Problém s dispoziciou - ako by ste ju upravili?

Dobry den..čítam že viete veľmi pekne poradiť...obývačke je navrhnutá v takomto stave. Rozmýšľali sme že tie balkónové dvere dame preč a urobíme klasiku stenu. Ale ako by ste riešili takto gauč a telku. Prichádza sa do obývačky cez otvor vedľa krbu. Schody budú točite. Ma to niekto takto riešené? Nie je neprakticke mať za gaucom hneď balkón? Kam uložíme telku na schodoch určite nie keď sa bude radi ak prechádzať z chodby
Odpovedať
@euni124 zariadenie trebalo riesit uz pri projekte, alebo ked ste pri tom este tak teda myslite na to. za gauc jednoznacne pevnu stenu.alebo uz hned pocitat s tym ze gauc sa povysunie dopredu a bude tak ako keby v strede, ze to bude taky ostrovcek v obyvacke. ja ked vidim ze si postavia novy bungalov, a za HS portal si daju gauc a ani ho tak nemozu naplno vyuzit, tak je mi z toho dost smutno.taketo vec jednoznacne riesit vopred, podobne ako umiestnenie TV to uz musi byt jasne vopred, hned pri projekte, podobne ako uz vtedy vies ze kde bude kuchyna a kde bude drez.
Odpovedať
Neboli tam povodne navrhnute tie schody take, aby sa tam dala dat telka? To ste zrusili tocitymi schodami. Vymente schody. Alebo, telku dat na tu spodnu pravu stenu - tam maju byt skrine? Ale oproti balkonovym dveram to tiez nebude nic moc. Hlavne, ak su orientovane na nejaku stranu odkial bude svietit dnu. Budete mat sice balkonove dvere za gaucom, ale mne to napr. nijak zasadne nevadi. Ja by som si vedela aj predstavit dat telku "do priestoru", tam, kde mate navrhnute kresla, zabudovat ju do nejakeho priestoroveho "rozdelovaca". Alebo, ako vravis, zrusit balkonove dvere a nechat pevnu stenu a problem je vyrieseny. Pripadne ich presunut na tu spodnu stranu, ak sa da. Ale ved oslovte toho, kto vam to kreslil, nech vam da nejake navrhy. Prekreslit schody na tocite vie kdekto, ale domysliet ten zvysok uz nieje len tak.
Odpovedať
@dent ja by som to riesila urcite vopred ale dom bol kupovany až v hrubej stavbe
Odpovedať
Dakujem za reakcie..spravime to asi tak že telku nebudeme mať a nechame stenu vedla okien volnu na projekciu, alebo teda telku naposuvnom stoliku. Myslíte že gauc pred terasovými dverami je v pohode napad? @metele už s terasovými dverami nepohneme lebo by nemali kam ist kuchyna je na to mala. Nevadi ja to este premylsim a hadam raz ukažem aj pekny vysledok 🙂
Odpovedať
@euni124 Tak nenazvala by som to dobrym napadom, ten gauc pred dvere na terasu, ale tragedia to tiez nie je - teda pre mna. Pozor, toto bude kazdeho vlastny nazor - zalezi od teba, ci ta to bude rozculovat a ci na to budes kazdy den nadavat, to musis ty sam vediet.
Odpovedať
@euni124 tak ako to mas v spodnom obrazku tak telku by som dala na stenu vedla vstupu, tam by sa aj nejaka skrinka zmestila, gauc by som dala do laveho rohu a okno zrusila ako to mas tou zltou a dvere na terasu by som urobila z dolneho praveho okna. Mozno budes musiet prejst viac kym prides na terasu ale nebudes nicim obmedzena aj ked nieco vacsie potrebujes vyniest. A v kuchyni by som nechala dvere von len siroke 1 meter. Tak by si mala dva vstupy na terasu, jeden z kuchyne na nosenie jedla a druhy z obyvacky aj pre navstevu aby nemusela cez kuchynu
Odpovedať
Dakujem velmi pekne za rady. Ale zatial to tak vychadza že bude nebudeme mať telku alebo sa s tým gaucom budem musieť popasovať že za nim bude terasa. Už sa nedaju meniť okna.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?