Medzera medzi lištou a podlahou

Ahojte, prosím vás nemáte niekto skúsenosť čo s takou medzerou medzi lištou a podlahou ? Robili nám to robotníci čo dávali dom do štandardu, byt preberal manžel a nevšimol si. Mne to dosť vadí lebo niekde je medzera niekde to je pekne v rovine s podlahou. Nemáte skúsenosť ? Či by sa tam dal dať nejaký silikon alebo čosi, žeby to vyplnilo ? A zas silikon sa asi aj bude zle čistiť, už aj tak nato dosť sada prach (ak máte nato niekto nejakú vychytávka sem s tým 😄 ) Za skúsenosti a rady vopred ďakujem 🙂)
Odpovedať
@majka4848 Stačí tam dať obyčajný akrylátový tmel. Buď biely, alebo nájsť čo najbližšiu farbu k podlahe. Robí sa to potom tak, že na podlahu a dobré je aj na lištu nalepíš maliarsku lepiacu pásku pozdĺž steny (aby si si nezamazala podlahu a lištu), do medzere natlačíš tmel, stierkou to potom zahladíš a odlepíš tie lepiace pásky. Kraj tmelu bude pekne rovný a nezašpiní okolie. Inak tá medzera mohla vzniknúť aj tým, že pri novostavbe klesá podlaha o pár mm za prvý rok-dva.
Odpovedať
@chrobak7 ďakujem, takéto veci môžeme dať reklamovať a prídu nám to opraviť. Teda dufam, že aj keď ide o takú skôr kozmetickú vec :/ len som nevedela, či sa to vôbec dá. No práveže to bolo hneď jak sme sa to nasťahovali takto. Možno sa to teraz zväčšilo to už neviem 🙂
Odpovedať
Určite by som sa ich opýtala prečo to tak spravili, keď zaplatím niekomu za dom na kľúč tak chcem určite vsetko na 100% určite by som to nerobila na vlastné náklady keď to bola ich úloha a dostali zato zaplatené. Ani nejde o to že je to maličkosť ale skôr ide o ten princíp
Odpovedať
Akokoľvek vypĺňať tú medzeru je nezmysel, pokiaľ je možnosť tam lištu namontovať správne ... Ak je podlaha rovná, tak treba proste lištu odlepiť, očistiť, zbaviť ju lepidla (zo zadnej strany) a nalepiť ju poriadne tak, ako sa má ... Žiadna atómová veda. Osobne by mi to nestálo ani za reklamáciu, ale tak samozrejme, to som ja :)
Odpovedať
@silvia_peterr len tí čo to robia sa na to pozerajú inak ako ty, čo to máš doma, oni často nad vecami aj hodia rukou 😉
Odpovedať
@silvia_peterr krasny by bol svet, v ktorom by toto bol ten jediny problem
Odpovedať
@majka4848 problém môže byť aj ten, že v čase keď to lepili tam tá medzera byť nemusela, stačí, že k danej stene položíte nábytok, posteľ, skriňu, ťažkú sedačku... a tá plávačka o ten 1-2 mm klesne (pod ňou je mäkká podložka) a medzera je na svete - vlastná skúsenosť....nebláznite s reklamáciou, ak len toto je problém na celom domčeku tak užívajte a radujte sa z neho 😉
Odpovedať
@majka4848 Sadla vam podlaha, kto ma skusenosti, robi listy po dvoch rokoch byvania. Snad si nemyslite, ze tu listy pdkladali, aby vam tam naschval ostala fuga :-)
Odpovedať
Podlahu a listy spravili ani nie za týždeň, nevravím, že to spravili narokom alebo čosi. Ale ako píše @silvia_peterr zaplatila som zato a áno chcem to mat na sto%. Určite to nebudem opravovať na vlastne náklady ale prídu mi to spraviť oni. Nie ako reklamáciu len dokončiť prácu 😄 @kejsix no neviem, či by som vedela bývať v dome dva roky bez toho aby som aby som mala listy 🙄 @kamajabo veru nie je to jediný problém, je ich viac a dávame si to postupne opravovať keďže dom mame v záruke 3 roky a počas toho ak je niečo zle, prídu nám to opraviť. Tak si to dáme teraz kým môžeme ako o tie tri roky keď si to budeme robiť na vlastne náklady 🙂)
Odpovedať
@lubk0 ďakujem za informáciu, nechám to teda na robotníkov, či to opravia ako vy píšete alebo dajú len ten tmel...
Odpovedať
@majka4848 Ehm ... Ten tmel, bude po oprave vyzerať dobre ... Krátky čas ... Časom, hlavne ak je v priamom styku s podlahou, zmení farbu a bude to vyzerať ešte horšie, ako teraz ... Ak už to chcete nechať opravovať firme, trval by som na tom, aby sa namontovali tak, ako majú ... Tj žiadne silikónovanie, ši tmelenie ale správna montáž ...
Odpovedať
@lubk0 ok ďakujem, budem teda trvať natom aby to dali dole a nalepili. Akože nehovorím, že sa tu kvôli tomu nedá žiť sme tu už skoro rok a chceme to dať opraviť im kým môžeme... len teda neviem aké sú možnosti a keby oni mi povedali že to len zamaskujú tak určite by sme prikyvli. Teraz keď viem, že sa dá aj inak... tak budeme trvať na tomto. Fakt vďaka 🙏
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@majka4848 zamysli sa nad tym ze podla obrazku vyzera ze lista je zvrchu akrylovana. Vies ako hnusne to bude vyzerat ked ju daju dolu ... posunu bizsie k podlahe??? Hnusne. Nakoniec sa malovaniu nevyhnes.
Odpovedať
@silvia_peterr osobne mám skúsenosť, že práve čo je na kľúč, to nie je na 100 %. Ja by som to tiež neriešil. Počkal by som nejaké obdobie po zabývaní, aby zem príp. ešte sadla a ak by ma to iritovalo, potom by som to prerobil.
Odpovedať
@majka4848 nemate krivu podlahu? problem moze byt aj v tom, ze lista je rovna a na podlahe mierna nerovnost. na jednom mieste to tak mam aj ja. pouzil som silikon aby nebolo vidno skaru.
Odpovedať
@igor256 neviem či podľa je krivo alebo len padla ako to tu písali... proste sú miesta kde to vidno viac a kde menej... tak ja neviem teraz 🤷‍♀️ Ešteže mame robota pekne to tam povysava lebo inak si neviem predstaviť, čo by tam bol za bordel 🥴
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?