Nízky HS portál

Profilova fotka
Prosím vás, chcem vedieť váš názor. Je toto v poriadku, aby HS Portál bol takto nízky oproti oknám? Má 1,80m ale nekorešponduje s výškou okna. Dá sa s tým ešte niečo robiť? Nechápem kde sa stala chyba. Ako mohli objednať také okno-dvere. Som zúfalá. Ďakujem
Odpovedať
@16simona16 Kde sa stala chyba? Buď v projekte, u murárov či samotnom investorovi. Veď to, že HS portál je nižší, ako okno, muselo byť vidno už vtedy, keď len murovali steny a osadili preklady. Nechodili ste kontrolovať stavbu? Čo je zakreslené v projekte? Tam predsa musia byť rozmery otvorov aj výplní. Teraz už s tým nič neurobíš. Jedine vyhodiť okno, dať preklad nad okno do výšky, ako je HS portál a potom objednať nižšie okno ... čo je blbosť a zbytočná investícia. A či je to v poriadku? Ak je to tak v projekte, tak je to v poriadku. Zdá sa, že nikomu okrem teba to nevadí. Tak to nechaj tak. Možno to nevyzerá najlepšie, ale na funčnosť to nemá žiadny vplyv.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 tie rozmery boli vymurované správne. Aj preklady. Firma čo nám riešila okná si z vrchu ešte namurovala, čo nerozumiem prečo. Mohla radšej vyšší Hs portál objednať. A keďže ja som v tom období rodila nedalo sa mi to skontrolovať. A absolútne ma nenapadlo, že firma nevie aká má byť výška. 3/4 chlapov v rodine sa bude krčiť 🤷‍♂️ Každopádne si to vyriešim s nimi. To je švagrova firma. Minimálne nech vie, že je to katastrofálne a nechápem ako ho to mohlo napadnúť 😟 Dizajnovo je to strašné 🤯
Odpovedať
Ak si namurovali nad hs portal, tak potomje to jasne🙂 zle vymerali portal🙂 Jedine reklamovat a vyrobit novy portal... 🙁
Odpovedať
@16simona16 fuha, tak to vyzera fakt hrozne, byt tebou to hned reklamujem a ziadam, aby ti to spravili znovu aj ked ako pozeram, tak uz omietky mas spravene a teraz tam zase budu musiet burat, kedze si tam nezmyselne nadmurovali a dali nizsie okno. no aj tak by som to chcel vymenit, ved toto je hrozne!
Odpovedať
@16simona16 tu ani nejde o to, ze to vyzera hrozne (a ono to naozaj vyzera hrozne), no s vyskou 1,8m si tam kazdy druhy chlap paradne tresne hlavu alebo minimalne odere skalp...toto veru stoji aj za tych 2500 eur za novy portal (stary s tou vyskou je takmer nepredajny)...toto je fuserina najhrubsieho zrna a s tymto by som sa veru nezmieril ani nahodou!!
Odpovedať
Tak veru, ktosi čosi pos.al pri objednávke portálu a vyriešili to takto? To je zlý vtip... Toto by som neprebral ani keby mi to dávali zadarmo.
Odpovedať
tak toto je brutal... oni ho jednoznacne zle namerali, nakolko keby sa zdvihne vznikne schod a tym padom HS portal nema vyznam. a 1,8metra vyska? vyssi clovek si bude hlavu buchat, HS ma mat vysku ako vchodove dvere, ja ho mam 2300mm. reklamovat, vyburat, vymenit
Odpovedať
Profilova fotka
Ako pisu vyzsie reklamovat. Nemali co nadmurovavat, asi zle zamerali. Ale celkovo nechapem ze dali do vyroby vysku 1,80. Neviem ako vam ale nam davali este na prekontrolovanie vsetky namerane cisla na odsuhlasenie
Odpovedať
To nechapem, akoze vyzera to hrozne takto ked vidi clovek pri tom aj okno. Normalne to treba reklamovat, nech daju urobit novy portal na vlastne naklady a vymenia to. Takto vam to nemozu nechat
Odpovedať
Profilova fotka
Normalne neverim, ze niekto toto dokaze! To boli riadny umelci. Jednoznacne to u nich reklamuj a nezmieruj sa s takymto oknom. HS portal nie je lacna zalezitost a ked si to clovek uz objedna, tak to chce mat poriadne a nie takto!
Odpovedať
Profilova fotka
@16simona16 Pokial je preklad nad HS portálom v rovnakej vyske ako preklad okna, tak tu ich nadmurovku nad HS portalom vyburat az po preklad, znovu zamerat rozmer HS portalu, a naspat osadit novy HS portal. Toto je sila fakt.
Odpovedať
Profilova fotka
@16simona16 a to ani tvoj manzel ich nebol skontrolovat? Vsak toto je zasadna chyba. Chlapci si zle zamerali, vyrobili a potom sa potrebovali nejako vynajst, tak spravili nadmurovku a bolo im jedno, ako to bude vyzerat a ze polovica ludi si tam buchne hlavu alebo sa bude musiet krcit. Drzim palce aby sa vam to podarilo s nimi vybavit
Odpovedať
Článok sa načítava...
@16simona16 Až teraz som si všimol, že výška je 1,8 metra. To už logika pri meraní nemôže dovoliť vyrobiť tak malý rozmer. Aj neznížené by to bolo podľa mňa málo - ja mám HS portál vysoký 2,3 metra. Predpokladám, že u teba urobili tú istú chybu pri meraní, ako u mňa. Technik, čo zameriaval, nezohľadnil skutočnosť, že spodný rám bude zapustený do podlahy (máš to tak aj ty), aby nevznikol pri prechode schod. Ja som to zapúšťal nejakých 5 cm a preto pri osadení zistili, že nad dverami vznikla fuga cca 6 cm. U mňa sa to vyriešilo tak, že tá medzera sa zapenila PUR penou a obmurovala omietkou . Tu sú fotky po osadení: https://www.modrastrecha.sk/forum/okn... Keďže ja mám okno ďalej od HS portálu a vypĺňalo sa len 6 cm na HS portálom, ten rozdiel u mňa nie je tak viditeľný, ako u teba: https://www.modrastrecha.sk/forum/kuc... U teba to asi naozaj zle vymerali a ešte aj zapustili do podlahy. Je len na tebe, či budeš trvať na výmene, lebo inak sa to nedá opraviť. To sa nedá ani nadvihnúť, lebo potom by si mala vysoký prechod - schod. A ak to robil niekto z rodiny - o to horšie. Možno to bola chyba, dať to urobiť rodine. Štandardne firma, keď to zameria, dáva rozmery potvrdiť objednávateľovi. Keby to urobili, tak by vám už asi udrelo do očí, že výška portálu je len 180 cm. Či máš právny nárok na výmenu - to záleží od toho, čo bolo presne v objednávke (aký rozmer objednaný) a či bolo zamerania potvrdené vami, ako objednávateľom. Napr. mne vyrobili vchodové dvere s kľučkou na opačnej strane (miesto napravo to urobili naľavo). Majiteľ firmy tvrdil, že som s tým súhlasil pri zameraní dverí - v objednávke bola kľučka napravo pri pohľade z interiéru, v zameriavacom protokole naľavo, ale pri pohľade Z EXTERIÉRU. To si pri výrobe nevšimli. Tak museli uznať reklamáciu a vyrobiť mi nové dvere a vymeniť ich - to všetko na ich vlastné náklady. Niekde som to tuším aj písal na MS.
Odpovedať
Pozri si dobre, čo máš v papieroch, s čím ste súhlasili a čo vám dodali, ak je chyba na ich strane nebude iná mmožnosť ako to reklamovať a toto už podľa mňa uznať musia, šak to už vidíš na pohľad, že to nie je OK.
Odpovedať
@16simona16 cele mi to pride dost nizko. Podla fotky neviem posudit, ale este budete robit podlahove kurenie, na to poter, podlaha.... vychadza Vam to cele na vysku tak 5 mm pod portal? Ked sa pozeram na starsiu fotku, tak sme to mali az takto vysoko ako na prilozene foto. Cize mali to proste radsej podmurovat ako nadmurovat nad okna .-((. Inac ta vyska je naozaj mala, my mame 250 cm a pride mi to v pohode aj kvoli svetlu v dome.
Odpovedať
@kreola Podľa mňa to už je finálna výška podlahy - tam asi príde už len podlahová krytina. Vyzerá, že podlahovka tam už je, to čo vidno, je asi poter.
Odpovedať
@chrobak7 je to mozne samozrejme :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola podlahové a podlaha je tam už isto spravená, veď to vidno aj na tých zásuvkách. Keby išla ešte hore, tak potom spodné zásuvky sú moc nízko a to nemôže byť tak (teda nemalo by byť)!
Odpovedať
Ja si skor myslim, ze to bolo tak, ze niekto zohnal portal zo showroomu za babku, ktory sedel na sirku (mozno ani to nie), namontoval ho tam a domnieva sa, ze mu to ako svagrovi prejde a 2tis usetrenych do vrecka...neverim, ze by si takuto vec predajca neoveroval, 180cm vysoke sa nerobia ziadne dvere ani balkonovky...
Odpovedať
Nepojal to svagor ako domcek pre deti a chcel ti spravit radost kym si bola v porodnici? Normalne neverim ze to je realne
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@kreola My sme dnes pri zalievani podlahy zistili že okno je osadene o 2cm nižšie teraz vznikol problém že čo s tým??reklamovat a vybrať a posunúť okno vyššie ??ach
Odpovedať
@smile8 Aké okno. Veď okná sú štandardne vo výške 90 cm.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Ako ste dopadli s reklamaciou? Kde sa stala chyba a aky je aktualny stav?
Odpovedať
Ja stale takmer neverim, ze toto bol/je realny stav. Ved to nie je snad mozne takto osadit okna. A velmi by ma zaujimalo cim vyplnili tu medzeru nad oknom.. strasna fuserina toto.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?