Akú montážnu penu potrabujem na osadenie parapetov?

treba mi osadiť drevený dubový vnútorný parapet . Môžem použiť túto penu https://www.ceresit.sk/sk/products/mo... alebo https://www.illbruck.com/sk_SK/produk... ostala mi tak neviem či to urobiť tým alebo ísť kúpiť nejakú inú montážnu penu.
Odpovedať
Profilova fotka
@tino2 môžeš použiť obe....vybral by som si tú druhú.
Odpovedať
@tino2 urcite tu druhu nizkoexpanznu, WhiteTeq nie je nizkoexpanzna.
Odpovedať
@tino2 s WhiteTeq som bol maximalne spokojny, oproti ostatnym penam nizkoexpanznym ma sice rovnaku expanziu, no po zatvrdnuti neskutocne pevny, odolny a mierne pruzny spoj na akomkolvek povrchu, rovnomerna vnutorna struktura bez velkych bublin, vydrzi na slnku minimalne 2x tak dlho, nez sa zacne rozpadat.
Odpovedať
@tzar WhiteTeq rozhodne nema rovnaku expanziu ako nizkoexpanzne peny, ma ju sice nizsiu ako bezne peny, ale stale dost vysoku...
Odpovedať
ja len či tie peny sú aj na lepenie, v tech, listoch to moc uvedené nieje, skôr na vplňovanie dutín a tesnenie, tak som nevedel či to použiť alebo kúpiť niečo ako denbraven multikleber a pod. zas to je skôr na izolácie 🙂
Odpovedať
@tino2 treba pozornejsie citat
Odpovedať
@gashtaan o dost vysoku by som nepovedal velky rozdiel to nieje, pri blbom davkovani aj nizkoexpanzna vysumi z diery 😄
Odpovedať
@tzar samozrejme, ze aj nizkoexpanzna vysumi, ved nie je neexpanzna 🙂 Osobne mam taku skusenost, ze som porobil 10 oblozkovych zarubni s nizkoexpanznou bez problemov, ale jednu, ktoru som urobil s WhiteTeq penou som musel hned vyrezat, lebo mi ju zdeformovala. Je pravda, ze jeden parapet som neskor osadil aj s WhiteTeq, ale treba byt sakra opatrny pri davkovani, preto pisem, ak ma dve peny na vyber, nech to riesi radsej s tou nizkoexpanznou.
Odpovedať
ok dik
Odpovedať
Profilova fotka
pozor , skusil som uz peny od vymyslu sveta, no whiteteq ma jedinu vyhodu a yo UV odolnost , ktora sa da v malo pripadoch aj zuzitkovat, ta pena nelepi, len vyplnuje, ona si robi akusi skrupinu ktora zle prilnie k podkladom takze zamna neodporucam whitetq
Odpovedať
Profilova fotka
@tino2 Odporúčame použiť od firmy ILLBRUCK oknársku penu FM330.
Odpovedať
@tino2 daval som dole dubove exterierove parapety, ktore boli osadene na pur pene a jednoducho som ich vytrhol, ta pena nic nedrzala, tak si myslim, ze je uplne jedno aku penu pouzijes, lebo pur pena nie je lepidlo, ale je tam len na vyplnenie medzeri medzi murom a parapetou.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@tino2 ja pri oknach,zarubniach, parapetoch nepouzivam expanznu penu, skor lepsie je lepidlo v pistoli (napr./ Soudal Easybond). Na rozdiel od exp. pien nevytlaca zarubnu ale skor kotvi v opacnom smere. Ak to pekne vyklinkujes alebo pouzijes Wolcraft na zarubnu, vobec tam nie su problemy ako s exp.penou. Osvedcila sa mi napr. znacka soudal. Ak potrebujes male balenie dobra je napr. pena SOudal Comfort. Zaklad je v davkovani, naozaj nalepit len malu husenicku (parapet aj plochu predtym navhlcit a poriadne zatazit). radsej menej peny ako viac, aby ti parapet nepovyduvalo. Dostreknut penu mozes aj na druhy den. Alternativne napr. na sadru, napr. Knauf Perflix. Tam objemova expanzia nehrozi.
Odpovedať
@mgx myslíš toto ? http://www.soudal.sk/produkt/soudabon...
Odpovedať
@mgx v mojom prípade už nedostreknem nič je tam málo miesta, mám tam rohovník, keď dám parapet nad rohovníkom mám možno 8 mm, za rohovníkom dnu je ale väčšia medzera, takže musím to nastriekať pred "zaklapnutím" a potom na to zasunúť parapet. V časti je to dokonca ešte tesne pri doske schodov, ktoré okolo idú takže tam nebude z boku žiaden prístup.
Odpovedať
Profilova fotka
@tino2 skus dat fotku. ak tam mas medzeru 8mm, tak podla mna ti netreba ziadnu penu. mozno by stacilo nejake lepidlo ala mamut
Odpovedať
@mgx niečo mám v mobile, posielam. 8 mm je medzi rohovníkom a parapetom ale za rohovníkom to bude viac cca 2 cm
Odpovedať
@mgx
Odpovedať
@mgx dáko to nejde pridať foto
Odpovedať
@mgx ešte pokus
Odpovedať
@tino2 ta druha je lepsia
Odpovedať
hm myslel som že nezobrazuje foto čo som tu pridal ale problém je v starom pc kde som to pozeral - nová verzia MS pravdepodobne má problém s kombináciou Windows XP a chrome. Mozila ide, bola dlhšie podporovaná na XP
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?