Aké bezpečnostné dvere do 660€?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
o týždeň už máme konečne plastové okná a naša rekonštrukcia sa pomaly rozbehne. Pokračovať by sme chceli s bezp.dvermi. Lenže aké , investícia max.20 tis. Poradte zo skúsenosti. A ešte dačo,: v téme či skôr bezp. dvere alebo podlahu sú rôzne názory, my chceme potom pokračovať, ale až po sezóne kúrenia s byt. jadrom/ďaľšia moja už zahájená téma/ a samozrejme na chodbe sa bude vyrovnávať podlaha a dávať dlažba...
Odpovedať
@michallestinsky jj máš pravdu, veď preto som to horevyššie napísal, že dokonca aj Adlo, Sherlock, Bedex,Next, všetci to majú certifikované aj na montáž do PUR peny, ale u nás za to časom zaužívalo a dostalo do podvedomia, že to čo nie je zabetónované nie je kvalita. Tak to presadzujú lídri na trhu a keďže všetky pôvodné zárubne zabetónované sú, ľudia sa s tým ľahko stotožnili. Dík za info o tom osadení a falci čínskych BD, to som si fakt nikdy nevšimol že sú vlastne užším falcom osadené do exteriéru :) z dôvodu opačnej montáže ako zamýšľal výrobca.
Odpovedať
@vincent_vega @michallestinsky Dobry den, Rad by som Vas poprosil o radu. Chceli by sme nejke jednoduche dvere do kocikarne nakolko sa u nas v panelaku kradne. Potrebovali by sme nieco velmi jednoduche a co najlacnejsie ale tak aby sa to nedlo vypacit (zevraj 3.bezpecnostna trieda?) Poslal som na nacenenie roznym firmam, cakam na odpovede, su to sherlock, adlo, fm gate, securido, next,... Vedeli by ste nam poradit na co si dat pozor? Vrela vdaka za vas cas.
Odpovedať
@laffo Kradnú domáci alebo cudzí? Ak cudzí, treba zabezpečiť vchod do paneláku, aby sa zamykal. Ak kradnú domáci, nie všetci budú mať do kočíkarne prístup? Alebo viete presne kto tam kradne? Bezpečnostné dvere nie sú "jednoduché". Je to pevný a veľmi odolný celok. Najlacnejšie z tých čo sú na trhu sa dajú nájsť, ale je tam určitá cenová hladina, pod ktorú sa nedá ísť. Ak očakávate bezpečnostné dvere 3. bezpečnostná trieda za 200-400 eur, sklamem vás. Za 400 sa dajú nájsť dvere v 2. bezpečnostnej triede. Čo je dobré vedieť o bezpečnostných dverách? podrobné info nájdete tu: www.prijemnydomov.sk konkrétne o vchodových dverách tu: http://prijemnydomov.sk/vchodove-dvere/ články o bezpečnostných dverách tu: http://prijemnydomov.sk/bezpecnostne-... avšak, skôr ako začnete robiť prieskum trhu a výber konkrétnych dverí, odporúčam stiahnuť si príručku: http://prijemnydomov.sk/bezpecnostne-... nájdete tam na čo si dať pozor (najčastejšie chyby) pri výbere bezpečnostných dverí Čítajte poctivo, urobíte si jasný obraz o bezpečnostných dverách.
Odpovedať
@michallestinsky dakujem za odpoved, precitam si. Kradli cudzi a pristup k nej budu mat len ludia, co si ju prenajimaju. Mali sme uz vybrane dvere 180e dvere + 180 montaz ale vyzreju nedoveryhodne. Momentalne najlepsie co mame je fm gate za 420 komplet s robotou zarubnou dvere (neviem aka bezp. trieda), ktore su poskrabane a nemozu ich predavat ako dvere prvej kv. triedy. Certifikty na stranke maju po nemecky, comu nie uplne rozumiem. Precitam si viacej ci vobec ma zmysel ist do 3 .bez. triedy, budu tam nejake drahsie bicykle, nejake kociky a inak haraburdy. Kazdopadne vdaka za odpoved, pekny den.
Odpovedať
@laffo No certifikát by mal byť preložený a musí to byť certifikát vystavený akreditovanou skúšobňou - na platí cez NBU Tie za 180 eur nemohli byt bezpecnostne. Tymi certifikátmi by som si nebol celkom istý. Licenciu technickej služby musia mať všetky firmy, ktoré montujú dvere s 3 a viac aktívnymi bodmi zamykania. neplatí to len pre bezpečnostné dvere. To čo majú na webe vypadá skôr ako skúšky "odolnosti" poveternostných vplyvov, zvuku. nemyslím si, že to je certifikát mechanického zábranného prostriedku, ktorý jasne deklaruje v akej bezpečnostnej triede skúšané dvere vyhoveli. Ak by to bolo správne, určite by to mali preložené, aby si pomohli k predaju. o certifikátoch si prečítaj tu: http://prijemnydomov.sk/lacne-bezpecn...
Odpovedať
@michallestinsky Mozno hlupa otazka, ale zaujima ma, aky vyznam ma ten certifikat, t.j aky je rozdiel medzi bezpec. dverami s certifikatom a dverami bez neho?
Odpovedať
@vlaras ak niekto tvrdí, že ponúka bezpečnostné dvere musí mať certifikát mechanického zábranného prostriedku. Ak na také dvere neexistuje tento certifikát, predajca klame ak ich ponúka ako bezpečnostné dvere. Nie sú to bezpečnostné dvere. Nie je isté, či dvere spĺňajú podmienky bezpečnosti. Také dvere môže veselo ponúkať ako dvere so zvýšenou bezpečnosťou. Keď Ti niekto povie, že Ti predal dvere bezpečnostné môže to tak byť, ale aj nemusí. Certifikát potvrdí, že dvere spĺňajú štandardy európskych noriem pre bezpečnosť a ochranu bytu. Ale! Ak si dáš poistiť byt a v zmluve bude, že vchodové dvere musia spĺňať minimálne 3. bezpečnostnú triedu a Ty ich nemáš, smola. Poisťovňa Ti nepreplatí žiadnu škodu. To je jeden z významov certifikátu. Druhý: Ak Ti niekto predá dvere a tvrdí, že sú bezpečnostné Ty sa na to budeš spoliehať. Budeš mať istotu, že ak sa pokúsi vlámať do bytu keď budeš preč, dvere ho odstrašia alebo zdržia dostatočne dlhý čas, aby to vzdal. Keď si, ale kúpiš dvere od podvodníka, istota ochrany bytu, na ktorú sa spoliehaš je za pár sekúnd preč. Vylomia ich a za pár minút je byt vybielený.
Odpovedať
@michallestinsky Dakujem velmi pekne. Hned mam v tom jasno!
Odpovedať
@michallestinsky tie dvere za 180E to je jasny podfuk, vyziadal som si certifikat od FM Gate, tak uvidim. Vyzera, ze s tymi certifikatmi mate pravdu, aj megadoor.sk uvadza vselijake certifikate na vselijake veci a v roznych jazykoch :) Pre zaujimavost sem dam cenove ponuky: Adlo 940, Sherlock 850, Next 806, Seidoor 866, Megadoor 623, FM Gate 420(poskrabane dvere). Vsetko su ceny s DPH za komplet vsetko, 3.bezp.trieda (zevraj, u megadoor a fm gate som si vypytal certifikaty) co najjednoduchsie. Rozmysam, ci nekupit dvere z Baumaxu (alebo FM Gate) a dat tam nejaku poriadnu velku tucnu mrezu a dat radsej 100eur za zamok. Zaujimave, necakal som, ze ceny budu take vysoke. To je naozaj taky problem vyrobit lacne dvere, ktore sa nebudu dat vypacit? Nemusia mat kukatko, nemusia byt mahagonove alebo 412 bezpecnostnych bodov. Som prvy co riesil taku dilemu?
Odpovedať
@laffo Presne tak, za 180 eur nemôžu byť vyrobené kvalitné dvere. Niekde sa nízka cena musí prejaviť. Megadoor som si myslel, že majú vytestované dvere, ale nevidím tam správny certifikát. Inak ani na atránke sherlock nie sú certifikáty na zväčšenie, ale tu nepochybujem, že sú správne. Adlo ich má pekne k nahliadnutiu. Ostatné som neskúmal. Aj mreža k slabým dverám je riešenie. Treba však zvážiť, či sa oplatí. Všetko záleží od okolností. Poriadny zámok, bezpečnostné kovanie a bezpečnostná vložka je základ. V 3. bezpečnostnej triede cena 600 eur za dvere je dobrá cena. Tak dajú sa vyrobiť aj lacné dvere, ktoré sa nebudú dať vypáčiť napríklad šrobovákom. Ak to skúsime trebárs páčidlom, to nezvládnu. Nie je dôležité koľko bodov uzamykania sa vysúva, ale akú pevnú majú konštrukciu - hrúbka plechov. Ak je dostatočne hrubá, ktomu poriadne bezpečnostné kovanie, vložka zámok a dvere sú kvalitné.
Odpovedať
@michallestinsky fm gate su dvere 2. kategorie, dostal som emailom certifikat. zda sa mi to ako rozumny kompromis.
Odpovedať
@laffo Prečo ho potom nemajú normálne uvedený na webe? Nezdá sa mi to, lebo na stránke majú nejaké listy v cudzom jazyku. Ale ak vám ho poslali a je správny ta to bude o.k. Druhá bezpečnostná trieda je základ. Viac menej postačuje. AK je tá kočíkareň "dosť na očiach" tak by mali postačovať. aj keď miestnosť nie je na očiach. Mali by zdržať páchateľa dostatočne dlhí čas, respektíve by mu mali zabrániť vo vlámaní. Možno si zistite čo tam je za kovanie a vložka a radšej si keď tak dajakých 30-50 eur priplaťte za vyššiu triedu. Myslím, že po novom by to mala byť minimálne 4 bezpečnostná trieda.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@michallestinsky citujem: "Predmetné dokumenty už nemáme zavesené na webe nakoľko niekoľkokrát už boli nepekne zneužité a meno mojej spoločnosti tak bolo poškodené." certifikat vyzera ok, ten je od vyrobcu a este je tam vyhlasenie o zhode. tie dvere su kompromisom ako vsetko v zivote. dakujem za vas cas a rady.
Odpovedať
Profilova fotka
@hazel ahoj mi máme a o už 5 rokov bezpečnostné dvere exkluzív a som s nimi ozaj spokojná aj z jednej aj z druhej strany je bula ktorá sa dá zamknuť aby sa nedalo dostať do bytu z vonka. prišli nám ich zamerať a do 5 týždnuv nám ich doviezli a z a 4 hod namontovali spolu zo zárubnou vývozom na 3 poschodie klučkami, kukatkom to stálo 25 000sk ale poviem ti ine by som nechcela bola som na výstave nábytku avidela som aj adlo sherlok ale na tieto podla mna nik nemá. su bezpečnostnej triedy asi 2 či 3 a to je už ako trezor. a nepočujem nikoho cez ne. ked chcem povedať susede čo klope moment tak ma cez ne nepočuje. ved ich kukni cez net EXKLUZIV. ale maju parádnu výpln aj pekné odtiene tj. určite si vybereš. veľa zdaru.
Odpovedať
Máte niekto skúsenosti s firmou Centrum dverí?
Odpovedať
s Firmou FM GATE mame zle skusenosti.Pokazil sa na m horny zamok na bezpečnostnych dverach,asi tak po roku.Uz treti mesiac sa domaham opravi..... Volala som minimalne sedem krat.Vzdy to zdvihne nejaka babenka, ktora nevie ani kde je sever.Uz som sa aj vyhrazala obchodnou inspekcoiu. Nie a nie ten zamok opravit.Dvere su este rok v zaruke.Okrem ineho, zle tesnia.Ahojte pekny den
Odpovedať
Ahoj. Ja som sa v práci vdaka dodaniu trezora dozvedela o bezpecnostných dverach od firmy Alarmax a ked som zacala patrat po internete natrafila som na stranku http://www.kupdvere.com/ a kedze som potrebovala v tom case bezpecnostne dvere tak som si nechala od nich vyrobit nezaveznu cenovu ponuku, ktora ma milo prekvapila, kedze ma vysli na cca 700€ a pritom su presne ako tie znackove ktore pozname z reklam. Navyse ocenujem, ze aj po zabuchnuti mi boli ochotny prist otvorit v nedelu o pol 10 vecer. Prekvapil ma aj ochotny a seriozny prist a moznost vybrat si skoro vsetko sama. Vrelo odporucam
Odpovedať
Ja som nejaky rocik pracovala s bezpecnostnymi dverami. Videla som ich vela a neverili by ste co dokazu predavat aako bezpecnostne dvere. Nehoraznost. Zaplatite 600 eur za dvere ktore zdaleka nie su bezpecnostne. Ak chcete investovat do bezpecnosti vasho byvania, tak jednoznacne SHERLOCK alebo ADLO. Pozrite si ich stranky, tam mate instrukcie na co si treba davat pozor pri vybere bezp. Dveri. Su tam aj videa, ako lahko sa daju otvorit akoze bezp. Dvere.
Odpovedať
@janulla82 fm gate predavaju cinske dvere a tvrsia ze su nemecke. S bezpecnostnymi nemaju nic spolocne. Videla som ked sa testovali. Trvalo par sekund a boli otvorene.
Odpovedať
Ja mám exkluzív a zatiaľ som spokojná .Užívam ich viac ako 10 rokov a zatiaľ bez poškodenia. Cenu presne neviem, bolo to ešte v SK.
Odpovedať
Profilova fotka
Velmi kvalitne dvere maju : dverevchodove.snadno.eu
Odpovedať
@lambo takymto firmam z free domenou/free mailom by som sa ja urcite vyhybal. Tie obrazky z ruskym watemarkom su tiez ohromne doveryhodne. Poslednou bodkou je dole text "Nahlásiť protiprávny obsah!".
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Je mem dvere od p.Vanča z Hlohovca. Som velmi spokojna vyborna komunikacia, rycho a pekne odvedena prca. Montovali mi dvere ITM3, dvere su krasne a perfektne funguju! Odporucam :-) http://www.bezpecnostnedverehlohovec....
Odpovedať
Profilova fotka
@denisad83 a koľko stáli?
Odpovedať
Profilova fotka
@laffo ved si daj spraviť zámočníkovi normálne železné dvere,tie sú odolnejšie proti vlámaniu a určite nebude tá cena až taká hrozná,my to tak máme v paneláku :)
Odpovedať
@budaika Cena bola 760e na komplet :-)
Odpovedať
čítala som tu všetky vaše príspevky a musím povedať,že ja som si objednala dvere vo firme oceľove dvere s.r.o. www.ocelovedvere.sk. Dvere som kúpila v KE. Cena dverí je 399 € s tým ,že všetko som už mala v cene čo sa týka zárubne, prahu , kovania , demontáže, montáže dokonca mi aj odviezli staré dvere so zárubňou. Dvere si neviem vynachváliť mám ich už 2 roky, nezarosujú sa, nefúka mi cez dvere a ani nepočujem susedov. Fakt ak chcete kúpiť bezpečnostné dvere tak tieto nestoja veľa ako sherlock a adlo a sú výborné. Firma má len jedinú chybu , že tieto dvere montujú iba na východnom slovensku, ale dá sa dohodnúť aj bez montáže.
Odpovedať
mate nikto bezpecnostne dvere Sherlock montované na staru zarubnu? Prosim poradte. Dakujem
Odpovedať
máme doma sherloch , v ich zárubni, neviem či môžu garantovat nejaku bezpečnost ked to nieje v ich zárubni
Odpovedať
Pre tych, co byvaju pri hraniciach s CR odporucam pozriet Adlo napr. v CR (napr. Brno). Momentalne napr. dvere Zenit stoja 22 490 Kc=cca 910 E; Na SK stoja 1169 E.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?