Ako vybúrať sklobetón na schodisku?

Ideme v rodinnom dome na schodisku vymeniť sklobetón za plastové okná. Bola by som rada, ak má niekto s tým skúsenosti, aby sa s nimi podelil. Neviem si predstaviť ako na to, čomu sa vyhnúť, na čo si dať pozor. Budem vďačná za každú odpoveď a rada. :-)
Odpovedať
Naši to tiež menili na schodisku za plastové okná. Treba začať od hornej rady - tú možno bude treba rozbiť, aby sa dala vybrať a potom postupne rozoberať. Tie kocky nie sú až tak pevne zlepené k sebe.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
@katykis dobrý deň. Už ste prerobili schodisko? Mňa čaká budúci mesiac to iste a tiež neviem odkiaľ začať,načo si dat pozor .
Odpovedať
Profilova fotka
Kladivom... 😄
Odpovedať
@muska414 no, použili sme aj kladivo... Akurát, že trochu oneskorená rada po 5 rokoch 😝
Odpovedať
@basska23 Hlavne začať z vrchu, postupne, kladivom. Určite podložiť nejaké väčšie fólie (kartóny), lebo sklo bude všade. Použiť ochranné rukavice, okuliare, dlhý rukáv, lebo veľmi ľahko sa dá porezať. Ak je dobre urobený sklobetón, tak to pevne drží, je potrebná trpezlivosť. Niekde mám aj fotky ako sme to búrali, musela by som pohľadať.🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?