Nové okná - škrabance

Ahojte. Namontovali nám nové okná lenže pri kontrolovaní som našla pár škrabancov (nie sú extra veľké)len na jednej konštrukcií plus odlomeny výrez na kľučku. Viete niekto čo robiť? Myslím tým či dať vymeniť celú konštrukciu a či to vôbec vymenia alebo žiadať zľavu ???Neviem čo sa v takomto prípade robí. Ďakujem
Odpovedať
@ivakriss prečo si to nekontrolovala po inštalácii? mali všetko očistiť, teraz reklamovať a dohodnúť sa
Odpovedať
@duzu v piatok nám dokončili inštaláciu. A keďže ďalšie dva okná boli puknuté tak ich majú prísť vymeniť. Povedali , že ich mám skontrolovať a tento týždeň ma budú kontaktovať keďže treba ešte vyplatiť montáž .
Odpovedať
Profilova fotka
@ivakriss -vyrez na klucku prekryje kovanie, takze to viditelne nebude... - skrabance treba nahlasit (idealne umyt ram, vsetko poprezerat) a riesit ako vadu. Ak si este nepodpisala preberaci protokol, tak by som jeho podpisanie podmienil odstranenim vsetkych zistenych vad. Normalny dodavatel je schopny to opravit, urcite nic vymienat nebude. Ak oprava bude viditelna, urcite by som ziadal prislusnu zlavu alebo vymenu za bezchybny tovar. 100% platba=100% zakazka. - platit za zakazku musis az po podpisani preberacieho protokolu a prevzati vyuctovacej faktury. Takze kym ho nepodpises, je cierny peter na strane dodavatela. Doporucujem zistene vady okamzite reklamovat aj pisomne s fotodokumentaciou. Papier poslat doporucene s navratkou. https://www.topbyvanie.sk/magazin/pre... Ak ste platili 100% zalohu a montaz je len posledna suma na vyplatu, zaplatil by som az po odstraneni vsetkych vad. Inak sa ti stane to, ze budes mat doskrabane okna a dodavatel na teba bude z vysoka kaslat.
Odpovedať
@mgx ďakujem veľmi pekne za odpoveď teraz viem ako postupovať...😊 Preberaci protokol som ešte nepodpísala a poslednú sumu čo mám zaplatiť je za montáž. Zajtra s nimi budem komunikovať tak uvidím ako sa to vyrieši.
Odpovedať
Profilova fotka
@ivakriss budu na teba tlacit na podpis a platbu. Obe treba podmienit 100% zakazkou. Kedze nie je, treba povedat ze ked odstrania zjavne chyby tak ty zaplatis. Ak sa nechas zvyklat a zaplatis alebo podpises preberaci protokol bez odstranenia chyb (v zmysle slubom nezarmutis), nemas ziadnu paku na dodavatela, len sud. Kym sud skonci, firma neexistuje.
Odpovedať
@mgx dobre ďakujem. Určite im nič nepodpíšem keďže musia ešte vymeniť dva sklá ktoré pukli pri prevoze...tak pokym nevymenia neplatim..
Odpovedať
@ivakriss Podpísať môžeš,ale treba do protokolu uviesť všetky výhrady-závady ktoré máš. Samozrejme si treba nechať kópiu s výhradami,aby bol doklad. Ak bude montáž prevádzať priamo dodávateľ,rovno spíš reklamáciu a môžeš pridať aj fotodokumentáciu. Kópiu si samozrejme nechaj podpísať. Čím vácej papier,tým vácej šanca... 😄 Do reklamačného protokolu uveď počet fotografií,počet reklamovaných okien aj kde sú umiestnené/spálňa tam a tam,kúpeľňa atď/presný popis závady-/škrabanec 5cm v ľavom spodnom rohu pravého krídla atď/... čím presnejší popis tým menej dohadovania potom!!! Ak montuje iná firma ako dodávateľ tak to buď pošli,alebo zanes osobne, alebo nech to príde spísať zástupca firmy. Neplať nič až do vyriešenia...
Odpovedať
@dodok áno tak sme to spravili, že sme dopisali do protokolu. Ďakujem za radu 🙂
Odpovedať
a su s tou reklamaciou v pohode? bude sa to dat nejako opravit, vymenit?
Odpovedať
@niki266 no tie malinké škrabance vraj sa reklamovať nedajú lebo sú skoro neviditeľné s 3 m diaľky..vraj podľa reklamácie sa musí posudzovať z 3 metrom 🤷‍♀️ Inak nám stiahli cenu za okná kôli nedostatkom
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?