Stolári-fušeri-motáci-ale dobrý obchodníci-sami pre seba

!...upozornenie na neseriózneho stolára...v novembri sme si dali urobiť patinovaný nábytok z dýhy na mieru do obývačky s termínom do vianoc 2014, stolárovi z PB - miro bielik, na jeho dušovania a sľuby, že do vianoc ho budeme mať. Zobral zálohu 70% z 1063,00€. Prvé tri týždne všetko sľúbil ústne, týždeň pred vianocami problém s farbou a na vianoce zatvorená dielňa a nedvíhaný telefón. Keď sme po sviatkoch chceli zrušiť zmluvu a vrátiť peniaze, poslal nás ..., vraj nemáme termín na jeho objednávke a že on vie čo môže robiť, núkal nám narezané dosky za 888,00€!!!! Tak sme napokon museli s ním spísať Dohodu o primeranej lehote, kde sme zmluvu zoficiálnili, ale už radšej bez povrchovej úpravy, lebo sme prišli na to, že s tým má problém, aj to sám vzdal. Kúpil farbu za 76,00€ na vzorky, samozrejme zlú a chcel nám ju dať zaplatiť!!! Tú dohodu sa nám podarilo s ním spísať až 28.1.15 dovtedy vôbec nemal čas, lebo makal na ďalšej zakázke, aj to sme ho museli pritlačiť, až na jeho adrese bydliska, kde sa hanbil ako pes, šepkal na chodbe a nás vypoklonkoval, že príde za nami. Nakoniec podľa dohody termín do 4.2.15 stihol. Ale nechceli by ste tovidieť, nieže mať. Pootáčal si kresby dreva, komoda ináč-stolík opačne, zásuvky zvnútra biely laminát, sololit biely, výsuvy polské šmejdy bez tlmenia, !!! lemovacia páska nažehlovacia!!! Aj keď toto čo opisujem, zadané mal ináč, vraj sa to tak robí štandardne a hotovo, ale sľúbil, že to poopravuje. Našťastie me mu dali podpísať Protokol o neprevzatí, ktorý neskôr v maile poprekrúcal. Poslali sme mu Výzvu na vrátenie peňazí až na dve adresy, obe nevyzdvihol. Čiže je dnes 1.3.15 a naše peniaze sú jeho lebo si ich už aj minul a jeho nábytok nám núti aby bol náš. Budúci týždeň podávame naňho žalobu, držte nám palce. Ak ho niekto poznáte, pozdravte ho. Všetok nábytok v byte z laminátu som si porobil sám, tiež zo zlej skúsenosti s inými majstrami, na dýhu som si netrúfol, teraz si už verím. Aj keď majstrov ozajstných stolárov sme vtedy mali vtedy, ale na február. A je marec a ja nemám peniaze ani na materiál, keby som si to chcel robiť aj sám. Máte s ním niekto skúsenosť, podeľte sa..... Ľudia, ak sa chystáte dať si zhotoviť niečo na zakázku nepodceňujte zmluvy, nedávajte si ich vystavovať zhotoviteľom a tiež dobré slovo dnes už málokde platí, ale si ich spíšte sami, je ich plný internet. Celkový priebeh všetkých situácií s ním, mám spísaný na 4 listy A4, tu je to len v skratke.
Odpovedať
Profilova fotka
@praxik taky nabytok nevie hocikto urobit. zlata ikea
Odpovedať
pripada mi to ze preto ta struktura dreva tak lebo to asik robil z kratych kusov cize z odpadu co mu niekedy ostalo z neakej zakazky. to by som spravil asik iba ak niekomu by to stacilo do pivnice tak za 50e ale nic proti pánovi stolarovi ale ked to aj takto spravil nemal aspon pytat take nerolmalne peniaze zato @praxik
Odpovedať
hm, keď toto robil normálny stolár... no môj manžel, ktorý v živote nerobil s drevom je oveľa šikovnejší. asi by si mal otvoriť dielňu. 8-)
Odpovedať
Tak takým majstrom ako sa hovorí ...."lopatou medzi oči maximálne", nie zaplatiť.
Odpovedať
Juzan máte pravdu ,robil 12 ks. dyh. dverí. No nenormálne prachy to sú za stolík a komodu pod telku a 3ks police. Ale brali sme to ako výrobu na mieru a ochotu termínu:-)) ale nič z toho nemáme . Ajakva, tá lopata ma dostala.:-))
Odpovedať
toto uz vam asi nepomoze ale do buducnosti treba hladat podla referencii - stolarov specialne. Co sa tyka zmluvy to je tazko - ano, da sa spisat podrobne na A4 co clovek chce a presne ako to ma vyzerat vratane vsetkych prvkov. Ale kto to tak robi ? My mame napr. kuchynu za necelych 4000 EUR. Specifikacia bola na blocku o velkosti 10 x 5 cm. Zálohu zobrali 50%. Tiez som trochu trpol ze ako do dopadne. Ale nastastie to az na male detaily zvladli dobre Keby ale spravili nieco inak, asi mame smolu. Neda sa vsetko dat na papier - to vidis az ked je zmontovane. Pri takychto zakazkach je dolezite aby to stolar spravne pochopil + teda jeho serioznost. Ak je neseriozny a este to aj nepochopil, tak to je sodoma gomora potom. Drzim palce pri zalobe. Hadam mate aspon nejaku emailovu kominikaciu ktora pomoze
Odpovedať
@tomaso1
Odpovedať
tomaso1@praxik , máš pravdu ak je to profík, netreba mu nič vysvetľovať, poradí aj sám z praxe a nemám problém mu dať aj tringelt. Robím v stavebníctve a takýto prístup mi nikdy ani len na um neprišiel. Vychádzam z hesla Môj zákazník môj chlebodarca. A funguje to na 150%. Ak je neseriózny,poprie aj to čo desaťkrát sľúbi. Mali sme smolu, kvôli časovej tiesni a on to suverejne zneužil. Komunikácie máme od neho dve A4, kde sa vyhovára a popiera aj to čo podpísal. Pochopíte takéhoto človeka? Jemu sa to nikdy nestalo, žiaden zákazní vraj v jeho bohate jstolárskej praxi tak, ako my nejednal. Ja mám naňho dokumentáciu asi tak, prílohy aj s náčrtmi aj so zmenami, ktoré akceptoval vyhotovením podľa nich, dohodu o primeranej lehote aj s preberacím protokolom, výzvu na vrátenie zálohy aj keď neprbratú, a popis skutkového priebehu až do dnešného dňa, celkom tak 6 strán prílohy a ostatné na 9 strán A4. A mám obavi, že to na takého bude málo. Budem musieť zaplatiť aj advokáta. Akurát uvažujem o Podaní návrhu na plaťák a aj o Podanie trestného stíhania za nezákonné obohateni a aj za Podvod, nech sa z toho vykrúca ako chce. Akurát sa mi cez známich donášajú správy ako zhotovoval aj iným. Robil obývačku pred cca 6 rokmi za 20 000 korún, dotyčný mu dal zálohu 10 000, tiež to bolo dva mesiace pred vianocami, nerobil mu na tom 5 týždňom nič,až keď naňho naliehal, tak mu to posledný týždeň urobil, akurát ten s nim vybabral tak, že si ten nábytok bez doplatku zobral. Akurát konferenčný stolík vraj jednou ranou rozbi čo videl, že je akýsi labilnýl. A ten nábytok má už tohto času v sklade, pásky poodliepané, no koniec. Musel si kúpiť nový. A tiež sa mi donieslo, že vraj sa súdil o 700 € tri roky. Aj prehral, vraj ho to stálo dákych 1500 € naviac (doplácal to z našej zálohy) + jeho advokát, vraj kamarát. A robí si ďalej zvesela. Škoda, že to vyplávalo napovrch až teraz. Čiže bude to tvrdý orech. Preto som to začal písať pre druhých, nech sa to šíri čo najviac. Takíto ľudia nemajú v podnikaní čo robiť, hanba slovenskému remeslu.
Odpovedať
@praxik klasika dyha 250cm-280cm dvere dlhe 200cm odpad 50cm material hotový.nam sa to bezne stava ale ked idem niekomu robit ho upozornim komoda 300e ak chces z odpodu mas to za 150 ale uz to neni tip top. niektori ludia neriesia detaily idu dost po cene .nic proti ale za 1000e by som ti tu komodu a ten stol spravil z masivu a ne z dyhy.ale tak skusenost do buducna clovek sa musi najskor popalit aby sa poucil a v dnesnej dobe uz dobre slovo fakt malokde plati
Odpovedať
máš pravdu aspoň z laťovky by to za tie peniaze vyšlo, pri objednávke sa zastrájal, že by to bolo z nej raz tak drahšie, aj keď materiál som mu zadával dýha dub masív hr. 39 a 19 mm na papieri, on zliepal dve drevotriesky na 38 mm..... tá komoda, na ktorej vrchnú dosku otočil mala rozmer 150x50.... bolo nám to jasné, Ty ako profík si to tiež z fleku pochopil. Keď si zadáš nárezový plán, počítač ti ti napasuje ako potrebuješ. A aspoň tie zásuvky z tých odpadov mohol porobiť, aj na tých ešte šetril a urobil ich z bielej, aj keď ústne som ho žiadal o celodýhovaný nábytok, poprel to a vyjadril sa, že sa to tak štandardne robí. O tie peniaze budem bojovať, akurát, že sú a budú v lufte ešte asi dlho.
Odpovedať
@praxik no niektore veci sa robia standartne ale ako prekoho
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
V prílohe posielam výsledok práce stolára Petra Áča. Nedostatočným upevnením horných skriniek v našej kuchyni ohrozil nielen môjho muža a mňa, ale aj našu dva a pol ročnú dcérku. Tri skrinky v celkovej dĺžke 2 metre ukotvil do 5 cm dlhých, tenkých plastových hmoždín s prislúchajúcimi šróbmi. Je to nezodpovedný, neschopný fušer. Dúfam, že na jeho počínanie nikto iný z jeho klientov nedoplatí.
Odpovedať
@janam11 tak toto musela byť dobrá šupa :-D
Odpovedať
Oprava: teraz presne premeriavame tie hmoždiny nemajú dĺžku 5cm, ale len 4cm.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Ako stolár je na vysokej úrovni vedomostne aj skúsenostami
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?