Drevené či plastové okná? NR kraj

Profilova fotka
Dobrý deň strecháči. Momentálne si s manželom lámeme hlavu nad výberom okien. Môj muž je naklonený k drevu, ja sa trocha obávam údržby. Preto hľadám články, diskusie o výhodách a záporoch oboch spomínaných možností. Budem rada ak sem prispejete aj vy svojou skúsenosťou, poprípade aj uvediete kde ste si okná dávali robiť. Budem vám moc vďačná. Monika
Odpovedať
@malamoni Máme plastové Salamander Blue Evolution 92 majú tuším označenie. Perfektné, ľahko sa otvárajú, dobre sedia a izolujú. Ale to isté by robili aj drevené, dôležité je aby ich majstri správne osadili. Ak porovnávať drevené a plastové, tak sa v prvom rade pri rovnakých parametroch zameraj na ich údržbu. Drevené treba aspoň raz za 3 roky pretrieť ochrannou, inak ich máš za chvíľu zničené.
Odpovedať
@malamoni ahoj my sme tiež dlho váhali co dať, páčili sa nám drevené ale báli sme sa tej údržby hlavne zvonka, tak sme dali drevohliník, drevo je zvnútra a netreba sa tým pádom o ne tak starať. Ešte nebývame, ale už teraz keď sa spravili omietky krásne vyniknú 😊 sú od firmy Drevar pri NR
Odpovedať
Profilova fotka
@luckapav firma Drevar sa pozdáva aj mne, eštelen ich ideme požiadať o cenovú ponuku. Cenovo ste boli spokojní? My máme okrem klasických okien aj 1 HS portál a vo vykieroch atyp, tak sme zvedaví.
Odpovedať
@malamoni tak treba počítať ze cena ako pri plastových to určite nebude 😊 ale máš správu pre bližšie info
Odpovedať
@malamoni su spolahlivi, aj kvalitnu robotu maju 😉 len rataj, ze cena oproti plastovym oknam bude vyssia
Odpovedať
Profilova fotka
@monicka118 hej s tým počítam ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@malamoni dreva sa netreba vôbec báť, sú to len výstrely tých ktorí sa zaoberajú výrobou plastových či hliníkových. Nie je vôbec zlá kombinácie Hliník/Drevo - cena je ale podstatne vyššia. V zásade platí, že údržba okien je vhodná po zime a pred ňou - údržbou sa ale myslí prebehnutie ochranným olejom ktorý dáš na handričku a prejdeš okná z vonka, z vnútra a okolo všetkých tesnení kde môže vznikať vlhkosť ... údržba je strašiak ktorý je zanedbatelný. Poslal som ti správu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?