
Odpovedať
Slovenski zakaznici ich urcite neomrzrli. Nam domontovali vo februari InteliDoor.
Odpovedať
Profilova fotka
@exponent super. Ovládanie cez apku?
Odpovedať
Profilova fotka
@antonio_pavlak obchodná politika… všetci vieme kde je väčšia pridaná hodnota.
Odpovedať
@pavol_kovac Ano.
Odpovedať
Profilova fotka
@exponent aj ste to prepájali cez inteligenciu? Ja to idem teraz robit. Tak sa zisťujem možnosti. Už viem že užívateľské nastavenie je len v apke ale otváranie dverí sa mi nedá prepojiť.
Odpovedať
@exponent a dojmy? Je to prakticke? Oplati sa do takehoto riesenia zainvestovat?
Odpovedať
@pavol_kovac Ano, mame to prepojene aj cez inteligenciu.
Odpovedať
@juraj363 Je to prakticke, uz nemusim nosit so sebou, kluce ked som v zahrade. V nasej nepritomnosti dokazem blizkej rodine a znamym ak je treba spristupnit dom na dialku. Vlastna rodina de facto nepotrebuje uz kluc.
Odpovedať
Profilova fotka
@exponent akým spôsobom steto robili? Chcel by som sa inšpirovať.
Odpovedať
@exponent Ahoj, vedel by si mi prosím povedať aký kábel k intelidoor treba priviesť ku dverám a na aké približne miesto? Máme tiež objednané dvere od Drevara a elektrikári zajtra u nás končia. Akosi sme na to pozabudli sa spýtať na to. Díky za odpoveď.
Odpovedať
@pavol_kovac No my sme nerobili nic, robila to firma. Takze to Vam velmi nepomozem.
Odpovedať
@pukatchka Kabel je v rozvadzaci a rozvadzac mame hned pri vstupnych dverach.
Odpovedať
@exponent Ten kábel z rozvádzača je privedený na stranu zámku alebo na stranu pántov?
Odpovedať
Profilova fotka
@exponent priamo Drevar?alebo ten čo robil inteligenciu
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?