HS Portal (3x 3000x2300) - mám ísť do hliníku?

Zdravim, Prosim o radu. Riesim HS portal. Presnejsie 3x rovnaky HS portal. Mam 3 rovnake stavebne otvory 3000x2300. Polovicka FIX, druha polovicka sa bude odsuvat. Farba biela z vnutra, antracit z vonku. Zatial to mam v plaste (salamander, rehau synego, galean) nacenene a ceny su od 1800 do 3000 za kus. Dostavam z kazdej strany rady aby som ale radsej siel do hliniku. Minimalne tie HS portaly. Do ktoreho profilu ist? Resp. ist naozaj do hlinika? Rozmyslam, ze by som som dal vsetky okna plast, portaly hlinik. Co vy nato? A este otazka ak Rehau, tak radsej synego alebo geneo 3+ ?? Dakujem. F.
Odpovedať
Profilova fotka
@fanatiko mame take iste rozmery HS portalov a nemame ziaden problem s tym, ze su plastove i ked oklipovane hlinikom. Zalezi asi aj od orientacie, nase su na JV, neprazi na ne, neroztahuju sa, takze nie je ziaden problem v ich funkcnosti😉
Odpovedať
Okna mam Synego ale portal mi odporuculi Geneo 3
Odpovedať
Profilova fotka
Mam taky HS portal v plaste (Hesta Inoutic Eforte) orientovany na juh, ale je na zastresenej terase takze je dost chraneny voci priamemu slnku. Za 2 roky zatial ziaden problem...
Odpovedať
HST 3000x2350 antracit na juh nezastreseny, profil Aluplast zo Slovaktualu a ziadny problem zatial. V lete na priamom slnku cely den vsetko ok, teraz zima tiez ok.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@fanatiko ako si sa nakoniec rozhodol ??
Odpovedať
Profilova fotka
@domnapile do plastoveho sa dava kov aby bol ram stabilny ci to funguje spolahlivo to neviem ale plastova cast sa vzdy bude roztahovat a stahovat (teplo/zima) do hliniku zas vkladaju plast aby prerusili tepelny most, takze zas to je len o tom plaste, a tiez sa to moze krutit, material s istotou je drevo ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@rebecca363 mám ponuky od vesty aj od Fenestryprosim ta môžeš mi poradiť
Odpovedať
Profilova fotka
@rebecca1805 HESTA ALEBO FENESTRA
Odpovedať
Profilova fotka
No ja s Hestou nemam ziadny problem. Ale v com chces poradit? Rozhodnut sa musis sama. Ja o Fenestre nic neviem - nemam skusenost. Skus najst niekoho kto ma. Vo vybere nepomozem...
Odpovedať
Syneo,Geneo,Oreo,Fenestra,Hesta,Inoutic :-D Všetko jeden čert..Daj si drevohliník.Viem zase sa tu na mňa vrhne smečka plasťákov ale som si vedomý následkov.A ak tu bude niekto argumentovať cenu tak odpoviem že tri HS portaly v rozmere 3 metre si môže dovoliť iba dobre zarábajúci človek,pretože to je luxus nie len s pohladu nákupnej ceny..9 metrov v HS portali to stavaš skleník Či ako???.Mier :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@rebecca363 a ty mas aký rozmer a cena ?
Odpovedať
Profilova fotka
@rebecca1805 dlzka 3.1m, cena cca 2000 €
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ja2000x2300 za 3000€ a tiež hesta ,a tebe to kedy nacenili ?aaky profil ?nechapem mne prečo dali takú vysokú sumu
Odpovedať
Profilova fotka
@rebecca1805 a mám to o 1,1m menšie
Odpovedať
Profilova fotka
@rebecca1805 ja dĺžku 2m
Odpovedať
Profilova fotka
@fanatiko mám 3750x2300 a pohoda v plaste. Už 3 rok a otočenie na juh
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
@jiri_m Aký profil a od koho máte? Je vystužený? Ďakujem.
Odpovedať
@mikazibanejad mam drevohlinik a potvrdzujem, jeto parada
Odpovedať
Profilova fotka
@laik_amater REHAU GENEO MD 3+ s thermomodulmi a zo spodu sú výstuhy (oceľové stojky) asi každých 30-40cm)
Odpovedať
@fanatiko @fanatiko ty nie ze ci chces ty musis ist do hliniku ak to nechces o 5 rokov menit
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@fanatiko aké bolo nakoniec vaše rozhodnutie? Plast ci hlinik?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?