Mám si vybrať okno Salamander Bluevolution alebo Aluplast ID8000?

Profilova fotka
Viem ze su tu podobne otazky polozene a aj boli, len som sa nedopatral k odpovedi. MEdzi cenovymi ponukami je len 500eur rozdiel a nevieme sa rozhodnut. Dakujem za kazdu radu
Odpovedať
Nám práve namontovali okná Salamander. Nám dali k nim hnusné vonk. parapety.Aj na to treba dať pozor,aké ponúkajú.
Odpovedať
My mame SALAMNADER BLUEEVO a zatial maximalna spokojnost.. Masivny profil, perfektne sedia. Mame teply ramcek a izolacne trojsklo. Sklo je od AGC TRENCIN. Neviem ako s ALUPLAST. Nepoznam ich. Mame ich od ceskej fy RI-OKNA CZ. Pozor na polske verzie... su lacnejsie, ale setri sa na materialoch. Znami, co mi ich montoval mi hovoril, ze videl rez profilom, tak namiesto jakloviny je tam len U profil. Cize usetrili na zeleze, ale tym padom aj na kvalite. Jednoznacnu odpoved ti tu asi nikto neda, pretoze kto ma na dome ona od dvoch firiem a este presne od tychto dvoch..... Jedine, co mna oslovilo je to, ze v tych ramoch je ocelova vystuz, nie nejake karbonovo-plastove vystuze, atd... ktore su zatial novinkou na trhu a nikto nema odskusane 10 rokov. Ta vystuz ma sice vyssiu tepelnu vodivost, ale ocel je ocel...
Odpovedať
Profilova fotka
aj moji rodicia maju salamander a su velmi spokojni :)
Odpovedať
Mozes mat profil aj zo zlata, podstatne je ako je to okno spravene celkovo- sklo, tesnenie, vystuz, kvalita spracovania. Cize profil je len jedna cast celej skladacky
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
čaute, obnovujem tému. Riešim podobnú dilemu. Salamander MD82mm vs Aluplast Ideal 8000 (85mm). Je tu niekto kto má ten alupast už dlhšie než rok? Rozdiel v cene zanedbateľný (200e), oba typy sú vyrobené v PL. vďaka,
Odpovedať
@stefanl Hoď si mincou. Alebo ktorý predajca sa ti páčil viac?
Odpovedať
Mam Salamander 82 MD , kovanie winkhaus predpokladam ze z polska brugmann , co sa mi paci je kovanie podlamna ist radsej do winkhaus ako maco to sa nda porovnat podla mna
Odpovedať
@chrobak7 , @vader100, idem asi dotoho aluplastu, je hrubší a že má aj lepšie výstuhy. Mám veľké okná a salamander (brugmann) mi nedokáže vyrobiť potrebný rozmer tak aby bola nato aj záruka..ťažko keď každý predajca si chváli len to svoje. zas salamander 10r záruka a aluplast 5r záruka... rozdiel je cca 200e v prospech aluplastu no pri salamandri o 5r viac záruka (to je tiež na zamyslenie)..
Odpovedať
@stefanl 10 rokov zaruka na co konkretne?
Odpovedať
@originalx na celé okno, kovanie, ak ho pokrúti, netesnosť.... Jasné že ak si ho sám rozbiješ tak nie ale ak by náhodou otrhlo "panty" :D ..
Odpovedať
@stefanl pokruti? ako velmi? kazde plastove okno je prehnute,leto teplo sao hne v zime sa stiahne,mne co monotvala firma tiez cheli odomna aby mi to monovali oni ze zaruka 10 rokov, firma o pol roka uz nexiastovala :) ale ten profil to je ais pravda, ta vystuz moze pomoctnajme u velkeho oknan a terasu
Odpovedať
Ja mam Salamander blu evo 92mm idem ich reklamovat sú aku luk...
Odpovedať
Článok sa načítava...
nakoniec som si vybral Aluplast Ideal 8000 s kovaním MACO + hlinikove dvere s klasickou GAVA výplňou. Montáž na penu + na int. a ext. pásky, dodanie v januári... môžu mínusové teploty spôsobiť nesprávne "prilepenie" pások a mať to následky v budúcnosti alebo nejako ublížiť pene? Či počkať s montážou keď bude plusová teplota..
Odpovedať
@stefanl Vo firme čo bude okná montovať ti povedali čo?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@propik69 od akej firmy máte?
Odpovedať
@kacenka102 Dape plast
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?