Od koho kúpiť drevené/drevohliníkové okná?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahoj, daval som si nacenit drevene a drevohlinikove okna od 7 firiem. Oslovil som Mintal, Mirador, Makrowin, Win Haus, Hoblina, Kunaj, Prazak. Od vsetkych firiem som som chcel nacenit drevene okna (9x okno, 1x velke terasove, 1x HS resp PSK, a ak maju dvere tak aj vchodove dvere.) Ponuky mam zatial od 5 z nich. Cena vo vsetkych ponukach obsahuje dopravu, montaz, pasky, parapety vonkajsie, vnutorne, klucky. Najlepsie bez vchodovych dveri vychadza Mirador (7400,profil 783) Mintal(10000, profil Exclusive IV88) Hoblina(11300, profil euro92top) Kunaj(9800,Profil 78 ) Makrowin(10800, profil MAKROWIN 88). Cena za hlinikove okna bola o cca 20% vyssia u vsetkych ktory to ponukli. zatiaľ som mal osobne stretnutie z Mirador kde predstavil firmu a poskytol dalsie info a nasledne upravil cenu na tuto. Koho by ste si vybrali a preco? Resp este nejaky typ koho oslovit?
Odpovedať
1
8
9
Profilova fotka
@psychx u mňa spoločnosť LAVENIRE s.r.o. www.lavenire.eu 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@kremlo pre mna uz par rokov neaktualne ale dakujem
Odpovedať
@kreola to je dobré vyriešené tým pádom nemusíš nechávať kľúč, keď niekam idete, netreba mať obavy z toho, že sa človek vymkne, pecka 😄 Ako je to, keď chceš niekoho odtlačok tam pridať? To si vieš sama nejako urobiť?
Odpovedať
@zdenoo1 Samozrejme, je to appka v mobile, tam si oskenujes prsty pre kazdu osobu (tusim maximalne 90 osob). Da sa pre jednu osobu pouzit aj sken niekolkych prstov, lebo ak mas spinave alebo napuchnute prsty, nemusi to hned system rozpoznat.
Odpovedať
@kreola lebo s vymknutím už niekoľko skúseností máme a príjemné to nebolo. Zámočník chodil k nám pomaly ako na klavír do bytu, lebo žena bola zvyknutá nechávať kľúče vo dverách a už xkrát sme na to doplatili. 😄 😄 Pri tomto by to odpadlo. Chápem a to je aj pri deťoch dobré, že nemusia kľúče nosiť. Tak už to nebude len o oknách, ale aj o dverách u nás 😛 😄
Odpovedať
@zdenoo1 existuju aj ine riesenia ako otvaranie mobilom, alebo tusim som videla ze na klucke je klavesnica a zadavas kod.... vies, my sme do toho isli, lebo nam Drevari vtedy ponukli dobru cenu a nelutujeme. :-)
Odpovedať
@kreola jasné rozumiem, ďakujem. Popýtam sa na to, pozisťujem si a uvidíme, ale oslovilo ma to aj z fotiek, čo máš v albume, aj ako o tom píšeš 🙂 Keď budem mať niečo nové sa ozvem 😉
Odpovedať
@zdenoo1 oni robia rôzne rozmery, podľa toho čo potrebuješ, čo si predstavuješ, takže nemusíš mať nejako obavu aj z väčších okien, portálov. A najmä ak sú z hliníka alebo kombinácia drevohliník, tak sa nemusíš pri nich báť nejakého skrútenia alebo čohosi podobného ako sa môže stať pri plaste, keby bol v takom veľkom prevedení.
Odpovedať
🙂 @zdenoo1 slúbila som že sa ozvem, okná nám dnes namontovali, a kráááása!! 🙂 🙂 🙂 si pozerám fotky dokola 😄 @kreola vďaka za tvoj album a recenzie! 🙂 sme radi že sme sa nakoniec takto rozhodli a to aj vďaka tebe 🙂
Odpovedať
@marek746 áno pochopil som to, už som sa na nich aj nakontaktoval, stretneme sa tak uvidím. Dohodneme podrobnosti hádam a som aj na cenu potom u nás zvedavý ako to vyjde. @luckapav to sa potom teším s tebou, nejaké fotky nepridáš? Lebo pozeral som aj v tvojom albume, ale tam ešte nemáš, by si sa mohla s nami podeliť 😄
Odpovedať
@luckapav Lucka to ma velmi tesi, urcite Vam budu okna robit radost :-) :-o.
Odpovedať
@zdenoo1 do albumu som ešte nepridávala lebo ani ja som to ešte nevidela naživo nakoľko nie som doma 😐 ale v nedelu čo to popridávam. posielam na ukážku foto od manžela, je to fix sky panorama 😉 @kreola určite budú teším sa z nich 🙂 myslím že tvoj album je tu inšpiráciou pre viacerých 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
@luckapav jasné chápem, v pohode len som zvedavý 😄 😄 Perfektne to vyzerá. To bude radosť pozerať cez takéto okná. Myslím, že to je aj škoda dávať nejaký záves alebo niečo potom cez ne 🙂
Odpovedať
@zdenoo1 vďaka 😊 závesy moc neplánujeme max úplne na kraj okna. Foto sú inak už pridané 😉
Odpovedať
@luckapav to kvitujem 😉 Pozeral som a vyzerá to dobré, aj tie portály, okná, dvere všetko a páči sa mi aj tá kľučka zvonka, to je dobrý nápad, o tom sa budeme musieť doma pozhovárať, čo na to povie polovica. Ale myslím, že proti nebude. Keď je to takto zvonku, že kľučka akým spôsobom je to chránené pred nejakým nežiadaným vniknutím?
Odpovedať
@zdenoo1 my sme dali kľučku aj zvonku lebo pôvodne sme mali mať len jeden vchod a východ z domu cez vchodové dvere a p.Maroš nám povedal že to neni moc dobré že treba dať aspoň dva. Máme to normálne na uzamykanie, aj zvonku aj zvnútra to vieš zamknúť a samozrejme vo všetkých oknách aj dverách máš už namontované snímače na alarm
Odpovedať
@luckapav dobré, to sa mi páči. A je to aj funkčné. Tak s tým budeme rátať aj my, lebo tiež máme len vchodové dvere. Pôvodne som myslel aj že cez garáž sa bude chodiť, že dáme v rámci domu, ale nakoniec som to prehodnotil, lebo som to videl u známeho, že tí majú z garáže len skladisko. Síce dnu chodia aj tade, ale auto tam parkoval asi len prvý týždeň.
Odpovedať
@zdenoo1 presne pre toto za mňa garáž ani nemusí byť 😂 ale manžel chce aspoň jednogaráž a spojíme to s prístreškom. Načo stavať ,,dom,, pre auto 🙄
Odpovedať
@zdenoo1 jedna vec je plánovanie ako sa bude chodiť a druhá je realita 😄 Daj vedieť, ak budeeš mať po stretku s firmou, že aké sú tvoje pocity 😉
Odpovedať
My mame tiez drevohlinikove okna, panoramaticke HS-portaly a vchodove dvere s predpripravou na fingerprint od Drevara a sme spokojni. Okna, dvere a portaly su naaaaadherne. Aj nam p. Maros odporucil nechat urobit klucku zvonku a zvnutra so zamkom na jednom z portalov. Tak sme ziskali dva vstupy do domu. Jednanie firmy Drevar je seriozne, maju bozsku trpezlivost so zakaznikom, eventualne reklamacie riesia, vrelo doporucam.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my mame drevene okna od Mirador. Montovali nám ich mesiac dozadu a výborná kvalita okien aj montáže a aj prístup. Keď sme mali s niecím problém, jednal som priamo s vedúcim výroby Jankom Petrom alebo s majiteľom a dohodli sme sa. Pritom okná boli zložité a aj atypické . Máme 1 Hs portál a hladké moderné vchodové dvere.
Odpovedať
My drevohliník dodávateľ Hoblina. Kvalita prístup terminy max spokojnosť. Cena to je iná kapitola ale rozhodli sme sa pre (podľa nás) Top na slovensku a neľutujeme. Technické parametre ktoré sme od okien požadovali ako tepelná a zvuková izolácia + dizajn no sme maximálne spokojný.
Odpovedať
@treborztv by ma zaujímalo, ako sa to bude správať v lete, keď by to bolo nonstop na slnku... prečo ste nešli do hliníka?
Odpovedať
....Ako nič. Ja mám tieť drevohlinik a fungujú výborne.
Odpovedať
@milan_toman Hliníkové sme nechceli kvôli tepelnoizolačným vlastnostiam. A poznámke ako sa to bude správať v lete - pri projekte sme mysleli aj na tienenie takže presahy strechy + exteriérové žalúzie zabránia prehrievaniu interiéru. Čo sa týka tepelnej rozťažnosti pri týchto dvoch tak sa to podľa mňa ani porovnávať nedá.
Odpovedať
@zorkopop okná miradoru . rozhodol som sa pre drevohliník z dôvodu lepších tepelných učinností a príjemného dreva z vnútornej strany
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
ahojte 🙂 má prosím Vás niekto drevohliník sky panorama? Najlepšie od Drevara ale nemusí byť, len by som sa chcela niečo spýtať, vďaka 🙂
Odpovedať
Dobry den, je mozne urobit drevohlinikove francuzske okno aj s vnutornym clenenim skla?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Mintal super. Parádne okná, špičková práca, ale namontujte si ich radšej sami. Neviem, kde zobrali montérov, ale u nás zbabrali, čo sa dalo aj nedalo. Úplne zle.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
@jarun Prosim Vás, vidim ze uz máte dost dlho drevohlinikové okná... aké su po rokoch? Robi to niečo? Stale plne funkcne aj vzhladovo rovnake?
Odpovedať
1
8
9
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?