Inteligentné dvere InteliDoor od Drevar - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim ,ma niekto inteli door?Po pripade ake mate skusenosti s nimi =-) nejako ma laka ten system odtlacok prsta,no neviem sa rozhodnut este ci budu lepsie tieto alebo normalne plastove.
Odpovedať
Profilova fotka
@marcel714 práve si mu dal dobrý tip :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@logo22 kludne moze :-) tam to mam lepsie zabezpecene ako z predu :-)
Odpovedať
@marcel714 zlodeji idú tadiaľ kde ja najľahšia cesta, u nás vykradli obchod krampáčom cez múr, lebo ostatné zamrežované, len mali smolu , náhodou išiel jeden okolo a policajti boli blízo, nestihli ani z obce zmiznúť
Odpovedať
@duzu tak v takom.pripade je uplne jedno ci clovek ma intelidoor alebo nie :-) zlodeji vymyslaju.Apropo sledujete niekto dianie v obciach Zalesie,Malinovo,Most pri BA?uz nejakych par tyzdnov tu vykradaju domy a zahradne domceky.Dokonca domy aj ked majitelia spia.Nejak sa im dari,lebo je mi az divne ze ich este nechytili.Asi aj policajti "pomahaju a chrania" :-) davaju asi pozor ci nikto nejde :-)
Odpovedať
@marcel714 Intelli Door ale nie je len o zabezpeceni dveri ale hlavne o jeho komfortnom otvarani. Zlodej radsej vojde oknom, ako by mal riesit vchodove dvere, nemyslis? My sme si Intelli Door dali, pretoze potrebujeme aby mal pristup do nasho domu urcity okruh ludi (deti, rodicia, surodenci, velmi blizki kamosi). Nemusime im preto davat kluce, dostanu sa pomocou odtlacka prsta. System umoznuje ulozit tusim 90 odtlackov. Nefunguje to na jednoduchom odtlacku prsta ako na mobile ale prst musis cez snimac potiahnut, takze nejake kopirovanie odtlacku nehrozi. Inac mali sme moznost zobrat Intelli s cca 50% zlavou, aj to nas trosku ovplyvnilo :-)
Odpovedať
@kreola ja tomu rozumiem a plne zdielam tvoj nazor :-)
Odpovedať
velmi si pochvaluju firmu https://www.kruzik.cz/sk/sortiment/dv... na jar začneme staviat dom a od nich si nechame spravit exterierove žaluzie, dvere a garažovu branu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
IntelliDoor velmi spolahlivo funguje aj so spinavymi prstami - napriklad len nahrubo oprasenymi od omietkoviny a sadry. (Ostatne neskor otestujem viac)
Odpovedať
@duzu vy ste v praci nemali intelidoor. Ale nejaky iny sustem ked to niekomu fungovalo cez fotku odtlacku. U Intelli tento sposob nehrozi.
Odpovedať
@marcel714 presne ako pisete. V okoli BA (malinovo, ivanka, zalesie, cierna voda, grob..) vsade sa enormne vykradaju domy. Zlodeji nikdy nejdu cez vchodove dvere ale cez okna a terasy zo zadnej casti domu, kde niesu na ociach. A ano, aj v noci sa neraz stalo ze im po spodnom podlazi behali zlodeji kym majitelia spali hore. Ked teda riesit bezpecnost, tak gsm alarmom, magnetmi na oknach a alrmovat aj suteren domu na noc. Par interierovych kamier pre zistenie, co sa vlastne dialo alebo deje. Ludia v tychto oblastiach BA su uz normalne psychicky postihnuti neustalym strachom z vykradacov.
Odpovedať
@megdesign dobre ste si pomudrovali troska, bravooo. Teraz si pomudrujem ja. Ako pisem. IntelliDoor nesmima len odtlacok ale aj body v pokozke prsta pod odtlackom. (Zavolajte kludne vyrobcovi, a rozvinte tuto temu, ale fakticky) Ked si porezete prst a mate jazvu, tak vam umozni otvorit dvere. Kebyze system funguje len a vyhradne na odtlacok, bolo by To dost obmedzujuco vymyslene. A nefungoval by v mnohych pripadoch spinavych prstov, mokrych prstov, a poraneni.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@konikvrany videl som, ze si pisala o tychto dverach, mohla by si mi blizsie popisat, ze co ta oslovilo, preco prave pre toto ste sa rozhodli? Chcel by som poznat nazor na toto riesenie po nejakom case. Zvazujeme tento variant a celkom sa mi to pozdava. Len mam obavu, ci ozaj je to spolahlive riesenie 😄 🤔
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@konikvrany ved prave preto nas to oslovilo, ked sme to videli. Ze ziadne kluce, ziadne hladanie, vymknutie. Si pamatam ked som bol maly a nosil som na krku taku snurku s klucami aby som ich nestratil. A tak som to nemal rad 😄 Tak nase deti by som tym trapit nechcel 😄 A ste davali od nich aj okna ci len dvere?
Odpovedať
@stano_33 komplet okna aj dvere, nech to stylovo a aj farebne ladi.
Odpovedať
Profilova fotka
@stano_33 S kľúčami je to oštara 😄 Človek sa niekedy jak školník cíti, aspoň teda ja som sa tak cítil keď som nosil kľúče od našich, od garáže, od domu, od auta, od bránky, niekedy aj od svokrovcov no mal som dosť. Teraz pre istotu nenosím žiadne - som rezignoval 😄 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@stano_33 najlepsie je, ked sa to da vsetko naraz a je to od jednej firmy, brat tak daval, boli sme teraz na dva tyzdne u nich, tak sme sa kochali, co ako vyriesili ako maju porobene 😄 Nema moc asi zmysel vymyslat a kombinovat firmy, ked ti to vie jedna urobit na komplet. 😉
Odpovedať
@stano_33 môžeš si dať najprv spraviť len predprípravu na ten odtlačok s tým že to nebudeš mať aktivované a keď sa rozhodneš to dať aktivovať, doplatíš si to a prídu ti to zapojiť 🙂 my sme si to tak dali lebo zatiaľ sme neni na 100% rozhodnutí že to teraz ihneď chceme
Odpovedať
Profilova fotka
@luckapav ahoj a ahojte. Co treba v tej predpriprave, ak by sme v buducnosti chceli? Diky.
Odpovedať
@lenkito10 ahoj, normálne si dať na dvere pri výrobe namontovať tú čítačku na odtlačok prsta ale pri montáži vám to neaktivujú. Tak isto elektriku k tomu treba nachystať v dverách bude pripravený už kábel k tomu
Odpovedať
@wewio ved prave to, ze teraz ich je coraz viac, od kazdeho pomaly z rodiny a teda bol by som rad, keby nam to odpadlo 😄 @drahoo maju tieto dvere, co som sa na ne pytal konkretne?? Od drevara? @luckapav toto tiez nie je na skodu keby som si nebol isty, ze pripravit si to na to, to ti dakujem za tip 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@stano_33 hej hej od tej firmy, som mu ohladne toho pisal, tak mi aj fotku poslal, tak ti ju pridavam. Je to dobre, ked su dnes taketo moznosti tak myslim, ze by bola celkom skoda to nevyuzit, vies ci ulahcit v istom smere zivot, tak preco to neurobit 😄
Odpovedať
@drahoo no diky moc to som necakal. Dobre to ukaze. Takze odomykanie aj aj to je dobre. Cize uz mam v tomto asi viac jak jasno, same vyhody tu ohladne tohto riesenia citam, tak vybavena vec 😄
Odpovedať
U nas podobne - foto pred 2 rokmi, lepsiu fotku v PC teraz nemam :-)
Odpovedať
@kreola perfektne, ozaj dobre vyzeraju. Budem sa musiet popytat celkovo aj na dvere aj na okna, som zvedavy jak nam to vyjde z pohladu ceny. Este asi budem musiet premysliet to presklenie akoby to bolo najlepsie. Ked to mate takto tak vecer ked sa svieti tak je vidiet len obrys alebo viacej? Lebo ja mam pred takymto vacsim presklenim trochu respekt.
Odpovedať
@stano_33 vidiet len obrysy - je to sklo matelux ci tak dajako ho volaju :-). My nemame vchodove dvere do ulice, ale z boku domu, cize nam tam nikto nevidi, maximalne tak susedia. Vyhodou je svetlo v predsieni. Taketo sklo ale nebrani prehrievaniu, takze ak mas dvere na juh alebo juho - zapad, volila by som radsej plne dvere, lebo v lete tam bude velmi teplo.
Odpovedať
@kreola jaj, tak to ano. My do ulice, cize o tom sa este budeme musiet porozpravat doma. Najhorsie je pri tomto, ze vela veci je pre mna novych a neviem co by bolo najlepsie. Esteze sa mozem takto poradit s niekym, kto uz ma skusenost 😄 Nech sa nepopalim. Ale paci sa mi to, ze jedna firma by nam urobila aj okna aj dvere, ze nebudem musiet hladat zbytocne niekoho dalsieho. Kolko si prosim ta cakala na vyhotovenie?
Odpovedať
@stano_33 ufff, no co sa pamatam, tak cca 3,5 mesiaca? Drevar ma pomerne dost zakazok, oni vedia ako na tom aktualne su, netrufam si odhadnut. Ale standardne mavali tusim tie 3 mesiace. Mame od nich vsetky okna aj dvere (aj dvere do garaze), okrem garazovej brany. Neboj, aj pre mna bolo vela veci novych, prezila som na MS veeela hodin citanim roznych tem, na co si dat pozor, urcite aj pri vybere okien a dveri som mala odtialto tip, ale navsteva vo vyrobe rozhodla. Pritom som mala ponuky asi od 6 dalsich firiem, ktore vyrabaju drevohliniky :-D. Drzim palce, nech sa dari ;-)
Odpovedať
@kreola tak s tym ma hadam oboznamia, ze teda kedy co mozem ocakavat. Nech si to vieme nejako dalej potom naplanovat, lebo ten cas tak neskutocne leti, ze sa ani nenazdam a bude koniec dalsieho roka a mam pocit, ze sa hybeme k vysnivanemu byvaniu len malymi krokmi. Oni maju aj svojich ludi, co to prisli namontovat hej? No rozmyslam, ze aj ja si od viacerych firiem vyziadam ponuky, ale chcem najskor toto poriesit, aj tu vyrobu pozriet, lebo asi to vela urobi a uvidime, co napokon. Dakujem 😉
Odpovedať
@stano_33 ano maju svojich zamestnancov. Toto tiez rozhodlo, s muzom sme sa rozhodli, ze budeme podporovat slovenske firmy, ktore vyrabaju na Slovensku a maju vlastnych zamestnancov. Vyplatilo sa nam to aj pri inych veciach v dome (napr. podlahy, pristresok). Ludia ktori su odbornici, maju vytvorene dobre podmienky, tak aj profesionalne odvedu robotu :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?