Kondenz v ráme okna - kde hľadať chybu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Dom novostavba, zatepleny 20cm. Okna slovaktual 3 komorove Kurime na 23 Vlhkost 62 s odvlhcovacom 52 Stavebny otvor sme nezateplovali xpskom dookola Fasadny oresahuje ram okna o 3cm Zatial len sietka lepidlo z vonku Vnutro byvame - sadrove omietky Murivo porobeton Rosia sa mi okna vo vnutorne casti. Utieral som to a po 3,4 dnoch sa tam zase zbiera voda. Problem je aj v tom ze podla mna tie rohy niesu extra utesnene a moze voda zatekat do vnutra ramu. Je tento problem spôsobený tepelnym mostom ktory vznika na rame okna? Teda ze taha chlad od porobetonu a zraza sa? Volal som donslovaktualu tak prisli okna nastavit podla dohody po mesiaci od nastahovania ale asi to s tymto nemalo nic spolocne. Je to nejaky ukaz, zanedbali sme izoláciu, alebo to zmizne prioadne kde hladat chybu a ako to bud odstranit alebo obmedzit. Dakujem Na obrázku vyznačené modrou kadial by to mohlo zatekat. Asi tam natlacim silikon Za špinavé okna sa ospravedlňujem, stahovali sme sa par dni ored sviatkami a riesim pldstatnejsie veci nez cholericke utieranie okien.. :)
Odpovedať
@zita19 nemame pradlo v tej izbe kde spime no mame tam babatko. Skor ma trapilo, ze sa ram okna rosi ako samotne okno:(
Odpovedať
@quakdafak vies to nejako specifikovat? Normalne dali veniec sadros a hore nad 20 cm vatu
Odpovedať
@eagleowl jjj chalem tvoju myslienku... U nas pred kupou odvlhcovaca vlhkost bola na urovni 80%, po jej kupe na urovni 50. Okna su orosene, co chapem,ale preco ram?😥 A tiez sme tu druhu zimu, preco sa to nedialo prvu?
Odpovedať
@mihal410 tak ked dali normalne veniec sadros a na to 20cm vaty :-D aku specifikaciu cakas ? kedze ti to robil niekto tak, zrejme nevies ako je riesene napojenie izolacie strechy a fasady... ci tam nemas nad tou izbou dake defekty, alebo degradacie v zatepleni, z akej priciny to specifikovat neviem kedze niesom vedma :-D mozno ti zvlhla ta 20cm vata... tazko povedat.
Odpovedať
@quakdafak ked by mal 45 vlhkost nerosilo by sa ani dvojsklo
Odpovedať
@quakdafak bohuzal ziadna fotodokumentacia k tomu nebola:( cize nemozem 100% povedat pozeral som aj na "podkrovie"vsetko, parozabranu vatu vsetko ok...... neviem povedat ako je realizovane, no na prvy pohlad to vyzera vsetko ok Skor ma zaujima ze preco ram a preco po druhej zime? Prva bola v norme, male rosenie, ale az druha?
Odpovedať
@vader100 a co ram, preco ram?
Odpovedať
@mihal410 ked nevytiahnes papier tak tesnenie by malo byt OK, najcastejsi bug na oknach byva zla izolacia parapety a spodnej casti ramu okna, ak mas niekoho kto ma termokameru alebo CatS60 tak nech ti to pozrie. Niekde tam bude tepeleny most cez infrakameru ho zbadas, cim nizsia teplota vonku tym viditelnejsie to bude :-D
Odpovedať
to som opravil, sand aj dobre :) skusim fakt tu termoakmeru, no zatial nie je velmi chaldno vonku, tak budem cakat asi na chladnejsie pocasie :( zatial odvlhcujem a utieram, co ine my ostava...?
Odpovedať
@mihal410 PRECO BY SA NEMAL RAM ROSIT? PRI TAKEJ VLHKOSTI? JE TO NORMALNE, JE TIEZ STUDENY DRUHY NAJSTUDEJSI PO SKLE :)
Odpovedať
@vader100 Cize si myslis, ze je to iba vlhkostou? Dakujem
Odpovedať
mas odvlhcovac vysusci ti na 50 percent je orosny aj ram pochybuje,ked este nemrzne,ked zacne vonku mrznut bude to ovela horsie
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravím, obnovujem tému ku tvorbe kondenzátu v oknách Slovaktual Pasiv HL (profil ideal 8000). Tiež som sa potýkal pri týchto oknách s rosením v ráme okna medzi prvým a druhým tesnením (od interiérovej strany). Jedno okno sa rosilo po celom obvode dosť výrazne. Podobne ako to zistil užívateľ "truly". Je to vlastne v mieste odkiaľ nemal kondenz kam odtiecť. Nepomohlo ani zvýšenie prítlaku na oknách (prečo, to bude vysvetlené nižšie) Okná boli vyrobené v lete 2018 a naplno používané od leta 2019. Našťastie len dva dvojkrídlové okná. V mojom prípade bolo príčinou to, že okná boli zvárané aj s tesnením. Pritom som si bol istý, keď som zadával objednávku, že Slovaktual takto okna nevyrába a že tesnenie je vkladané až po zváraní okien. Myslel som si to na základe nejakého staršieho letáku, ktorý som našiel na internete. Žiaľ to bol omyl. Čiže v každom rohu bolo tesnenie stvrdnuté (nepodajné) a pod ním sa nachádzalo ešte množstvo vydvihnutého plastu (aj viac ako 3mm). Preto mi nijakým spôsobom nepomohlo zvýšenie prítlaku. Skôr sa zvýšenie prítlaku prejavilo výraznejším opotrebením kovania viď foto. Rozhodol som sa teda, že tesnenia vymením, vytrčajúce kusy plastu som vyrezal, zarovnal, vydlabal v rohoch drážku na nové tesnenie. Asi tak cca 3 hodiny bavenie sa s dvojkrídlovým oknom (posledné dve foto). Následne som prítlak na okne nastavil na bežný (na leto) a musím povedať, že sa situácia s novým tesnením výrazne zlepšila. Dnes ráno bolo u nás -15°C a v ráme som nenašiel ani náznak rosenia (a pritom v miestnosti bol nevetraný vzduch s vlkosťou cca 62%). Musím povedať, že prevedenie okien Slovaktual Pasiv HL ma vcelku sklamalo. Hlavne kvôli prevedeniu tesnení. Tiež sú v ráme okna v každom rohu zbytky plastu po opracovaní, tiež v odtokových kanáloch a podobne. Pocit z výroby teda nič moc. A na jednom okne je viditeľne vysunutý stredový stĺpik smerom dnu asi tak o 1-2 milimetre (tretia foto od konca) . Podľa mňa tiež nešťastné vzhľadom na to, že v tomto mieste dosadá tesnenie okna. Takže, ak budem v budúcnosti meniť ostatné okná v dome, vyberiem si asi iného výrobcu okien.
Odpovedať
@dano1412 to je fuserina toto. Ako pozriem tiež na svoje že ako to vyzerá. Mne to niekedy tak príde ze proste na to.... Ja som už žene dávno hovoril ze skrz toho ako viem byť cholericky pedant a mal by som firmu tak miliónové obraty... Dnes nájsť poctivého človeka, detailistu je ťažké. Ľudia by aj zaplatili viac za istotu ale dnes si povedia sak toľko som dal tak co chcem tak sa s tým aj sami vysporiadaju len potom.... Potom su ľudia ako ty, ja a iní ktorých z toho ide roz.....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
@dano1412 to nove tesnenie je aky typ? Ten isty co bol na okne predtym? Urobil som cez leto na okne tu istu upravu, tesnenie som vymenil za taky isty typ ako bolo stare, ale rosenie nezmizlo. Mam podozrenie ze je to typom tesnenia
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahoj, viem presne o čom píšeš. V lete sme vymenili 25 ročne plastové okná za kvalitné plastové okná /3-sklo/ od fy. Slovaktual, údajne najkvalitnejšie okná na trhu. Tiež nám vzniká kondenz ako píšeš. Bol u nás technik, nadstavil lepší prítlak a vôbec to nepomohlo. Doteraz sme takýto jav u žiadneho okná nepoznali. Som presvedčený že vlhkosť v dome by na to nemala mať vplyv, nakoľko sa to rosí za tesnením. Myslím že sú len 2 možnosti. Vymeniť okná alebo utierať kondenz.
Odpovedať
@martin1234567 aj mna by zaujimalo aké tesnenie si tam dal. Aj ja to musím riešit
Odpovedať
@ivoivo mal som od vyrobcu take iste ako predtym, ale nepomohlo.
Odpovedať
@dano1412 ahoj, už ti ten kondenz nevzniká? Práve to riešim ako reklamaciu
Odpovedať
@truly Ahoj, riesim rovnaký problem ako ty. Tiez mam okna od Slovaktualu. Menil som 24 rocne plastove okna . Nove okna sa mi rosia presne tam ako tebe. Slovaktual tvrdi že som jediný zakazník ktorý tento problem reklamuje, ze takýto problém ešte neriešili. Tie spodne rohy som zasilikonoval aby mi kondenz netiekol do ramov.
Odpovedať
@ivoivo tie otvory su prave na odvod kondenzu.
Odpovedať
@truly dobrý deň, máme presne tento istý problém, tiež máme dane okná od Slovaktualu. Vidím,že príspevok je z roku 2019. Ako ste prosím daný problém s oknami vyriešili??
Odpovedať
@ivoivo dobrý deň, riešime podobný problém so slovaktualom ako vy. Ako to prosím riešite? Už sme to reklamovali,odbili nás, nakoniec keď tam muž spravil poriadky,tak nám vyrobili nové rámy,ktoré su tiež zle,robí to isté...môžeme si prípadne napísať správu a poradiť sa,čo môžeme v tejto veci robiť. Vidím,že takých sťažnosti je tu viac a pritom každému z nás tvrdia,že sme jediný,kto sa sťažuje !!
Odpovedať
@lub_ica zdravím, zavolajte ked tak na 0905620086
Odpovedať
@sousedekovci89 na odvod kondenzu slúžia otvory za priečkou
Odpovedať
Uz byvate dlho? Lebo u nas bol tiez kondenz, kym sa to poriadne nevykurilo a nepreschlo vsetko vnutri. Odvtedy nic. Trvalo to mozno 2 mesiace. Ale teda ine okna.
Odpovedať
@radottrado bývame už dlho. Menili sme 24ročne plastové okná ktoré to nerobili. Máme aj iné okná a s nimi nemáme problém
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@ivoivo na koho je to telefónne číslo prosím?
Odpovedať
To je moje tel cislo, poradim riesenie
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?