Nábytok z indického palisandra - skúsenosti

5. aug 2020120

Ahojte, chcem sa opýtať, či niekto má tento nábytok doma a ako je spokojný. Našla som jednu diskusiu z roku 2017, zaujímajú ma ale novšie recenzie... ďakujem za každú jednu 🙂

PS: mám na mysli kolekciu Makassar

• @livila  Ahoj, nábytok z palisandra a manga mam vo svojej kancelarii + nieco doma. Kupoval som tento a minuli rok. Za seba uplna spokojnost. Ale zalezi kde kupis. Ak mozem odporucit tak www.indickynabytok.sk

• @majo1976 ďakujem ti veľmi pekne. Rozmýšľame nad stolom do kuchyne, tak som nevedela čo je to vôbec za drevo, či tvrdé a či sa vôbec hodí do kuchyne 😃

• @livila  dub alebo orech sa dá spraviť aj krajšie ako palisander a je náš, tak načo palisander

• Sponzor fóra
  • @livila  kuchynsky stol z palisandra je nadherny svojou krezbou. Bohuzial ziadne nase drevo sa mu nevyrovna krasou. Preto aj hudobne nastroje ktore su z palisandra su omnoho drahsie prave pre svoju kresbu a tvrdost. Zo slovenskym masivom sa neda porovnavat.

• @martinmatko  Bohuzial sa mylis, staci sa len pozriet na stol z palisandru. Dub orech daleko zaostavaju svojou strukturou a krezbou. To ako porocnavat feliciu a superb.

• @majo1976 skutočny poriadny palisander je niečo uplne ine, ten vidiš na slovensku len ako dýhu lebo je velmi drahy, a ten sa použiva na tie hudobne nastroje ako si napisal alebo ako ručky na lepšie nožiky
    tie nabytky čo sa tu vozia z azie maju od poriadneho nabytku kvalitou spracovania aj kvalitou dreva velmi daleko...
    rozdiely v dreve palisandra je v druhu, v jeho lokalite kde rastol, hustote, a samotne dosky z ktorej casti kmena ako boli rezane....ked sa pozrieš na tie lacne nabytky z azie tak tam je to nula bodov...
    robieval som nabytok, dvere a stoly aj z dyhy palisandru tak viem o čom píšem.
    jednoduchy priklad- ak by to bol kvalitny palisander na nabytku čo sa tu predava:
    vyrobca hudobneho nabytku by predsa kupil jeden stol alebo skrinku a z nej by robil
    časti hudobnych nastrojov alebo ručky na nože,,,jasne že to nikto neurobil lebo to nie je poriadny palisander ale naky druh čo v azii rastie ako u nas vrba....poriadny palisander rastie velmi pomaly aj 100 rokov a tamtie rychlejšie ako naš topol

• @martinmatko  Uz ti rozumiem, ty myslis dyhove dosky z palisandra. Ja zasa masiv palisander. Ktory tu predava par firiem. Ano je drahy ale zasa ked to porovnam zo slovenskym masivom. Tak napr 480eur vychadza kuchynsky stol 175x90cm. Kolko stoji z dubu? To budes vediet lepsie ty ked s tym robis. A musim ti oponovat na Slovensku sa predava nabytok z palisandru ktory je z Indie. A za dalsie, vyrobca hudobnych nastrojov, nedokaze a ani neuroby hudobny nastroj uz z hotoveho nabytku. To proste nejde. Rozpraval som sa z jednym klientom ktory vyraba gitary z palisandru. A vysvetloval mi ako to zlozito rucne vyraba. A palisandrove dyhy chodi nakupovat do Spanielska.

• @majo1976  ano, ten palisander je sice z indie čo sa tu vozi na nabytkoch čo predavaju eschopy, ale to je prave ten mizernej kvality: nie prave ten pekny druh a velmi rychlo rasteny-plantažnicky.
    Oproti palisandru čo sa kupuje na hudobne nastroje uplne iny a mnohonasobne lacnejšíííí.
    nechcem tym povedat že ten nabytok je zly alebo škaredy-ved je aj pekny, len to aby si ludia nemysleli že maju nabytok zo skutočneho draheho palisandru ako to prezentuju tie firmy čo ho predavaju.

• Skusim ta presvedcit foto nabytku z palisandra, masivu, ziadna dyha 🙂 Skutocne sa tu da kupit kvalitny palisander. A aj vyrobeny nabytok z neho. A ozaj, palisander na spracovanie na nabytok sa pili v 20-25tom roku zivota stromu. Aspon tak to robia v Indii. oki, pripajam foto...som zved, ako sa ti bude pacit. Dufam ze ta presvedcim aspon takto, ked mojim vetam neveris 🙂

• @martinmatko  Skusim ta presvedcit foto nabytku z palisandra, masivu, ziadna dyha 🙂 Skutocne sa tu da kupit kvalitny palisander. A aj vyrobeny nabytok z neho. A ozaj, palisander na spracovanie na nabytok sa pili v 20-25tom roku zivota stromu. Aspon tak to robia v Indii. oki, pripajam foto...som zved, ako sa ti bude pacit. Dufam ze ta presvedcim aspon takto, ked mojim vetam neveris 🙂

• @majo1976  no ved presne tento palisander na tomto nabytku je ten plantažnicky čo nema tu hodnotu ako ten o ktorom idu oslavne reči.
     toto je uplne, ale uplne slabota oproti tomu z ktoreho sa robia dyhy na nabytok.
    ludia tomu nerozumeju a letia na slovo palisander a myslia si že bohvie čo maju...
    Keby tento nabytok bol spraveny zo slovenskeho dubu tak ma vačšiu hodnotu....
    poriadny palisander rastie aj 100rokov a nie 25.....
    takto vypada poriadny palisander / z ktoreho sa robia napr. aj tie hudbne nastroje atd../, napr. santos:blob:http://www.modrastrecha.sk/1eb1a2af-411f-48e8-8640-81f3ab8a0b34

• @martinmatko  Hmmm...dyha ti ostane len nalepenou dyhou, pod ktorou byva zvacsa nieco lacne. Ale masivne drevo je kus z ktoreho citit nieco zive, vyzaruje teplo. Este sa opravim, palisandrovy strom sa doziva samozrejme aj 100 rokov. Ale spracovava sa v 20-25roku zivota.
    Kazdopadne kazdy mame svoj nazor a skusenosti z drevom. Myslim si ze kazdy kto je na tomto fore si zoberie z naseho rozhovoru, co chce. Ci sa prikloni k tvojmu nazoru alebo mojmu, necham na kazdom jedno. Pokial nas rozhovor niekoho zaujal a primel k tomu aby si zistil dalsie informacie na internete, budem tomu len rad.
    Mato, pokial budes niekedy v BA, napis mi, rad sa s tebou stretnem a "dohadame-doriesime" 🙂slight_smile: palisander.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Poradenstvo, návrh a predaj moderného osvetlenia s využitím progresívnej LED technológie s možnosťou finálnej realizácie.

Je krásne byť doma! ♥ Bývanie, stavba, rekonštrukcia, záhrada a ešte niečo navyše... 🙂 Navštívte náš web, kde sa môžete inšpirovať!
    Ponúkam na predaj drobné nábytkové kovanie - úchytky, pánty, konzoly a iné komponenty pre domácich kutilov.
    Články od našich partnerov
    Odstrihnite sa od zateplenia
    Klasicky nadčasová kúpeľňa
    Keď maľovanie a stierkovanie nie je len o estetike
    Archív článkov od partnerov