Záclony - poraďte prosím

Ahojte Nemám veľa skúseností s nákupom záclon, preto si idem po rady. Chcem si kúpiť na veľké terasové okná, vybrala som si biely voal bez vzoru. Je podľa vás dobrá cena 26€ za jedno okno, výška 240cm, dĺžka záclony 3m, aj s obsitim? Lebo potrebujem takých 6 a to už je celkom palka... A čo sa týka materiálu, ten voal je ok? A staci, ak bude záclona tak centimeter od podlahy? A nariasenie - dám si nasit riasiacu stuhu. Dĺžka garnize na jednom okne je 130cm, takže ak si dam 3m záclony, bude to pekne, nebude to zbytočne veľa? Ďakujem 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Musis tam mat zaclony? Vyhlad bez nich je krajsie. Pokial samozrejme nemas suseda o 3 m vedla.
Odpovedať
@lenkito10 pacia sa mi, zutulni to miestnosť, preto ich chcem
Odpovedať
Profilova fotka
Normálne sa dáva riasiaca stuha buď 1,5 nasobok riasenie alebo 2 nasobok riasenie. To znamená že na okno 130 cm 130x1,5 širka zaclony redšie riasenie alebo 130x2 hustejšie riasenie . V predajni so záclonami by vám mali ukázať ktoré riasenie ako vyzerá . Ja mám napr na 4 m nariasenych 8 m zaclony Teda dvojnasobok riasenie a je to pekné .
Odpovedať
@kuratko22222 presne takéto niečo si predstavujem. Onedlho sa sťahujeme a chcem stropné garnize. Normálne mám z toho paniku 😄 Ak sa môžem spýtať, odkiaľ máte zaclonu? A tu garnizu? (Aká je jej dĺžka? Máte ju po celej šírke steny?) 🙂 ďakujem za odpovede
Odpovedať
Profilova fotka
A @dominika126 Garnížu dom kúpila v obchode s textilom zaclonami u nás v Malackách obchod Lucitex a je po celej šírke 4 m v jednom kuse .Ak potrebujete dlhšiu dá sa kúpiť 2 ks a spojiť . V každom obchode galenterii alebo kde to predávajú vám poradia .
Odpovedať
@dominika126 kupi zaclonu v metrazi, nie v kusoch. V obchodoch so zaclonami voalovu a organtinovu metraz bezne mavaju. Kupuj metraz z olovkom na spodku. Naposledy som kupovala zaclony v Diegu. V Diegu ti zaclonu aj usiju. A pre jemnucke zaclony je lepsie riasenie 2:1
Odpovedať
Zdravim Su aj taketo 2kolajnicky na zaclony a zaves? Dajte prosim fotky co mate takto riesene na velke francuzske okna rada sa inspirujem 🙂 Zaclonu by som tiez chcela bez vzoru jednoduchu, zaves nejaky šedy asi zatemnovaci Celjovu sirku steny mame 4,6m a vysku 2,6m Najdem nieco take? 🙂 dakujem 🙏
Odpovedať
Ahojte, nechcem zakladat novú temu, tak to skúsim tu. Akú máte skúsenosť s kolajničkovými garnižami na závesy? Nedrhnú, príp. idú ľahko sťahovať a rozťahovať závesy? Chcel by som túto garnižu, len sa neviem rozhodnúť, či kúpim klasickú jednoduchú garnižu (iba tyč) a záves bude mať oká, alebo túto kolajničkovú so závesom, ktorý má riasiaci pás. https://www.topdekor.sk/sportlive/esh... Záves chcem dať na francúzske okno na balkón, čiže sa bude častejšie zaťahovať. Ďakujem pekne.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@kuratko22222 to je voál, prosím? ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@laura851 Neviem, či je to voál. Nevyznám sa v tom. Kúpila som u nás v Malackách v predajni záclon. Veľmi milá predavačka mi poradila. Ja periem záclonu v pračke program jemné . Vytiahnem a ako je mokrá zavesím a pekná je, netreba žehliť.
Odpovedať
co sa tyka kolajnic, tieto su top: https://www.dimex.sk/kolajnice-2-draz... co sa tyka zaclon a zavesov, ceny su tak rozdielne (zavisi od kvality), ze sa nema zmysel bavit o cene, mozno radovo za bezny meter, do celeho domu to nie je lacna zalezitost v dnesnej dobe, pokial chcete nieco slusnejsie
Odpovedať
@kuratko22222 dakujem za odpoved
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@laura851 Najlepšie je ísť do nejakého menšieho obchodu, kde ti aj ukážu, aj vysvetlia, čo by bolo dobré, viem, že my tiež keď sme boli vyberať, tak sme behali po menších obchodoch. Síce áno nebola to najlacnejšia záležitosť, ale tak mať kvalitnú záclonu a záves je treba.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?