Externé žalúzie "Z" alebo "C"

Dobry den, zvazujem externé žalúzie na rodinný dom a neviem sa rozhodnúť medzi Z alebo C profilom. Vraj C sa da vetrať aj pri zavretých (prúdi cez to vzduch) Z bušu asi viac zavreté a teda väčšia tma. Co odporúčate pls?
Odpovedať
Profilova fotka
@giorgo Cčkové sú to lacnejšie riešenie, sú náchylnejšie na ohyb a majú nižšiu odolnosť voči nárazovému vetru. Rozhodne Z. Nič iné. A so Z tak isto vieš vetrať keď ich veľmi mierne odklopíš.
Odpovedať
@giorgo urcite Z. Mame aj C aj Z a tie Ztkove vydrzia pri vetre viacej,kdezto Ckove "vyduje" aj taky fajny prievan. A ked su uplne zaklopene,tak extra neprudi vzduch ani pri tych C. Ako pise Dominik,mierne naklopis a prudi vzduch.
Odpovedať
@giorgo Urcite Z.
Odpovedať
@giorgo my mame Z a spokojnosť. Javili sa mi pevnejšie, odolnejšie… a aj sú…
Odpovedať
@giorgo Ešte lepšie sú S - kové. Z - kové majú ten ohyb na plechu, kde sa drží prach. S-kové sú oblé a ľahšie sa ten prach utrie.
Odpovedať
Mame C a su super , vobec pri vetre sa nehybu. Neviem o com hovorili vyssie. A hlavne sa mi super umyvali..hladky povrchm. Teda umyvala so Zkove v praci a hroza. A inak Z rezonuju pri vetre ked su zatvorene kedze lamely sa dotykaju navzajom. 😉
Odpovedať
Ďakujem. Síce neviem, pre ktoré sa mám teraz rozhodnúť, ale vďaka 🙂
Odpovedať
Typ Z - pevnejsie vdaka ohybu (tvaru) - modernejsi dizajn - moznostu uplneho uzatvorenia a teda tienenie - nebuchaju, pretoze maju gumove tesnenie, ktore zabranuje buchaniu lamiel o seba - vacsinou buchaju samotne vedenia (koliky) lamiel v okennom osteni/zaluziovej vodiacej liste, ak je silnejsi vietor narazajuci do zaluzia (u mna pomaha mierne pootvorenie lamiel a prechod vzduchu), ale to by buchali aj C typ - nevyhoda - nedaju sa naklapat smerom k oknu - umyvanie nie je problemove (a volil som bledsiu farbu, nie tmave alebo antracitove, kde vidiet prach po 1.dni od umytia) Typ C - nemylit si s povodnym C dizajnom z cias minulych - daju sa aj take stale kupit v mierne vynovenom dizajne, tam je tensi material a ten odolava menej vetru ako Z alebo C moderneho dizajnu - novy typ C ma material lamely ako Typ Z, akurat je v dizajne C - vyhoda je, ze sa daju naklapat do oboch smerov a napr. pomoct odrazu svetla do miestnosti (Z kove sa daju naklopit len do roviny alebo do smeru uzatvorenia, nie smerom k oknu ako C zaluzia) - umyvanie rovnake ako Z
Odpovedať
@giorgo V podstate to máš úplne jedno. Ak sa nevieš rozhodnúť, tak si hoď kocku.
Odpovedať
Profilova fotka
@giorgo mne dodavatel ponukal Z90 a S90, vybral som si S, ale kedze su hnede, je na nich vidiet prach.
Odpovedať
prepáč, nerozumiem,zadáš tému, 90% ľudí ti napíše, že jednoznačne "Z" a nevieš sa rozhodnúť? 🤔
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@silviaadam ahoj. Vy mate C80 tie zaluzie? Lebo my mame okrem Z90 aj C50 alebo 60,neviem na isto a nam ich pri vetre vyvaluje jedna radost. A nedavno som citala,vraj C80 su odolnejsie ako Z,tak ma to zaujalo 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahoj, máme C80 Vental od Climax. Nepretáčajú sa vo vetre, sú stabilné. Ale čo si viem tak C50 sa pretáčajú. A sme spokojní veľmi. Nám sa Z 90 nepáčia a majú gumičky, ktoré po pár rokoch sa poškodia a nedajú sa vymeniť.
Odpovedať
@silviaadam segra má tie žalúzie cez 10 rokov, gumičkám nič nie je ... Tak netuším, prečo by sa mali po pár rokoch poškodiť 🙂 Tie gumičky sú tam na to, aby to pri zaklapnutí dokonale tienilo = to je zmysel externých žalúzií 🙂 Z90 profil lepšie tieni ... Umývanie = umývam ich raz za rok a je to úplne v pohode ... Neviem si predstaviť, že by som si zvolil typ žalúzií ktorý o niečo horšie tieni len pre to, aby som raz za rok ušetril pár minút pri ich umývaní ... C čko má zmysel, ak sa montuje kastlík na existujúce okná (nebola spravená predpríprava a kastlík nebol zaomietnutý nad oknom) a potrebujete čo najmenší "nábal" keď sa vytiahnu hore 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
ano, tie gumicky tam maju presne toto opodstatnenie, nedavaju sa tam len tak na paradu. neviem, kde ste zobrali to, ze by sa mali poskodit po par rokoch. osobne by som volil radsej Z ako C.
Odpovedať
@silviaadam a na elek.pohon ich mate? A daju sa tiez tak naklopit naopak,ze pustia viacej svetla? 🙂
Odpovedať
Ano elektrické a nedaju sa tak ako ani Z90 naklopit naopak. Samozrejme kazdy si vyberie také ako sa mu pacia.
Odpovedať
A jasne ze podomietkové máme.
Odpovedať
@silviaadam aha nedaju. Skoda to by sa mi pacilo 🙂 potom na domcek. Ako som pisala Z90 mame,len ked je zatiahnute,alebo šero,tak nepustaju tolko svetla. Tie C50 si naklopim aj naopak a pekne mi odraz z lamiel presvetli izbu. Akurat tie niesu take pevne ako vase C80 🙂 Ak by si mohla poslala by si mi prosim,foto do spravy 🙂
Odpovedať
Ale sú aj C80 štandardné ktoré sa dajú naklápať. Ako som písala mi máme Climax žalúzie a oni majú dva typy C80 žalúzií. Odfotím a pošlem.
Odpovedať
@silviaadam aha,dakujem 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?