Okná Drevár - skúsenosti

7 hod37
  • @luckapav  no jeden má 3750mm další 2750mm a jeden 2500mm ale aj tak je to strašná cena. 4500€ za jedno okno? To je trosku choré a ešte k tomu ponukali nejaké elektronické otváranie že 1000€ plus. Za tuto cenu som našiel firmu lokálnu ktorá mi za polovičnú cenu spravi hliníkové komplet a prechod tepla cez okno len 0,5 čo je super. Čiže nemám nad čom rozmýšľať

• @spikerhc  Za polovičnú cenu, ale zisti si aj kvalitu, aby to stálo za to, nie že budeš mať za pár rokov s niečím problémy.
    Môj pohľad je na toto taký, že na týchto veciach sa šetriť neoplatí. Ani na oknách, ani na kúrení, ani na streche.

• @wewio  pockaj, akoze podla teba je 30t. za akekolvek okna, aj ked drevohlinik ok? Co ti ja viem... By ma stvalo cez ne pozerat 😂😂

• Sponzor fóra
  • @wewio  ja nešetria na oknách. Keby chcem šetriť dám tam plastové okna a nie HS portál. Ide len o to že trosku prehnať cenu ok ale takto extrémne. Keď Mirador povie 26 a oni bez prace 32 to je trosku moc nie?

• @spikerhc  a aj si bol u nich na firme? da sa dohodnut aj na nejakej zlave. my sme tiez mali vselijake cenove ponuky a popravde porovnavali sme aj hlinikove napr. profil Schucco (Fenestra). Polske hlinikove profily sme nechceli. Nakoniec nam cena drevohlinikovych u Drevara vysla menej ako len hlinik. Skus si dat nacenit este napr od fy Mintal, Prazak, a Kunaj, ti nam nacenili este lacnejsie. Po navsteve vyroby u Drevara bola pre nas volba jasna.

• @kreola  ale my chceme hliníkové okna. O drevené záujem nemám. A vybrať si okna za cenu hrubej stavby je dosť masaker si myslím. Ale ak to niekto chce nech sa páči veď ja mu v tom nebránim. Len hovorim že je to prehnane podľa mna. A neviem či tie poľské profily budú až tak strašne keďže väčšina nábytku a stavebného materiálu a hocičo iné sa v polsku vyrába. Je dosť možné že aj schucco budú vyrobené v polsku akurát sa hrajú na nemecké. Ak ma ten poľsky výrobok certifikát a dostanem od slovenskej firmy záruku myslím si že sa nieje čoho báť

• @spikerhc  Ok sorry, som to nejak nepochopila, ale jasne, ked chces hliniky nie je o com. My sme tiez chceli ale cenovo to bolo dost mimo, a ked sme zistili ze za cenu hlinikov mozeme mat drevohlinik, tak sme uz dalej neriesili 🙂. a plast na tych nasich 2,5 metrovych HS portalch sa tiez nedal pouzit. Mmch okna nas stali 1/3 hrubej stavby 🙂. Ale je to to najkrajsie, tesi ma pohlad na ne, kazda navsteva u nas ich obdivuje. Sli by sme do toho znova.
    Ak by sme nasli hlinikove v dobrej cene vtedy, mozno by sme do toho isli tiez. Drzim palce, nech dobre vyberies podla svojich predstav 🙂

• @kreola  prosím ta vieš mi poslať do správy nejaké reálne foto okien? Aj my nad nimi uvažujeme 😊😊
    @spikerhc  hlinikove jasné že sú lacnejšie a vlastnosti majú podobné no ja osobne hliník vnútri by som nechcela, čistý chlad z toho ide 😊 to už radšej plast. ale to je len môj osobný pocit

• @luckapav  nahliadni do mojho albumu - mam tam fotky aj okien

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

Články od našich partnerov
    Cesta k dokonalému trávniku alebo ako vybrať správnu kosačku
    Správny výpočet spotreby materiálu z pohodlia Vášho domov
    Plotový systém nahradí klasický múr. Postavíte ho však oveľa rýchlejšie!
    Archív článkov od partnerov