Aký máte názor na tento štýl okien?

Profilova fotka
Aky mate nazor na taketo okna az dole? Mate ich niekto na dome?
Odpovedať
@zuhajnovic pokial sa jedna o miestnosti obyvacka, kuchyna, jedalen, tak ok. No v izbach by som nedaval taketo velke okna. Sice je to fajn, ze tam je kopu svetla ale musis tam mat nejake zavesy, aby vam nonstop nebolo dovnutra vidiet.
Odpovedať
- na doma na celej juznej strane mam take okna - volaju sa Francuzske. Samozrejme ze su drahsie ako mensie, ale to slnko je parada 8-) + dizajnovo to vyzera tiez cool Vonkajsie zaluzie mam na celom dome.
Odpovedať
@zuhajnovic uplne v pohode, dizajnovo super vyzeraju na dome. Akurat viac za ne zaplatis a dlhsie budes umyvat.
Odpovedať
Tieto okna uplne v pohode. Ked nie ste zrovna stotozneni s tym, ze budete zit vo vyklade tak len ak nemate vyhlad do zahrady, nikto k vam nedovidi.... Inac sa treba stotoznit , ze ich nakoniec zakryjete záclonami a zavesmi. Dalsia vec je, ze treba velmi dobre prepocitat presah strechy aby ste v lete nemali z toho sklenik. Alebo potom vonkajsie zaluzie. Pri velkych oknach pri dobrej orientacii su celkom slusne tepelne zisky za slnecnych dni v zime, ale v lete su ti zisky uz neziaduco otravne.... Preto treba pristupit k celemu navrhu domu komplexne
Odpovedať
Profilova fotka
@zuhajnovic pekne to je, moderne to je. Uz len vy sa musite rozhodnut, ci sa vam to paci a ci ste stotozeneni s tym, ze budete zit ako vyklade. Mne osobne sa to paci ale iba v obyvacke a maximalne v jedalni.
Odpovedať
My mame take vo vsetkych obytnych miestnostiach. Chceli sme mat vystup von z kazdej izby :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem za nazory vsetkych, ideme do nich ale nie sme si isti ci plast alebo hlinik kto mate taketo velke francuzke plastove ste spokojni? Dali sme si uz vo viacerych firmach nacenit nie je tam az taky rozdiel v hliniku a plaste okrem teda jednej firmy ktora az podozrivo lacno nacenila plast
Odpovedať
@zuhajnovic pri týchto rozmeroch radsej hlinik... Predsa je to tvarovo stalejsie, nehrozia ohyby a krizenie ramov
Odpovedať
ono zalezi mnoho od toho, ako tam bude prazit slnko. je vsak pravda, ze hlinikove su omnoho trvacnejsie
Odpovedať
@zuhajnovic my mame na celom dome francuzke okna, takze 13okien ...poslem vam fotky do ip. a mame hlinikove, nad platovmi sme rozmyslali minimalne, pri nasej velkosti.
Odpovedať
@zuhajnovic francúzske mám na celom dome, ja osobne som max spokojný a inak by som to neriešil. Malé okná mám len v špajzi, wc, kupelni. Keď počítate, že si dáte von hlinnikove žaluzie, tak to nemá žiadne nevyhody z mojho pohladu. To čo sa tu písalo, že tam bude teplo v lete alebo že niekto Vám z ulice uvidí pri vonkajsích zaluziach nehrozi ... Bývame vyše 2 rokov a zavesi nemáme, hoc máme 3 takéto okná aj do ulice ... Bez tých žalúzií by som do toho ale určite nešiel ... A čo sa týka materiálu, hlinník bude určite lepší, ale aj drahší ... 2 okná mám na šírku 3 metrové, sú plastové, Rehau, nie tmavý odtieň a nemám s nimi žiadne problémy.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubk0 pojdeme urcite do hliniku, prislo nam uz viac cenovych ponuk ale este sme sa nerozhodli ktoru firmu.a zaluzie sa nam paci len este sme nepozerali ceny
Odpovedať
Článok sa načítava...
netreba zabudat aj na nasledne rozmiestnenie nabytku v izbach, to si treba premysliet poriadne co kde chcete mat, aby to v konecnom dosledku nebolo zbytocne, ked nebudete mat dat kam stoly ci komody ci ine veci
Odpovedať
@dorali alebo telka vyjde oproti oknu, gauc k oknu...
Odpovedať
@zita19 mna inak udivuje docela, kolko ludi si prekryva velke presklenia gaucami, to fakt nepoberam. pride mi to take nepremyslene akoby..
Odpovedať
@dorali ano, ale to nie je ich chyba. Oni stavaju svoj prvy, mozno druhy dom, su uplni amateri. To je chyba projektanta a architekta ak im nakresli nezariaditelny interier. Lebo stavebne vsetko sedi, aj dizajnovo ale ked dojde na nabytok, tak Ups! Kolko kupelni, kolko obyvaciek, kolko kuchni sa tu riesilo, ze ako zariadit? Zas na druhej dobry projekt nieco stoji, to nie je len opajcovat z toho co som robil uz x-krat. To chce cas straveny s klientom, to chce cas straveny hladanim rieseni, svoju invenciu. A to treba zaplatit. Lenze mnohi investori IBV sa nazdavaju, ze dat za projekt 6 litrov je zderstvo od projektanta a potom po zvysok zivota kluckuju okolo jedálenského stola, v lete maju upek kvôli nespravne navrhnutému presahu strechy, z kupelne maju tronnu sien a schodisko maju ako adrenalinovy park...
Odpovedať
ved to ma teraz kazdy dom/bungalov-tak asi si to ludia oblubili. pomaly je zazrak nevidiet taketo okna na novom dome.
Odpovedať
@dorali ludia vobec nemaju premyslene co a kde chcu mat v izbach, aspon priblizne. tiez ked som nieco riesil s niekym ohladom zasuviek, vypinacov, osvetleni tak sa najdu taky ktori ti povedia ze ked to bude hotove tak sa to bude riesit. Zbytocne im to povies ze to je uz neskoro. Rovnako aj s tymi oknami, daju okno tam kde je gauc, a kde by mozno aj viac pasovalo, tak tam maju stenu. Ale prehodit uz to nemozu lebo oproti gaucu si naplanovali telku a za telkou elektrinu,siete, vedla repraky..atd
Odpovedať
@zuhajnovic Kludne do toho chodte ak financie dovolia.Za ten vyhlad a presvetlenie to stoji.Mame na obyvacko kuchyni bez zaclon a zavesov.(lapacov prachu) Ze je vidno zvonka dnu?Tonovane skla a exterierove zaluzie a nevidno cez den nic zvonka.A vecer?Ked zapnes svetlo,tak ani zaclona nepomoze,iba ak zaves.My to riesime zaklopenim zaluzii.
Odpovedať
@zuhajnovic Dobrý deň. Veľa našich zákazníkov sa vydáva smerom k veľkým preskleným plochám. Pohoda v priestore plného svetla sa nedá porovnať s pohodou v priestore s malými oknami bez dostatočného svetla ( aspoň môj pocit). V prípade veľkých presklených plôch má človek pocit ,že je priestor oveľa väčší. V zimných mesiacoch ( v posledných rokoch ) máme dosť slnečných dní ,ktoré nám poskytnú dostatočné množstvo energie na vyhriatie miestnosti s veľkými oknami. Zákazníci si snažia v prípade veľkých plôch vyčleniť z rozpočtu finančné prostriedky na tienenie v letných mesiacoch. Ak niekoho poznáte ,kto má takéto veľké okná tak si choďte pozrieť ako to vyzerá.
Odpovedať
Profilova fotka
@marcel714 wow pekne priestranne!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Mne sa vždy páčili veľké okná. Hľadali sme kompromis s manželom. Dali sme si záležať na montáži, lebo nám vysvetlil známy že nanič sú kvalitné okná keď odfláknu montáž.
Odpovedať
@marcel714 veru ten výhľad, krajsiu kukuricu som v zivote nevidel 😎
Odpovedať
@olivia81 po akých ste siahli? Nepridáš fotku?
Odpovedať
@olivia81 my sme tiez dali vsetkybokna az po zem 😊
Odpovedať
@cukrik25 Radsej vyhlad na kukuricu ako mat pred nosom susedov betonovy plot 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
pokial by boli na obyvacke alebo teda velkej miestnosti preco nie a radsej presne vyhlad niekde von do prirody, do pola ako susedovi na dvor 🙂
Odpovedať
presne ak to vyhlady dovolia, preco nie. za mna su takto okna super a to svetlo, ktore prinesu do inetrieru je na nezaplatenie
Odpovedať
Profilova fotka
Nakoniec sme ich dali všetky až po zem a robili nam to DMplast z Trnavy určite odporučame 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?