Aké bezpečnostné dvere do 660€?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
o týždeň už máme konečne plastové okná a naša rekonštrukcia sa pomaly rozbehne. Pokračovať by sme chceli s bezp.dvermi. Lenže aké , investícia max.20 tis. Poradte zo skúsenosti. A ešte dačo,: v téme či skôr bezp. dvere alebo podlahu sú rôzne názory, my chceme potom pokračovať, ale až po sezóne kúrenia s byt. jadrom/ďaľšia moja už zahájená téma/ a samozrejme na chodbe sa bude vyrovnávať podlaha a dávať dlažba...
Odpovedať
Profilova fotka
@syko1 na stránke securido.sk keď si klikneš na bezpečnostné dvere, tak na lavo v ponuke máš -bezpečnostné dvere securido -bezpečnostné dvere securido exkluziv takže podla mňa to je určite rovnaká firma, rovnaká výroba.
Odpovedať
Profilova fotka
@syko1 a v mne v BA na securido 613e. No tak to je dosť rozdiel.
Odpovedať
Profilova fotka
@marianka_21 ale adlo aj sherlock majú v ponuke aj dvere s 2.bezpečnostnou kategoriou. Ja pozerám také a vychádza mi tam cena okolo 700 euro, ale ešte som u nich nebola, takže to nemám potvrdené. Potom dám vedieť, čo mi vypočítali.
Odpovedať
@zuzana581 tak ale v BA je vsetko drahsie. BA je BA. ;) a som niekde cital ze v BA si vsetci davaju tie najdrahsie sherlock a adlo
Odpovedať
@syko1 nie len v BA :-D, ak ťa raz vykradnú aj Ty budeš rozmýšľať inak a spravíš maximum preto, aby sa to nestalo opäť a to nehovorím len o dverách...
Odpovedať
Profilova fotka
@syko1 aj ja som to už čítala :-) No nech si dávaju, ja nechcem najdrahšie :-) Ale inak s tými securido je to také zvláštne, lebo ak mi prídu majstri priamo z topolčian tie dvere namontovať, tak si tam tie dvere asi môžem aj objednať a nevídu ma 600 ale len 500 alebo nie? Oni sú len výrobcovia a montéri a predávajú im tie dvere len predajcovia? Ako to funguje?
Odpovedať
@marianka_21 ak su dvere kvalitne a zarubna poriadne ukotvena tak u sherlocku platis iba za znacku ako u velmi vela veci, nie len dveri. @zuzana581 áno ak ty montery maju nejaku firmu a vedia ti tu zabezpecit aj objednanie dveri ze s nimi maju zmluvu tak ti mozno daju aj akciu s tym ze to kupis u nich a este aj ze ti to namontuju
Odpovedať
Profilova fotka
@syko1 volal mi konatel firmy FM Gate a povedal, že to koluje už dlho na internete. Vie o tom a je to vyslovene preto, aby mu niekto škodil, lebo sa im darilo. Vysvetloval mi nejaké veci z toho videa, napríklad, že tam je čierne tesnenie, ktoré oni nikdy nepoužívali a podobné veci. A majú aj tie osvedčenia a všetko potrebné k tým dverám. Ja tomu verím, že to je len blud to video. Inak už si nepamätám, či si to písal ty o zalievaní zárubne betonom, ale securido k tým základným dverám tiež nezalieva zárubňu betonom, že?
Odpovedať
@syko1 doporučujem ti zájsť do Sherlocku, my sme tam absolvovali takmer hodinovú prednášku s názornými ukážkami na základe tohoto sme obehali viacerých predajcov a porovnávali a môžem ti zodpovedne povedať, že to, čo si napísal vyššie je totálny blud... Sherlock má atesty, certifikáty a pod. skús sa popýtať u iných na tieto veci a porovnaj si to, hneď zistíš rozdiel a to nehovorím keď sme začali dotyčným klásť priame otázky, sledovať ich tápanie bolo niekedy tragikomické :-|
Odpovedať
ja som nechcela o inych dverach ako Sherlock alebo Adlo ani pocut. Mame Adlo, momentalne som uz od nich objednavala tretie dvere a stale spokojnost. Dostali sme uz aj zlavy, demontaz zdarma a pod. moje dvere ma vysli po zlave 1060€, ale zalezi aj od klucovej vlozky, tu mame tu drahsiu. dvere su 15 bodove. zarubnu zabetonuju, nie len zapenia. osobne sa mi Securido absolutne nepaci dizajn... toto su jednoduche dvere, bez kadejakych "adidas" pasikov :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@manilla adidas pásiky :-D :-D :-D
Odpovedať
..mozem odporucit Securido..okolo 560€ aj smontazou a domurovanim..kamarati ich maju v panelovom byte a su podla mna na to uplne postacujuce...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zuzana581 @marianka_21 tak bil som tam a fakt mi prislo ze teraz co mam dvere v 2hej triede aj protipozirane su lepsie ako hentie. Zarubna bola tak max z 1.5mm plechu. nemali certifikat 2hej triedy a ked by som ho chcel tak by mi museli vraj vymenit za 50€ zamok. a ani nevravim ked som sa opytal kde sa robia tak mi nevedela povedat ze to je tajomstvo. ako fakt tie dvere ma nezaujali tiez :( ale videl som tam tie exkluziv a tie uz mali aj certifikat 3tej bezp triedy aj nehoravosti na 30min. ale tak tam bola cena uz cca 900€. tak som v pomykove. aby som moje dvere teraz co mam aj ked su starsie vymenil za nove ani nepoziarne a bezpecnostou take iste z a550€ tak to nie :(
Odpovedať
Profilova fotka
@syko1 takže ani ty neodporúčas tie lacnejšie dvere od securida.
Odpovedať
@syko1 však som ti to hovorila a ak máš dať 900 za Securidá exclusive doplať 80€ a máš rovno Sherlock :-D
Odpovedať
@marianka_21 tak tak mam znameho co ma klucovu firmu uz 15rokov a povedal ze tiez nie. ze ak nieco sa stane (vyvrtat zamok alebo nieco) tak potom novu vlozku do toho je veeelmi velky problem zohnat.
Odpovedať
Profilova fotka
@marianka_21 a vás vyšli zo sherlocku dvere 980e? To sú dvere v 2. BK? Kedy to bolo? Nebola som ešte u nich, ale chystám sa aj tam pre cenovú kalkuláciu.
Odpovedať
@zuzana581 Od sherlocku mam ja ponuku na dvere s 8bodove v 3tej triede komplet aj s pracami a kukatkom a prahom, 30min protipoziarne a setkym od 900€.
Odpovedať
@zuzana581 @syko1 Dvere máme v 3. bezpečnostnej triede, 13 istiacich bodov, konkrétne typ K330/3 kovanie sme si vybrali drahšie rovnako aj bezpečnostnú vložku + nerezový prah, priezorník. Dostali sme zľavu od Sherlocku 170€ + ešte nejakú zľavu nám spravil pán cez ktorého sme dvere kupovali, takže konečná cena po zľave bola 980€ aj so zameraním, montážou a dopravou.
Odpovedať
Všetci riešite cenu a body. Zdá sami, že neviete presne, čo ktoré dvere spĺňajú. Adlo a sherlock sú na trhu dlho, majú dobré meno. Píšu, resp. sa snažia presviedčať, že BD majú byť montované zo zaliatím zárubne betónom. Nemyslím si, že na tom až tak záleží. Oni to tak robia a tak to prezentujú. Bezpečnostná zárubňa má po stranách tzv. "kapsy" alebo "dorazy" či "púzdro" pre istiace body. Tie sú také široké, že sa dotýkajú alebo im chýba veľmi málo aby sa dotýkali steny. Takže podľa mňa nehrozí žiadne roztiahnutie zárubne. Okrem toho, betón má oveľa väčšiu tepelnú vodivosť ako polyuretánová pena. To som videl aj na testoch. Dvere boli osadené do peny a následne testované v certifikovanej skúšobni. Výsledky boli samozrejme vyhovujúce. Betón je pevnejší ako pena. Pri vylamovaní sa zárubňa určite viac zdeformuje, ale stále tam sú tie "dorazy". A istiace body majú dostatočnú dĺžku na obidvoch stranách. Takže nehrozí žiadne roztiahnutie zárubne. S príspevkov mám pocit, že ak majú dvere 13 bodov tak sa vám zdajú pevnejšie. Môže sa to tak javiť. Dvere testované v 3. bezpečnostnej triede so 6 bodmi sú prakticky také isté ako dvere s 12 bodmi vytestované v 3. bezpečnostnej triede. Rozdiel je len v počte bodov. A keď tam je viac materiálu tak sú drahšie. Tiež je pravda, že BD sa dajú prekonať. Ale nie je pravda, že sú zbytočné. Opäť všetko záleží od bezpečnostnej triedy dverí. Pochybujem, že nejaký zlodej bude v paneláku dvere v 4. triede prekonávať baranidlom, sekerou, elektrickou vŕtačkou a neviem čím ešte. A to by musel mať more času a nikto ho nesmie počuť. Keď sa cez obyčajné dvere dostane do jednej minúty, cez BD sa mu to podarí v prípade, že bude mať dostatok času, niekoľko desiatok minút, záleží podľa vybavenia. A musí byť potichu. A to nemá istotu, že po pol hodine, keď len ohne plechy sa dnu dostane. Myslíte, že mu to zato stojí. Trápiť sa dlho, bez istého výsledku. Veľmi pochybujem. Vybehne k ďalšiemu bytu-susedovi. Bezpečnostná vložka v 3. triede musí vydržať vŕtanie elektrickou vŕtačkou. Je vhodné si radšej priplatiť a dať do dverí kovanie a vložku vyššej bezpečnostnej triedy. Články o tom všetkom nájdete tu: http://prijemnydomov.sk/bezpecnostne-... Exkluzív sa vyrába ešte stále na slovensku. Securido je čína. Securido som si všimol, že predáva dvere za nejakú cenu a keď chcete dvere s certifikátom tak zvýšia cenu o bezpečnostné kovanie a bezpečnostnú vložku. TITAN, keď vidím ten ich web a ako tie dvere prezentujú by som si nekúpil v žiadnom prípade. BRATISLAVA kupuje sherlock a adlo. To, že to tak je, je pre vytvorené meno a marketing. Blaváci si myslia, že keď to je drahé tak to musí byť dobré. Čiastočne to platí. Tým nechcem povedať, že tie dve značky majú zlé dvere. Práve naopak, môžu si dovoliť nadhodiť cenu. Určite by mohli byť lacnejší, ale načo keď sa dvere predávajú. Ja to prirovnám ku značke NIKE a ADIDAS. Niektorí si myslia, že to je to naj a keď budú nosiť oblečenie tej značky tak všetci z nich padnú na riť.
Odpovedať
K tomu videu TITAN len krátko. Nechce sa mi už o tejto hodine vypisovať. Vypadá to tak, že niekto si kúpil dvere TITAN a pozrel sa im do čriev. Ak to je tak ako to prezentujú tak TITAN má smolu :-D K tým čapom a plechom: Že sa nevysunuli je jedna vec, ale písať hrúbku plechov má aký význam? Veď ak by tie dvere prešli testami v 2. triede s tou hrúbkou plechu, čo by nemuselo byť nemožné tak je jedno, že tie plechy sú "tenké". A viem, že by bolo možné pri menšom zosilnení kritických bodov 2. triedu vytestovať. A to video je na youtube už pekne dlhú dobu. Ale pravdepodobne to tam dali len pre ilustráciu. To však mohli urobiť aj sami keď to už celé tak roztrhali. Ten otvor cez dvere sa nezdá byť urobený otvarákom, tipujem aj sekeru a tá sa používa pri testoch minimálne v 4. bezpečnostnej triede, ak nie vo vyššej. Nechcem obhajovať TITAN, ani vyvrátiť tvrdenia toho kto rozobral tie dvere. Certifikáty sa dajú ľahko overiť. Dvere nemusia byť testované na Slovensku, ale je vhodné, aby sme vedeli čo sa píše v papieri, ktorí nám predajca ukazuje.
Odpovedať
rada by som sa podelila s najnovšími skúsenosťami. Bola som v BA v ADLE na Trnavskom. Potrebujem dvere do pôvodnej zárubne. Najprv som bola milo prekvapená ochotou a odbornosťou personálu. Problém nastal, keď prišiel technik zamerať dvere. Ani sa na zárubňu poriadne nepozrel a už mu "bolo jasné", že zárubňa je krivá a treba novú, ich zárubňu.!!! Klasika!!!!!!! Potom po meraní ala 6 ročné dieťa sa hraje s metrom, znovu tvrdil, že zárubňa je krivá, meral tak rýchlo a podivne (meter ohýbal v strede a tak meral, nemeral od začiatku metra), že nebola šanca skontrolovať jeho výsledky. potom, čo mu bolo oznámené, že máme dosť nekalých praktík podobných firiem, ktoré Vás presviedčajú o tom, aby ste kúpili, čo oni chcú a navyše po oznámení, že zárubňa bola zo všetkých strán meraná a aj vodováhou a je úplne rovná a pravouhlá, ostal chvíľu zarazený, že prečo sme to merali, potom už začal, že mohli by sa dvere namontovať do pôvodnej zárubne, ale mohlo by sa neskôr stať .tididi...tididi..... Už nebol problém. Poobede som išla do predajne podpísať konečnú objednávku, ale pre jeho "raz to nejde a inokedy ano" som nevedela teda, či bude možné dvere dať do pôvodnej zárubne, načo pani mu volala, pretože ešte na predajni neboli výsledky merania a jej jednoznačne povedal, že to nepôjde a hotovo. Teraz sme oslovili iné firmy a uvidíme, čo si vyberieme. Jednoducho - Adlo robí z nás zákazníkov rukojemníkov, ktorí nemajú možnosť voľby, môžu si kúpiť to, čo nám chcú nanútiť a sú schopní aj klamať Vám do očí, "že to nejde". neviem, či sme natrafili na anti montéra a technika do pôvodnej zárubne, alebo to majú zamestnanci vo vnútorných predpisoch dané vedením.
Odpovedať
@palajka no pozri sa na to aj z druhej strany... nedivím sa im, ja by som tiež trvala na výmene zárubne a hlavne ak tá vaša je tá klasická kovová, čo sa dávala voľakedy všade. Tie zárubne spred veľa rokov držali klasické papundeklové dvere, ktoré mali možno cez 10 - 15 kilo, oni ti osadia dvere, ktoré vážia viac ako 80 kg a po dennom používaní za pár rokov nastane problém, pretože tie dvere zákonite sadnú a padnú dolu, keďže pánty na pôvodnej zárubni neboli stavané na túto záťaž.... Neviem, či si pozerala ako vypadá zárubňa napr. u Sherlocku, ná pántoch teda v ich hrotoch majú guľôčky, ktoré predchádzajú podobným problémom, nehovoriac o iných vlastnostiach týchto zárubní... Ja by som ti osobne tie dvere tiež neosadila do pôvodnej zárubne, pretože po čase to môže byť problém a pri reklamácii sa budete vyhovárať jeden na druhého...
Odpovedať
Profilova fotka
@palajka v podstate mam detto nazor ako @marianka_21 - a potom, usetrit cca 100€ pri investicii 900€ mi pride smiesne... zvlast, ze potom je fakt moznost natahovania sa, ze kto za to moze -ci dvere ci povodna zarubna.
Odpovedať
@palajka objednala som uz osobne 3 dvere z Adla, a vzdy sme brali zarubnu aj od nich. nechapem preco trvate na svojej zarubni? je takej istej kvality ako ta ich? plus to co poznamenala @marianka_21 ide aj o tech. specifikacie zarubne. tuto kotvili, prizvarali a nakoniec vyliali betonom. za dalsie, vrtali by ste do tej zarubne potom otvory na kotviace body? (ja mam napr. aj miesto jazycka 3body, do starej zarubne by to tiez nevoslo) ja si teda neviem predstavit upravovat staru zarubnu pre nove dvere. to ako by som nechala stare interierove zarubne a kupila nove dvere :-| prepac, ale mne to cele pride smiesne.
Odpovedať
@manilla Neviem, čo je na tom smiešne. Myslim, že toto forum je tu o tom, aby sme si my bežní ľudia vymieňali skúsenosti a rady a nevysmievali sa z iných. Vobec si asi nepochopila, o čom som písala. Ja som neriešila, či adlo majú dobré dvere alebo nie a či je lepšie dať dvere do novej bezpečnostnej zárubne. To, že najlepšie je dať dvere do novej zárubne viem a aj všetky výhody plus aj nevýhody montáže do starej zárubne. Tu išlo o prístup zamestnanca, a možno aj "politiky firmy", bežne sa stáva, že chcú vnútiť ich produkty, a to nehovorím len o Adle. Sherlock som neoslovila preto, lebo tí hneď informovali, že ich dvere sa nedajú dať do starej zárubne, zatiaľ čo Adlo to prezentovali, ako ďalšiu výhodu svojich dverí. Aj ja by som z praktického hľadiska dala novú zárubnu, ale práve preto, že nie je možné u mňa vybúrať starú zárubňu z viacerých príčin (starý byt v centre) bez toho, aby sa nepoškodila elektroinštalácia alebo nepadla celá stena - tehly sú aj v zárubni a viem, čo to obnášalo odstrániť staré vnútorné zárubne, ktoré boli o polovicu užšie. Žiaľ, ja som ten byt neprojektovala a musím prisposobovať úpravy danému stavu. Keby ADLO nedávalo túto možnosť, tak ich neoslovím. A navyše, poznám viacero ľudí, napr aj sused pod nami, ktorí si dávali adlo dvere do starých zárubní a bez žiadneho problému. Takže problém nie je vo dverách a ich kvalite, ale s mojou zlou skúsenosťou s PRÍSTUPOM ZAMESTNANCOV.
Odpovedať
skúsim najprv reagovať na Michala: vylievanie betónom : na jednej strane máš pravdu, každý výrobca (nemám na mysli dvere z číny) ktorý má certifikované BD ich má certifikované so zárubňou osadenou aj PUR penou aj betónovaním. Ale ono ten betón význam má. To že bezp.zárubňa má kapsy ktoré sa "skoro" dotýkajú steny :) je pravda, ale na stabilitu to nemá vôbec žiadny vplyv (však niekedy je po vyseknutí oveľa väčší otvor). Spôsob osadenia na PUR penu používajú väčšinou firmy ktoré predávajú BD pôvodom z Číny/Poľsko, lebo ich zárubne sú tak tenké (myslím hrúbka plechu) že by sa po vyliatí betónom vzhľadom k jeho váhe zdeformovali (známemu sa to stalo). A čo sa týka bezpečnosti, pri montáži na PUR penu si ako potencionálny zlodej zoberiem ručnú pílu a tú zárubňu vyrežem. A ak tam budú skrutky aby som teda nezavádzal tie odcviknem kliešťami, a dvere aj so zarubňou oprem o stenu :) A o tepelnej vodivosti betónu má význam hovoriť v exteriéri, pri dome, ale nie v paneláku, kde na chodbe nie sú mínusové teploty a celý panelák je z betonu :) každá stena teda :) A samozrejme roztiahnuť zárubňu osadenú v PUR pene prípravkom v jej strede je neskutočne jednoduché, a ide to :) ver mi. Samozrejme že tie videá kde dievčatko otvára otváračom na konzervy lacné čínske dvere sú reálne. Veď ten komplet čínskych akože BD so zarubňou stojí v nákupe pod 100€, tak je logické čo za materiál to asi je. Súhlasím s Tebou že počet istiacich bodov je u nás akoby merítkom kvality ale nie je to tak. Ono či máte bodov 7 alebo 30 je jedno v situácii keď zlodej prekoná kovanie a zámok, teda odomkne, v tom momente môžete mať bodov aj 1000. Ja by si hlavne všímal aby boli všetky body aktívne. Ak na zámkovej a aj na pántovej strane. Nie iba fixné čapíky. A všimol si hlavne črevá , zadlabávací zámok, vložka,kovanie. Málo sa tu spomína spoľahlivosť a na to treba myslieť tiež. Ono kúpiť si dvere za 460€ a tešiť sa 3 roky pokiaľ sa Vám nerozsype zadlabávací zámok a firma ktorá Vám ich montovala už neexistuje je isto "potešiteľné". Jasné že každý nemá 1000€ na BD, tak mu iné veľmi neostáva. Ja by som aspoň odporúčal ako alternatívu (niekto to tu aj spomínal) protipožiarne dvere s kvalitným kovaním/vložkou a najlepšie aj novou zárubňou. Cenovo isto do 500€ ale jedna veľmi dôležitá vec, pri tomto type dverí zárubne - máte typizované dvere, prípadne teda typizovanú zabetónovanú zárubňu. T.z., kedykoľvek vymeniť dvere, čo pri FM Gate, Securido a podobných typoch dverí bez šance, pozrite si ich zárubňu, pánty, totálny atyp. Slovenský a český výrobcovia vyrábajú v našej platnej STN norme. Ja by som sa držal klasiky Adlo, Bedex alebo Sherlock. Prípadne keď lacnejšia alternatíva tak protipožiarne dvere ako som spomínal horevyššie.
Odpovedať
Profilova fotka
@gabriellka Ahoj Gabrielka. Ake mas skusenosti s dverami Securido od kedy si dala tento prispevok? Zaujima ma hlavne ci dobre zapadaju pri zatvarani, ci nieje klucka resp. ine casti rozhrkane. Dakujem za odpoved.
Odpovedať
@vincent_vega pekný príspevok. Netvrdím, že betónovať zárubňu bezpečnostných dverí je zbytočné, ale že bezpečnostné dvere sa môžu osádzať aj do PUR peny. Je pravda, že tie typické čínske dvere by pri zalievaní betónom mali zdeformovanú zárubňu. Oni to asi skôr robia opäť kvôli cene a nie pre kvalitu. Potrebujú predávať čo najlacnejšie a urobiť rýchlu montáž. Avšak nie všetky dvere, ktoré sú osadené do PUR peny by si vyrezal a oprel o stenu. Určite by sa to dalo, ale len pri tých čína-poľsko dverách. Ináč takých poľských výrobcov na lacné dvere ako sa robia čínske dvere je dosť málo. Aj to, čo sa prezentuje, že je poľské, je vlastne väčšinou čínske. Z číny do poľska a potom na slovensko a ďalej. Som trochu odbočil. Dokázal by si vyrezať tie "čína dvere", pretože majú jednostranné prekrytie zárubne. Aj to len preto, že ich firmy montujú naopak. Oni sa vyrábajú tak, aby sa otvárali do vonku - na schodisko - preč z bytu. Ak by ich predajcovia osádzali správne ako sú vyrobené, k tej pene by si sa nedostal. To by ale potom bolo naopak podľa otvárania dverí na slovensku, ktoré sa otvárajú v bytoch dovnútra. Takže dvere, ktoré sú osadené do peny by sa mohli dať vyrezať, ak by boli namontované tak, že prekrytie zárubne by bolo z vnútronej strany.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?