Garážová brána zateplena

Zdravíčko,akurát riešim garážovu bránu a mam otazku na tých čo kupovali, odkiaľ kupovali a či sú spokojný, poprípade nejaký kontakt na firmu ktorá vám to realizovala.. Mám nevykurovanu garáž spojenú s domom. Západné Slovensko. Ďakujem
Odpovedať
@jano16 Ja som kupoval od firmy Kristl. Brána funguje už 4 roky. Nemám námietky.
Odpovedať
@chrobak7 ďakujem za odpoveď. A je aj zateplená?
Odpovedať
@jano16 Brána má v sebe izoláciu. Prierez profilom brány môžeš vidieť v tejto téme, dal som tak fotky: https://www.modrastrecha.sk/forum/okn...
Odpovedať
@chrobak7 ďakujem pekne
Odpovedať
Pozeral som že firma danter ma prijateľné ceny,máte niekto od nich,spokojný ? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Prosím o radu. Hľadáme dobre zateplené garážové dvere. V miestnosti kde ich budem mať bude aj wc, vaňa a pravdaže podlahové kúrenie. Preto potrebujem aby otvor aj s dverami bol zateplený. Neviete na aku firmu sa obrátiť?
Odpovedať
@majkaa treba si ujasniť, na čo má ta izba slúžiť. Má to byť garáž so "špinavým WC a vaňou" (rozumej aby sa tá najväčšia špina nenosila dnu), alebo to má byť plnohodnotná denne využívaná kúpeľňa? Lebo v prvom prípade tam v príncípe môžeš dať bránu od ktoréhokoľvek overeného výrobcu, v druhom prípade ak máš stavebný otvor na garážovú bránu máš len 2 možnosti- zamurovať ho (s prípadným oknom) alebo nechať si vyrobiť veľké portálové (dvoj)dvere, či už otváravé alebo HST, PSK čokoľvek každopádne tepelná izolácia v prípade možností 2 lepšia ako možnosť č. 1, nakoľko garážové brány vzhľadom na ich konštrukciu nikdy netesnia tak ako okná resp. múr.
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 ta miestnost nebude sluzit ako garaz, je to vlastne ako kotolna, kde bude aj WC aj vana, pracka, susicka, kotol.... Uvazujem preto tak, lebo som na elektrickom voziku. Som ale dost akcna a moj vozik je casto dost spinavy a manzel v byte nic ine nerobi len utiera po mne spinu. Preto by som najradsej len take male mozno 1,5m garazove dvere aby som z vonku mohla prejst rovno do tej kotolne a v kotolni by mal prehodil na bytovy vozik a s nim uz vosla do bytu. Preco vsak uvazujem nad garazovymi a nie klasickymi sa mozno pytate. Ide o to, ze chcem byt co najviac samostatna a ked bude manzel na zahrade a ja dnu tak aby mi nemusel stale chodit otvarat dvere, chceme inteligentnu domacnost. Tam som videla ze dokaze otvorit garazove dvere-ja si totizto neviem otvorit dvere. Cize potrebujem aby system dokazal otvorit a aj zatvorit za mnou dvere a to musia byt asi len garazove.
Odpovedať
@majkaa podľa mňa by to šlo aj nejakým servopohonom s elektrickým zámkom na diaľkové na bežné dvere 🙂 ale nemám v tom skúsenosti 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 no ved toto nieco hladame 🙂
Odpovedať
@majkaa ide o to že garážová brána neuzavrie priestor tak dobre ako dvere nakoľko je vedená v koľajničkách a ten priestor medzeru okolo brány k stene kryjú iba také gumy- a teda nič moc 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 mate pravdu idem skusat klasicke dvere ci maju na otvaranie
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majkaa to bude najlepšie a osloviť možno realizačné firmy, niečo na mieru nejaké riešenie by vám možno vedeli ponúknuť 🙂
Odpovedať
@majkaa Akurát, že cena v porovnaní s bežnou elektrickou garážovou bránou bude asi trojnásobná. https://www.youtube.com/watch?v=jjwLK...
Odpovedať
Pozeral som že firma danter ma prijateľné ceny,máte niekto od nich,spokojný ? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 úplne super systém a ten by možno šiel aj na hlasový povel. Len čítam recenzie na danú firmu a nemajú ju bohvie akú. Ešte náhodou kridlove dvere sa nedajú takto otvárať? Nenašli ste aj také? Lebo ja už neviem kde hľadať. 😞
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?