Umiestnenie elektroniky a reproduktoru v obývačke

Ahojte, s manželkou riešime dilemu, ako dokončiť obývačku. Nevieme sa zhodnúť na umiestnení elektroniky a stredového reproduktoru domáceho kina. Na fotkách je aktuálny provizórny stav, skrinka pôjde do inej izby a je tam len preto, lebo sme sa zatiaľ nezhodli. Moja predstava je, že receiver a počítač by boli vľavo od okna pod reproduktorom na nízkom stolíku. Prípadne by mohli byť v skrinke alebo na poličke za gaučom. Stredový reproduktor by bol na malom stojane pred oknom, možno aj sklenenom, aby ho nebolo veľmi vidieť. Manželka by chcela mať tieto veci skryté v skrinke pred oknom, ktorú by sme si dali vyrobiť na mieru. Bola by o dva segmenty dlhšia ako tá aktuálna (aby bol v nej aj voľný úložný priestor, prípadne miesto pre hernú konzolu), nižšia ale s nohami (takže dokopy rovnako vysoká) a dvierka by boli prievzdušné, potiahnuté bielou látkou, aby sa elektronika vetrala a reproduktor voľne hral. Ani jednému sa nepáči predstava toho druhého. Ja chcem mať plný výhľad do záhrady, manželka veci pekne skryté a úhľadné. Ktoré riešenie by ste zvolili vy, prípadne aj nejaké iné, ktoré nám nenapadlo?
Odpovedať
Jestli si ten vyhled nevybojujes, tak jsi u me mrtvej Homolka :-D
Odpovedať
Vyhlad na dvojmetrovy betonivy plot a susedovu strechu uz ziaden sifonier na elemtricke udelatka nepokazi...
Odpovedať
Mas malu izbu, maly pozemok oploteny betonom, ked mas "telku" pred oknom ten vyhkad ta skinka ozaj nezabije, skor tie kabke z boku su skvost. Sak fe l rak,musi byt pred tebou tak ci tak daj to do skrine, skor mi vadi sedacka meter od steny to je tiez opruz
Odpovedať
@zita19 @sysell Plot je kompromis, krajšie sú buď výrazne drahšie alebo neplnia dostatočne funkciu bariéry. Nemám chuť sa pozerať na druhé terasy, susedov, ich deti, psov, návštevy, trampolíny, plastové domčeky a pieskoviská, sadrové sošky a podobne. Záhrada je asi najväčšia v našej štvrti, 7 árový pozemok a z toho 4 áre výsadby je na nové zástavby celkom dosť. Bola vysadená minulý rok, všetko sú to trvalky, kry a stromy, takže o pár rokov nebude vidno väčšinu plota a striech. Môj ideál je niekoľkohektárový park, ale zbytočné milióny eur nemám a kúpiť lacnú lúku kdesi v horách a potom dochádzať hodinu-dve po neupravenej ceste nie je riešenie. Klasický slíž v starej zástavbe tiež nie je výhra, pozemky sú príliš úzke a okolo sú väčšinou kadejaké šopy, neporiadok a hospodárske zvieratá. Izbu mám veľkú ako potrebujem. Mohol by som mať čitateľský kút s knižnicou, pracovný kút a ja neviem čo ešte, ale načo keď to nepotrebujem a nevyužil by som to. Gauč je vysunutý kvôli zvuku z efektových reproduktorov a ani sa mi nepáči mať ho hneď pri stene. Káble sú súčasťou provizória, neskôr ich samozrejme skryjem do bielej hadice, prípadne podľa potreby presuniem aj zásuvky. Spokojní?
Odpovedať
Na skúšku som dal skrinku preč a je to také nejaké prázdne, takže aj keď so skrinkou na mieru nie som úplne stotožnený, je to lepšie riešenie ako bez nej. Skrinka bude aspoň vizuálnou a objemovou protiváhou gauča.
Odpovedať
@raphael42 aj som ti napisala odpoved, ze daj tie udelatka bokom, ale zjavne nevies co vlasne chces. Raz ti skrinka kazi vyhlad, raz ti to je prazdne :-S Takze nic
Odpovedať
@raphael42 domáce kino v obývačke je z núdze cnosť, nebude slúžiť najlepšie ani na jedno, pre domáce kino vyhradiť jednu miestnosť , ktorá sa dá dokonale zatemniť vybaviť materiálmi ktoré neodrážajú zvuk x smermi ale smerujú len na poslucháča, zatiaľ najlepšia akustika čo som niekedy počul je v nedalekom ev. kostole, náboženstvo mi je ukradnuté ,ale na koncert sa tam oplatí ísť -veľký priestor dokonale ozvučený
Odpovedať
@zita19 napisala si, ze ten vyhlad je taky zly, ze ho uz ziadna skrinka nepokazi = skrinka tam moze byt a nie je dovod tam mat volny priestor.
Odpovedať
@duzu chápem a dobre to viem, ale život je o kompromisoch. Tá miestnosť je vlastne úplne nevhodná na domáce kino 😆. Keby to bolo v samostatnej miestnosti, ktorá by ale musela byť dosť veľká a takú ani nemám, tak to využívam o dosť menej a aj tak by som musel niečo riešiť do obývačky a 75” palcovú čiernu dieru (vypnutý TV) na stene by som v obývačke nechcel mať. Alebo naopak, sedel by som iba v tej kinovej miestnosti a obývačka by bola iba na parádu. Takto to ale využívam aj ako monitor počítača, hry, Youtube, Twitch, IPTV. A stále som pri tom s manželkou, ktorá sedí vedľa na gauči alebo na mňa vidí z kuchyne. A keď nič nepozeráme, obrazovka zmizne a zostanú iba reproduktory, ktoré kvôli bielej farbe až tak nevnímame a slúžia aj na bežné počuvanie hudby.
Odpovedať
Profilova fotka
@raphael42 Tie vtacie budky su otrasne
Odpovedať
@yuri66 ty si otrasny 😆. Poznas lepsie riesenie Atmos sustavy ked nemas rovny strop na odraz alebo zabudovanie?
Odpovedať
@raphael42 čo povieš na toto? https://www.nay.sk/bose-acoustimass-1...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@insed Bose Acoustimass sú minimalistické, ale to je tak všetko. Aj malé plasťáky majú svoje použitie v malých izbách pre bežný konzum, ale nie za tú cenu. Za toľko sa už predávajú sety kvalitných "drevených" reproduktorov od renomovaných značiek, ktoré hrajú ďaleko lepšie. https://www.l-e.sk/reproduktory/sesta...
Odpovedať
@raphael42 nespokojny, sedacka id steny je ok vo velkom priestore, repraky neporiesis casovym posnunom? Skinka to ozaj nepokazi, ked uz mas tie hrce po stenach, ta je najmensi problem, musel by som byt velky fan aby som si to takto zariadil a keby som teda vedel ze je to podmienka urcite dam svojitu stenu, zasekam cast do steny a pod
Odpovedať
@raphael42 lepsie riesenie na vtacie budky bola predsa projektova priprava. Si nevedel ze chces podomacke kino? Nepochopim ten trend velkych okien za kazdu cenu, pred ktore sa nadrbe nabytok a izba je nezariaditelna.
Odpovedať
@raphael42 skrinka pre oknom posobi dost zle, uplne si zanedbal nejaku projektovu pripravu, a nevedel si co vobec chces. a teraz uz len aby nejako bolo. za mna, ja by som pred okno nedal nic. je to ako keby si dal velky hs portal a pred neho stvormetrovu sedacku, zial aj taketo zjavy tu sem tam vidim. ked si idem sadnut s projektantom, tak uz aspon nejaku predstavu mam, aspon teda o obyvacko kuchyni, nie ze najprv sa spravi projekt, vystavba, a potom nemas kam dat ani sedacku ani tv, v tvojom pripade ani repraky.
Odpovedať
@raphael42 to rozmiezstnenie má predstavovať akú technológiu priestorového zvuku? Center umiestni nad plátno
Odpovedať
@raphael42 uz keby som toto mala riesit, dam dve vysoke skrine popri okne, do nich zakomponovat aj repraky. Ked dobre vymyslis skrinu, tak mozu ostat upevnene na stene kvoli tomu aby to nerezonovalo s celym cirkusom, das tam aj udelatka, manzelka nejaky pracholapac nainstaluje. Este by som tam dala aj dosku nad okno, nech sa zamaskuje to platno. A stredovy reprak? To uz nejak vymysli. No a kebyze si moj muzicek vymyslel, ze kvoli zvukovej dokonalosti gauc meter od steny v takej malej obyvacke, tak by dostal dokonalou latou po krizoch... :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@raphael42 Tie budky daj dole a zacni tymto - https://www.l-e.sk/bowers-wilkins-702...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?