Aké bezpečnostné dvere do 660€?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
o týždeň už máme konečne plastové okná a naša rekonštrukcia sa pomaly rozbehne. Pokračovať by sme chceli s bezp.dvermi. Lenže aké , investícia max.20 tis. Poradte zo skúsenosti. A ešte dačo,: v téme či skôr bezp. dvere alebo podlahu sú rôzne názory, my chceme potom pokračovať, ale až po sezóne kúrenia s byt. jadrom/ďaľšia moja už zahájená téma/ a samozrejme na chodbe sa bude vyrovnávať podlaha a dávať dlažba...
Odpovedať
Adlo a po nich Sherlock sú asi najdrahšie bezpečnostné dvere na slovensku. V BA si, ale väčšina ľudí iné dvere ani nekúpi. Myslia si, že nie sú dosť dobré. Pritom bezpečnostných dverí je na Slovensku (aj českých) niekoľko ďalších, spomeniem najznámejšie: Securido, Mega, Benedoor, Next, Seidoor, FM Gate a ďalšie. Predajcov (schválne nepíšem značiek) vchodových dverí, ktorí svoje dvere propagujú ako bezpečnostné aj keď sú to len vchodové dvere, je viac než dosť. Na škodu tých, ktorí im naletia využívajú emočné slovo "bezpečnostné". A kedže veľa ľudí ide po cene, stačí, že majú v názve bezpečnostné. Nedalo mi, musel som to napísať. Do štandardného bytu sú najvhodnejšie bezpečnostné dvere 3. bezpečnostnej triedy. Tá spĺňa dostatočné požiadavky na ochranu Vášho bytu a súkromia. Taktiež dostatočne dlho odoláva prípadnému vlámaniu. Poskytuje tak dosť času na skoré odhalenie páchateľa. 2. bezpečnostná trieda je vhodná, ale také dvere môžu byť ľahšie a v kratšom čase prekonané. Týka sa to bytov v panelákoch, nie na odľahlom mieste, kde majú zlodeji dostatok času. Tam je potrebné uvažovať minimálne nad 4. bezpečnostnou triedou. Všeobecne pomer cena/kvalita dverí v 3. bezpečnostnej triede = vysoký stupeň ochrany je prijateľná. Samozrejme záleží aj od výrobcu, ktorého si vyberiete. Všetky dvere, nech je to akákoľvek značka aj cena spĺňajú v konkrétnej bezpečnostnej triede rovnaké podmienky. Testy a normy podľa EU sú presne definované a je aj úplne jedno v akom štáte sú dvere na bezpečnosť certifikované. Certifikát žiadajte v slovenskom jazyku, v cudzom Vám môžu podhodiť niečo iné. Výber bezpečnostných dverí môžete kľudne zvážiť podľa "najnižšej ceny". Potom už len treba zistiť či Vám vyhovuje dizajn a farba dverí, ktoré ste si vyhliadli. Nebojte sa predajcu opýtať, aby Vám ukázali referencie alebo niečo čím si Vás získajú. Alebo čím si Vy potvrdíte Vašu voľbu.
Odpovedať
Ahojte, ja z vlastnej skusenosti vrelo odporucam bezpecnostne dvere SECURIDO. su perfektne :)
Odpovedať
@mixal11 suhlasim, Securido dvere su skvele.
Odpovedať
Myslíte na rd alebo byt.
Odpovedať
@kllr no neviem, my sme boli pre ne rozhodnutí na 100% až do chvíle, kým sme ich nevideli naživo. Stočili sme sa na päte a nakoniec sme objednali Sherlock. Myslím, že cena Securido a im podobných dverí je prehnaná vzhľadom na kvalitu a prevedenie aké ponúkajú. S manželom sme pochodili všetko možné a zhodli sme sa, že iné ako Adlo alebo Sherlock by sme nekúpili, podľa nás zbytočne vyhodené prachy...
Odpovedať
Profilova fotka
my mame od tejto firmy...cca 550 Eur nás vyšli... http://www.bezpecnostnedvere.com/ zatial ok.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Chcela by som obnoviť túto tému. Nejaké nové skúsenosti? Vcelku ma zaujíma spokojnosť s dverami od Securido. Ďakujem.
Odpovedať
@zuzana581 : nad Securido uvazujeme aj my. Ako citam vselico, ze sa davaju na pur penu a podobne. Kontaktoval som sa s nimi a uistili ma ze sa davaju na 7kotiev a medzi tym to vyplnia nejakou pur penou ktora je velmi tvrda. Niekomu sa nepaci ze zarubna je penena, avsak ak je tam 7kotiev tak to nevykopne nik aj keby mal nohu z ocele a pena by tam nebola. cena je pritazliva a 2ja znami ich uz maju a su velmi spokojny. Zajtra idem priamo na firmu kuknut tie dvere tak budem mudrejsi. popytam sa na tie certifikaty ktore si firma medzi casom dala urobit. na porade su starsie prispevky z 2008ho a tam pisu ze este nemali vtedy certifikaty bezpecnosti, poziarne a podobne.
Odpovedať
Profilova fotka
@syko1 aj moja sesternica ich má a aj jej svokrovci. Sú s nimi spokojní. Preto som nad nimi uvažovala ako prvú volbu, ale videla som FM Gate dvere a páčia sa mi výzorovo viac ako Securido. Musím to budúci týždeň obehať a snáď budem potom mudrejšia.
Odpovedať
@zuzana581 daj stránku. ja som nasiel rozne aj europske stranky securida napr http://www.securido.ie/ j com je Naschval hladam ci najdem nejaku cinsku stranku ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@syko1 FM Gate sú na tej stránke na ktorú pridal link pneumont o 5 príspevkov vyššie.
Odpovedať
@zuzana581 aha na co som narazil spominaju sa tam aj tieto dvere FM gate v PDF nad videami http://tit.webnode.cz/
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@syko1 neviem, ale oni dvere titan v ponuke nemajú a našla som túto stránku http://www.bezpecnostne.sk/index.php?... no neviem, čo si mám o tom myslieť teraz. Možno to len chcel niekto niekomu uškodiť. Nie je tam dátum, nič, čo by ich s tými dverami spájalo.
Odpovedať
Prosím vás, má význam dávať na dom bezpečnostné vchodové dvere, keď si aj tak každý dá do obývačky veľké francúzske okná, ktoré sú pre zlodejov hračka? Alebo mi niečo uniklo? Sú aj bezpečnostné francúzske okná?
Odpovedať
Profilova fotka
@calimero suhlas. absolutny. bezpecnostne dvere su dobre na byt, nie na dom...
Odpovedať
Profilova fotka
@calimero Aj plastové okná sú odolné voči vypáčeniu.Nieje také jednoduché sa cez ne dostať .Takisto sú bezpečnostné sklá .Zlodeji to poznajú síce vám ich poškodia ,ale rúbať sa cez ne nebudú,odradí ich to, radšej to nechajú tak a pôjdu skúsiť susedov.
Odpovedať
@zuzana581 ved práve. google v poslednej dome (aspon mne to tak pride) nevie vobec vyhladat aktualne prispevky, vsetko co hladam na securido tak je z roku 2008 a od vtedy uz maju aj oni certifikaty aj bezpecnostne aj pozirne. Ak by som ja nasiel na securido nieco take co som ti poslal tak asi by ma to odradilo. o 11tej idem do firmy tak kuknem a popytam sa ako sa uchytava zarubna a ako su na tom dvere. Chcel by som vidiet prierezt nazivo. Tak je to vzorkova predajna tak snad totam budu mat setko.
Odpovedať
@calimero Ja som videl na nete ze sa daju aj bezp folie dat na okna. a plastove oka sa daju kupit s vystuzenym kovanim ako pise antonmesaros.
Odpovedať
@syko1 my sme ich videli osobne a ako prvé ma odradili kovové dvere, vypadalo to ako na protiatómovom kryte, potom ten strašný kovový zvuk pri zatváraní dverí...
Odpovedať
@marianka_21 no kamaratka ma dvere od securido s tymi 3ma pasmi a osobne som ich obzeral uz namontovane. Zvuk pri zatvarani normalny ako na starych dverach aboli vo farbe (imitacii) dreva. platna po zatlaceni na ne sa neohybala ako na inych lacnych dverach a klopannie na ne nebolo vo vnutry bytu vobec pocut. Preto rozmyslame nad tymito.
Odpovedať
@syko1 presne tieto s tromi pásikmi sme okukovali :-) Mne osobne sa vôbec nepáčili, takže sme od ich kúpy upustili a objednali sme inde...
Odpovedať
@marianka_21 : kde ste objednali? doporuc ;) daj info
Odpovedať
Profilova fotka
@syko1 @marianka_21 mne sesternica povedala, že sa jej tie dvere securido (lacnejšia verzia) tiež nepáčili. To sú tie lacnejšie, čo by mali byť 2. bezpečnostná trieda. Sú tam aj tie s tými troma pásikmi. A práve tie sa mi páčili na obrázku, ale vraj v skutočnosti je to iné. Ona si dala urobiť securido exkluzív. Tie majú viac možností výberu a vyšli ju cez 900e. A tie mi prišli pekné aj na živo. Písala som včera konatelovi firmy FM Gate, s ktorým som písala predtým ohladom jedných ich dverí a poslala som mu ten link, nech sa mi k tomu vyjadrí. Zatial neodpísal, ale keď odpíše, tak sem hodím odpoveď. Podla mňa to bude len nejaká pomsta, lebo ako som poslala aj ten link na titan dvere, tak to má niekto úplne iný.
Odpovedať
@syko1 @zuzana581 no vidíš a mne Sekurido za 900€ príde dosť, keďže po zľave sme objednali Sherlock za 980€ aj s motážou. A to je už úplne iné kafe ako Sekurido.
Odpovedať
@zuzana581 tak urcite ti napisu ze to nie je pravda. podla mna kazde dvere musis vidiet nazivo aj zarubnu aby si si urobila vlastny nazor. a po druhe ak ta zlodeji vytypuju tak sa dostanu cez hoc ake dvere aj pancierove. Proste ked ta chcu vykradnut tak ta vykradnu. tot moj nazor.
Odpovedať
@marianka_21 securido z a 900nie je to je uz ina znacka a to je exkluziv.sk. to je samizda priamo vyrobene na slovensku.
Odpovedať
@syko1 aj Sherlock je slovenský výrobok a je to špička na trhu, jediné nad ktorými by som ešte uvažovala boli Adlo iné by som nechcela ani zadarmo. Tiež sme hľadali lacnejšiu alternatívu, obehali pol Slovenska a nakoniec skončili presne tak kde sme začali ...
Odpovedať
Profilova fotka
@marianka_21 tie s tromi pásikmy vychádzajú na 613e. @syko1 tiež si myslím, že ak niekto chce vykradnúť, tak si cestu nájde. Ale aj tak ma zaujíma, ako sa k tomu ten konatel postaví a čo odpíše. Pôjdem sa pozrieť aj ku nim (fm gate), keďže ich mám blízko domu a uvidím. Plánujem isť aj do securida, ale chcem ísť pre cenovú ponuku aj do adla a sherlocku. Ak by ma mali výsť dvere z adla o cca 50 euro drahšie, tak asi nebudem rozmýšlať.
Odpovedať
@zuzana581 cenu na Adlo bez akcie počítaj smelo na 1200€ rovnako aj Sherlock. Teraz majú obe značky akciu dá sa zísť dolu aj o 200€ viac už asi ťažko
Odpovedať
@zuzana581 tak to pochybujem po nete som posielal ziadosti na ponuku a napr z´ADLA mi do teraz (uz 3dni) vobec neodpisali. nechapem. na to aka to je znacka tak sa vobec nechova korektne. mne urobili ponuku v ZA na securido za 530 a v PB tie iste na 510. to uz asi kolko si aky podnikatel prihodi marzu.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?