Exteriérové žalúzie - dať aj na malé okná, či vyhodené peniaze?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Prosím tí, ktorí máte exteriérové žalúzie - máte aj na malých oknách alebo je to blbosť? Práve sme v štádiu plánovania elektriny a nevieme či to nie je hlúposť. Ide o to že tie okná sú vpredu, symetricky z pravej aj ľavej strany vstupu do domu (viď. obrázok). Máme aj malú kúpeľňu aj špajzu, tie sú zboku domu, tam neplánujeme dávať, no každá odpoveď nás posunie. 🙂 Červeným som zvýraznila kam premýšľame či dať alebo nie a modrým tie ktoré si myslíme že by netrebalo.
Odpovedať
Profilova fotka
Nejdem zase tvrdit, ze je to akoze lacna zalezitost, ale tak to uz si kazdy uvazi podla seba, co mu bude viacej vyhovovat a lepsie sluzit. U teba to bolo takto, nam prosto viacej pasuje to tienenie.
Odpovedať
No neviem, my sme objednávali asi tri mesiace dozadu exteriérové žalúzie a akože nemám pocit, že by cena bola nejaká prestrelená. Zase nehovorím, že to je vyslovene lacná záležitosť. Ale tak má to svoje výhody, to uznať musíte. U nás klimatizácia napríklad nehrozí doma.
Odpovedať
@imarek ale vsak aj do bytu sa daju dat vonkajsie zaluzie alebo rolety. uz to tak videla na viacerych bytovkach, ze mali ludia porobene. niekto hovoril, ze je s tym problem, ked uz zateplia, ale aj na zateplenom panelaku som u nas videla, to dokonca znami si davali zaluzie. akoze vyzera to tak trochu divne na pohlad, ked len na jednom byte to je z tolkych, ale to ti moze byt zase jedno na druhej strane. dolezite je, ze ti to posluzi.
Odpovedať
@1ufka1 to je inak zaujímavé, že niekde to dovolia a inde nie. Bohvie, kto o tom rozhoduje a podľa čoho. Vôbec by som ale neriešila, že čo na to povedia susedia alebo kto. Keby vedeli, aké to má výhody, tiež by si to dali 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@patuscha napriklad aj je bytovka v nejakej historickej casti mesta, ze sa nemoze zasahovat do toho vzhladu, aby to nejak nenarusalo, tak vtedy by to mohli zatrhnut. Ale inak nevidim dovod. Na susedov by som sa mohol vies co, keby vedeli, ake to ma vyhody, tak aj oni by si ich dali ha.
Odpovedať
@patuscha @imarek zakon o vlastnictve bytov... zasah do spolocnych casti domu a zmena vzhladu domu podlieha schvalovaniu vlastnikov. Co viem, niektore novostavby maju aj v zmluve, ze sa nemoze menit vonkajsi vzhlad montovanim klimy, satelitov ci exterierovych zaluzii...
Odpovedať
@kreola asi teda nie len novostavby ale aj pri starších domoch a bytovkách bude fungovať niečo takéto. Lebo keď sa prejdem po meste po centre, tak tam veru nevídať na okná tienenie zvonka alebo hoc aj tie satelity.
Odpovedať
@patuscha to moc veru nie, ale tak ono da sa vybrat aj z interieroveho vnutorneho tienenia nieco. toho je tolko druhov, ze akoze rozhodnut sa pre jedno konkretne, ked nemas ziadne obmedzenia, tak to je makacka ti poviem. kedysi to tak nebolo, ze bolo tolko druhov na vyber.
Odpovedať
Profilova fotka
@timea59 ved jasne, da sa vybrat aj z toho, to som bol aj prekvapeny, ked mam pravdu povedat, ked som to prvy raz pozeral, ze ake su kadejake moznosti z toho vnutorneho. Isotra to ma fajn spravene aj na webe, ze si vies vsetky tie druhy a moznosti pozriet aj to tam maju prehladne popisane, obrazky kadejake. Som dlho zil v omyle, ze len nejake zaluzie a rolety su na okna.
Odpovedať
@timea59 to áno je toho fakt veľa, čo by som ani nebola povedala. Ja som bola prekvapená z toho, že je až toľko možností, keď mám pravdu povedať. A ako čítam, tak asi ani nie som v tom sama 😄 Lebo tak kedysi to tak nebolo, to buď rolety alebo žalúzie a kto mal náhodou vertikálne, tak to bol frajer.
Odpovedať
@imarek z toho si nic nerob, takych je nas isto viacej. ale tak je fakt, ze kedysi nebolo tolko toho, si zober, ze teraz aj len obycajne tie klasicke zaluzie na kolko sposobov sa daju vymysliet. alebo aj posun od tych prvych vonkajsich k tym dnesnym je riaden. @patuscha to hej, mne pripominaju tie vertikalne zaluzie napriklad tie japonske zaluzie alebo steny alebo ako sa to vlastne vola presne. tie, ze sa to vyuziva aj na predelenie miestnosti napriklad. neviem, ci to poznas, ci ti to nieco hovori.
Odpovedať
Profilova fotka
Dlho mi vyhovovalo a bola som nejak zmierená s tým, že budeme mať len vonkajšie tienenie, ale keď pozerám, čo kadečo spomínate, tak začínam nejak váhať, že či by nebolo dobré k tomu vonkajšiemu ešte niečo pridať aj dovnútra 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@timea59 ved presne z toho som vychadzal, kedze kedy si najskor vsetky take tie latkove rolety, potom bol velky bum so zaluziami, to sa vo velkom menilo. Zacali sa objavovat potom aj vonkajsie, tie aj teraz este vidam na niektorych domoch. Ale to uz na pohlad je poznat, ze tie, co sa teraz robia, ze tie su lepsie.
Odpovedať
Profilova fotka
@domi1818 a to vonkajsie to mate zaluzie ci rolety? Lebo az rolety, tak to by bolo dost pochopitelne, ze sa nieco ziada este aj zvnutra. Neviem ci mate zaclony napriklad, alebo ako to mate riesene.
Odpovedať
každý preferuje niečo iné , malé okná, tadiaľ neprejde ani decko, mám len kúpeľka špajza WC , tam sa často vetrá a len v špajzy zatienené celé látkou zvnútra, ostatné okná väčšie pre denné miestnosti južná stena, len vnútorné žalúzie, ked je jasno stále vytiahnuté kúri vtedy len slnko, v lete je slnko vysoko na tienenie stačí malý presah strechy, zápané len jedno no svieti tam len od 14-17, tak vonkajšie netreba
Odpovedať
Profilova fotka
Rolety sme dávali, my sme od začiatku boli práve im naklonení. Zase nám dnu nejak vidno nie je, keď sú aj odostreté okná, len taký pocit som mala, že to treba nejak zútulniť proste, preto reku aj niečo dovnútra dať. Veď to, že je viacero tých možností a ono aj z toho tienenia je veľa druhov, čo som tak zbežne pozrela, čo by som si tam vedela predstaviť.
Odpovedať
Profilova fotka
@domi1818 to inak nie si prvá, od koho počujem, že sa im žiada dať niečo aj dovnútra na okná, keď dali najskôr vonkajšie. akože úplne tomu rozumiem, že tie holé steny a okná nie sú úplne pre každého. čo máš teda zatiaľ predbežne vybraté? nejakých favoritov máš? inak ono nie je na škodu ísť si to aj naživo pozrieť, aspoň nejaké tie vzorkovníky.
Odpovedať
Profilova fotka
Lebo to proste si povieš, že aké to je fajn, že tie okná sú také voľné, bez ničoho, ale potom postupom času sa ti žiada nejaká zmena, nejak to obzvláštniť 🙂 Ale jasné, že mám niečo vybraté, aj sme sa dokonca zhodli už, len teraz farbu vyberáme.
Odpovedať
@domi1818 juuuj tak to posli potom fotku, ze ako to mate spravene alebo nejaky obrazok, ze pre co ste sa rozhodli nakoniec. to ja rada si takto pozriem, kto si ako doma robi pomalicky, aj albumy tu pozeram niektore dokola tie iste 😄
Odpovedať
mne sa napriklad velmi pacia den a noc a este ked sa nejaka pekna farebna kombinacia zvoli, tak to ozaj pekne ukaze. to potom uz je nielen, ze tienenie, ale da sa povedat, ze rovno taky doplnok aj, ked sa to pekne nakombinuje.
Odpovedať
Profilova fotka
Haha, jasné bude, všetko bude to sa neboj. Teraz čakáme na dodanie ešte, tento týždeň by malo všetko doraziť, tak som ešte zvedavá, kedy to títo moji chlapi namontujú. To si budeme už sami potom nahadzovať na okná, lebo čo sme aj pozerali, tak tá montáž nevyzerá komplikovane.
Odpovedať
Profilova fotka
@domi1818 zvladli v pohode? Vsak navody su normalne dostupne pre kazdeho, takze z tohto hladiska by problem nemal nastat. Ale tak opytam sa aj tak, ci to islo vsetko podla planu 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ono navody na montaz, to si vies najst aj pisane, aj s obrazkami aj videa, takze na to sa da aj dopredu pripravit, ze co budes vsetko potrebovat. Ale tak zvacsa je to len o tom, ze sa navrtaju nejake dierky na uchytenie. A pri niektorych druhoch tienenia ani to nie je potrebne, lebo sa daju len prichytit na ram.
Odpovedať
@imarek keby sa to takto dalo, že len takéto lajtové uchytenie, to sa dá prípadne potom prerobiť, že by sa to tak fest napevno primontovalo? To je asi jedno, či?
Odpovedať
Profilova fotka
Ale jasné, že to zvládli, však oni sú šikovní. A keď si to dopredu aj naštudovali, pozreli návody a aj videá si našli, tak potom to išlo rýchlo. To prvé okno, kým zistili, čo a ako, tak to trvalo dlhšie, ale potom im to šlo od ruky 🙂
Odpovedať
@melanie9 to ano, toto je ozaj take vkusne tienenie a da sa podla mna prisposobit do hocijakej miestnosti aj ked maju ludia kadejaky vkus, kedze sa da vybrat v podstate akakolvek farba a toto vsetko. no len potom je dolezite to, ze kde ho budes kupovat, lebo zase nie vsade je kvalita rovnaka.
Odpovedať
@hrehusa takto je to pri vsetkom, co vies kupit len tak bezne v predajni v obchode a co vies objednat aj na mieru podla presne podla tvojich poziadaviek. to uz ci sa bavime o tieneni, o nabytku, o obleceni trebars, to je uplne jedno.
Odpovedať
Profilova fotka
@patuscha to máš podľa mňa úplne jedno. Však ty si môžeš na okne meniť tienenie aj každý rok, keby si chcela a stále to tam upevňovať inak. Čiže toto nejak nemá na nič vplyv by som povedal.
Odpovedať
@imarek veď áno, aj keď neviem, prečo by som to robila síce. Však keď už niečo kupujem, či tienenie alebo niečo iné, tak s tým, že to budem mať nie len krátkodobo, na rok alebo na koľko, ale už počítam s tým tak nejako ako s dlhodobou investíciou. Preto sa na tom neoplatí ani šetriť nejak si myslím, radšej kúpiť niečo kvalitné, čo aj vydrží.
Odpovedať
@patuscha len vies, nie kazdy to vnima takto isto. su ludia ktori ked nieco kupuju, tak s tym, aby to bolo stylove prave v tom obdobi a potom im nie je luto zase ochvilu nieco ine kupovat.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?