HST portal 3500x2400 na 2 časti Hliník alebo Plast ??? BB kraj dobrá firma (ZV, BB)

Profilova fotka
Zdravím, budem si vyberať firmu na okná a dvere (BB kraj), okrem iného aj na tento HST portal. Zaujíma ma či má niekto niečo podobné aj v plaste, keďže som to v nejakých albumoch videl, ale všeobecne asi všetci vravia, že hliník. Okná budem mať plast, vchodové dvere chcem hliníkové a tento HST portál asi hliník (ale uvažujem aj nad možnosťou plastu). Z vonku ral 7016 antracit z vnútra biele. Potešilo by aj nejaké foto ako to máte doma. Inak osadenie mám na purenit v projekte, ale viem, že sú aj iné podobné materiály + plastové profili...niekto to podmuruje, niekto dá také kovové nožičky a XPS. Osadiť chcem všetko na pásky z vonku a z vnútra stred pur pena. Dvere okná by mali mať celkovo prechod tepla to tých 0,8 (kombinácia sklo a profil) Ďakujem za rady, prípadne odporučte mi firmu z okolia s ktorou ste boli spokojní :) Ďakujem
Odpovedať
@predatorzv Dodávateľa ti neviem poradiť, ale daj to urobiť z hliníka a farbu daj aj zvonku aj zvnútra rovnakú - ak chceš antracit, tak antracit vonku aj vnútri. HS portál vyzerá dosť divne, ak je zvnútra biely. Navyše vo farbe lepšie vynikne na bielej stene. My sme dali dekor zlatý dub zvonku aj zvnútra.
Odpovedať
@predatorzv V hliníku to bude drahá záležitosť. My máme okolo 3,5mx2,35m neviem presne už, delené na dve RAL7016. Profil REHAU Geneo HST na plastových rozširujúcich profiloch od deky. Ak dáš lacný hliník nebude to dobré. Známi dal lacný hlinikový profil a parádne sa mu orosuje. Keď dáš zvnútra biely nič nepokazíš.. čo sa tíka estetiky bielu vieš doladiť, keď dáš antracit aj zvnútra bude to tmavé a záväzné.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Mám 4,5 x 2,6 m v hliníku delený na polovicu - Schuco, mal som nacenené aj v plaste a v plaste bol o 600 eur drahší. Ak budeš dávať hliník, tak určite jednu farbu daj, je to lacnejsie.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Skús Alusys s.r.o. Nitra
Odpovedať
@mcsmekac to mas s papiera? Ja tiez som mal vsetky ponuky na hs v plaste drahsie ako v hliniku. Okna boli zas v plaste lacnejsie o par centov.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 No zvazujem este moznost, ze HST portal bude mozno zvonka aj z vnutra antracit a aj vstupne dvere by boli tak isto, ale este nie som rozhodnuty.
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx Okna boli v hliniku lacnejsie len o par centov? Ale hlinikove maju horsie parametre tepelnoizolacne, nie?
Odpovedať
@predatorzv neber to zas doslovne, ale velky rozdiel v cene tam veru nebol, kedze som riesil len top okna. Pozri si hlinikove schuco ake maju parametre. Podla mna vzdy lepsie ako povykrucane plastove okna po par rokoch.
Odpovedať
Profilova fotka
@predatorzv tam nieje co riesit, urcite minimalne hlinik, alebo drevohlinik, a poved ze si to podrmurujes s ytongom,, purenit je drahy a ma horsie tepelnoizolacne vlastnosti ako ytong ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@jblaze To mas pravdu, ale je nasiakavy...Ale nevylucujem teraz nic, uvidim co ponuknu firmy, ake riesenia...Ja si tam dam ten purenit aj sam ak mi povedia kolko cm hruby a kde ho osadit + do akej vysky.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jblaze Drevohlinik sa mi nepaci nejak a to mam v obci co staviam firmu...Mintal...
Odpovedať
Profilova fotka
@predatorzv takze pod purenit by si nedaval izolaciu a ani na neho z predu? nemyslim si, a uz vtedy je to jedno nepaci sa ti skor jeho cena ze? :)
Odpovedať

Odpovedať
@predatorzv Nikdy si spodný detail nepripravíš sám, to je vyslovene povinnosť dodávateľa konštrukcií. Samotný purenit nerieši izoláciu, musí byť v kombinácií s tepelnou izoláciuo XPS a na celú šírku konštrukcie, čiže stavebnú hĺbku. Pamätaj že pri hrúbke do 160mm sú základné posuvné systémy. Vhodné a určené pre rodinné domy musia mať 2x prerušený tepelný most. minimálne 190mm. (pri hliníkových systémoch samozrejme)
Odpovedať
Profilova fotka
Mame hs portal v plaste sirky cca 3m rozdeleny na polovicu, obojstranny antracit. Cenna cca 2000 € (Hesta inoutic eforte).
Odpovedať
@jblaze purenit ma horsie tepelnoizolacne vlastnosti ako ytong?
Odpovedať
Profilova fotka
@evatothova ano ma http://www.purenit.cz/vyborne-izolacn... https://www.ytong.sk/tepelnoizolacna-... ak chcete dobry izolacny profil do ktoreho sa da kotvit tak jedine http://www.compacfoam.cz/ nic lepsie som zatial nevidel ;)
Odpovedať
@jblaze tak je mensi rozdiel ale nie je to az take zle. Purenit ma zasa vacsiu nosnost Neviem ako to je s nasiakavostoy materialov
Odpovedať
Profilova fotka
@evatothova nasiakavost nehra rolu lebo to tak ci tak chranic proti vode a vlhkosti, a nosnost je uz pri ytongu niekolko nasobne prekrocena ;)
Odpovedať
Pod hs portal treba dobre nalepit tehlu alebo porfix, a potom sa davaju husto okenne plastove podložky ktorými sa presne zrovna a pomedzi to xps a male medzierky sa zapenuju a zasilikonuju. kto ma peniaze zbytočne može vymyšlat aj kadeake materialy z kozmickeho vyskumu ktore nakoniec splnia ten isty vysledok za nasobok ceny
Odpovedať
@martinmatko @jblaze chlopi tak teada ako zrobiť ten otvor? máme 3,25 otvor vysoký 2,75m podlaha bude mať 28cm, hst portal je zapustený 4-5cm či koľko, čiže urobiť vyrovnávacie ložko zo zakladacej malty a vymurovať dajme tomu z ytongu lambda? ten ytong zrejme bude treba píliť na výšku aby tam vyšla výška aj so zakladacaou maltou na 24-25cm ?
Odpovedať
@martinmatko @jblaze ešte pre doplnenie obvodová stena ma húrbku 30cm
Odpovedať
Profilova fotka
@evatothova ano tak , napilit ytong a dat do roviny do malty, pod ytong samozrejme izolaciu proti vzlinaniu, ak chcete vylepsit izolacne vlastnosti ytongu mozte donho z hora navrtat diery aj 40 mm a vypenit, ale to uz je pre extremnych nahanacov wattow :)
Odpovedať
My budeme dávať vchodové dvere a terasove okno (rozmer 3.5m × 2.4m) hliník antracit a ostatne okná plastové antracit drsný povrch. Ale ak budeš mať terasove okno hliník obojstranný antracit tak daj aj zvnútra plastové okná v antracite minimálne na tie okná ktoré budú blízko terasoveho aby to moc nekricalo ale to je len môj názor každý má iný vkus
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?