Latka na novej sedačke sa krčí

Prosím vás mame novú sedacku látkovu ( kúpená v XXXlutz) ale latka na sedačke sa krčí - neviem či je to Ok alebo nie predtým sme nemali latkovu…. Máte to tak aj vy - ?postavím sa zo sedačky ( zo sedu) a sedak má úplne latku pokrčenu …Pripadne je to Ok? Keď máte možnosť pridať napr fotky vašej sedačky …. Pre predstavu ako to mate ?
Odpovedať
ahoj a fotku nedas? ja mam sedacku Deni zo sedackovydizajn, uz bude mat cca 7-8 rokov a je ako nova. Pozri si tento link, mam o milimeter tmavsi odtien ako je na obrazku, ale inak je to presne toto Ucko, iba bez tej podrucky na pravej strane. https://sedackovydizajn.sk/sedacka/deni/ Ked som siel s manzelkou do predajne v Rovinke pozriet tuto sedacku a sadol som si, tak som vedel, ze toto je ona. Jednoducho kvalitne materialy, celkovo kvalitna robota, cize ako detailista som nenasiel nic, co by sa mi nepacilo. A pre mna dolezita vec, ze sa nezabaram, este aj latka nejaka premiova talianska, oderu vzdorna a samozrejme sa nekrci. Cenu mi spravil, tusim 1500, alebo 1600 Eur. Pre porovnanie...Este pred touto sedackou sme boli pozerat tie lacnejsie z Jysku a podobne kvalitnych obchodov. Otacal som sa hned ako som tie sedacky zbadal. To je jeden otras, ale manzelka to videla v letakoch a myslela si, ze su OK. Tak som ju zobral popozerat nazivo. Preslo ju to... 😄 Davnejsie, ked som bol este mláďa, sme s mojim tatkom v panelakovej kocikarni za 2 dni vyrobili sedacku z nicoho a kvalitativne a vyzorovo uplne niekde inde ako tento odpad, ktory nazyvaju sedackou. Nechcel som sa retrospektivne nasrat, ale napisem ti este jeden pribeh. Som z Trencina a pri NAYku pri tescu, su slovenske sedacky Beta. Hovorim manzelke, su slovenske, to mu si byt kvalita a snad aj OK cena. Pozreli sme na zaciatok(vlastne to bol aj koniec) L-kovu sedacku, prisla predavacka a zacala debata. Uplne hola obycajna L-kova sedacka, zakladna latka, cena cca 1500 Eur. Hovorim OK...Chcel by som podrucku na jednu stranu...Nie je problem +200Eur. Potom sme chceli este nejake drobnosti a zastavili sme sa niekde na 2200 Eur. Este som si sadol, ved treba ju vyskusat. Legenda hovori, ze odtlacok mojho pozadia je na sedacke v predajni dodnes 😄 Komplet stehna zaborene, cize molitan musel byt asi taky, aky sme si davali ako decka na brankarske betony, ked sme hravali hokej na ulici. A ked som sa postavil, tak z tej latky bol jeden "žvachol". Uz som dost odbocil, tak aby som ti aj odpovedal. NIE, latka sa nema takymto sposobom krcit a ani by si sa nemala zabarat do sedacky. Fotky ti pridavat nebudem, pretoze vyzera presne ako na obrazku aj po tolkych rokoch. Ak mozes, tak im to chod vratit a kup si kvalitnejsiu.
Odpovedať
my mame lacnu zo sconta, a nic sa nekrci ... ale nechapem ako sa moze latka krcit ? ved je obopnuta ...
Odpovedať
Profilova fotka
Fakt by ma zaujimalo co znamena “latka sa krci” davaj fotky nech si to vieme predstavit 😅😇 lebo takto z textu fakt netusim co si mam pod tym konkretne predstavit 🙂
Odpovedať
@jurinka4 ak je látka nejaká lacná alebo je tá sedačka zle očalúnená, môže sa stať. Ale tiež si to práve nejak moc neviem predstaviť, že čo presne pod tým myslíš.
Odpovedať
@jurinka4 trochu sa krčí každý látkový poťah, ale čo som si všimla - napr. tie z Ikea majú mimoriadne nekvalitné poťahy. Doslova vyťahané po pár sedeniach. Veľa teda záleží od samotnej látky na sedačke. Ak vám to bude veľmi prekážať, jediné riešenie je celú sedačku prečalúniť vhodnejším materiálom.
Odpovedať
@shadowmilan krčí sa veľmi jednoducho - pokiaľ sa po pár sedeniach vyťahá ako lacné tričko, potom na rad príde aj krčenie. Pretože látka už nie je tak napnutá a pri každom sedení sa dokrkve. Ci pána ľudia, však zapojte predstavivosť... čo je na tomto nepredstaviteľné, že potrebujete k tomu fotodokumentáciu? 🤔
Odpovedať
... tak ako, bohuzial, my mame doslova polsky lacak a po 8 rokoch je len vysedena na jednom mieste ale latka sa nekrci vobec 😄 ja si to neviem predstavit, nikdy som to nevidel ...to by musela byt na volno uplnw alebo co ...
Odpovedať
My mame latkovu, ale je to taky hruby, velmi odolny potah, nie "trickovina" a nic sa nam nekrci. Reklamovala by som, byt na tvojom mieste.
Odpovedať
@jabadaba krčivú látku si viem predstaviť, aj to ako sa vyťahá tričko napríklad teda. Skôr preto foto, že či to myslíme všetci rovnako, že čo sa deje s tou látkou na sedačke.
Odpovedať
Pokiaľ sa ti to vidí, že to nie je normálne, tak to reklamuj, nám sa tak vysedela po roku a pol sedačka. Dali sme ju aj na reklamáciu, aj to uznalo a vyriešili to šalamúnsky. Nevymenili nič, len viacej tú látku na sedačke našponovali, čiže ani šitie nesedelo ani nič, vtedy som myslel, že z kože vyletím.
Odpovedať
Sedačka má cca týždeň … fotka to nevie zachytiť tak ako to je reálne …. Tá latka akoby bola “veľká” a vždy sa takto zosedi , na tých zahyboch kde sa to krčí sa bojím aby sa to časom proste nezačalo trhať
Odpovedať
@miselito "o milimeter tmavsi odtien" toto som este nepocul 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jurinka4 Ale to nevyzera nejako moc, to takto trochu sa aj nam, co mame sedacku zvykne, ked tam sedime a sa postavime, ale ked trochu pobucham tak sa to vystrie a nie je tam ta latka taka nazberkana.
Odpovedať
@hosmanikova nato že má týždeň 🤷‍♀️ Fotka je fotka ale reálne je to tak že na tom pokrčenom sa boji časom že sa normálne urobí take niečo ako by ste latku prerezala nozikom … neciem sa presnejšie vyjadrit ale časom sa to podľa mna prederavi
Odpovedať
@cukrik25 😄 😄 ok, nevedel som ako to co najvernejsie popisat 😄 ked sme vyberali farbu latky, tak prisambohu tam bolo 8 skoro rovnakych odtienov z tej co mame, preto som dal, ze o milimeter tmavsi 😄
Odpovedať
@jurinka4 po tyzdni nemoze toto robit, to bude problem nasponovania. ked tak este pockaj, aby si videla ako sa to bude spravat a chod to reklamovat. som teraz na chalupe, ale ked pridem domov na byt, tak ti to odfotim ako to vyzera u mna.
Odpovedať
@jurinka4 tak keď máš taký pocit a nezdá sa ti to tak to daj hneď reklamovať, neviem či nafotenie im bude stačiť alebo či budú chcieť aj vidieť naživo, veď to uvidíš čo ti povedia, ale keď s ňou nie si stotožnená, že to nie je OK, tak to hneď rieš.
Odpovedať
Tak ale látok nie nekonečne druhov na výber, možno ste len vybrali takú, že tá sedačka proste v nej nie je taká napasovaná. Neviem no, podľa tej fotky sa mi to nezdá nejaké hrozné. Ale ak máš pocit, že to nie je okej, tak treba riešiť reklamáciu teda čím skôr. Minimálne teda aby si sa dostala k nejakému vyjadreniu od nich.
Odpovedať
@jurinka4 keď sa ti zdá veľká daj reklamovať, veď ty nemáš čo stratiť, pri najhoršom to zamietnu a to sa nič také nedeje, uvidíš, lebo ak ťa to má mátať furt tak k čomu je to :/
Odpovedať
@jurinka4 takto možno lepsia fotka ? Posúďte
Odpovedať
Profilova fotka
@bernard_1 asi tak nejak. napisal by som reklamaciu a mozno by motyka vystrelila a uznali by to, aj ked si teda myslim, ze to bude skor taka latka, ktora je bohuzial takto elasticka
Odpovedať
@jurinka4 takto by pár dňová sedačka asi vyzerať nemala si myslím...
Odpovedať
@brubos no tak to teda isto nie. mozno to je len vadny kus, kde nebola ta latka proste dostatocne natiahnuta, alebo teda je to taka nijaka kvalita, ze sa to takto hned vytiahne
Odpovedať
@mimi373 tak to už neviem, aký v tom bude zádrhel... Ale som akože zvedavný, že ako sa k tomu postaví predajca. Že či to uzná ako závadu alebo bude tvrdiť, že však to má tak byť, že s tým nič nie je.
Odpovedať
@brubos už sme zavolali pána na posúdenie - dám vedieť !
Odpovedať
Profilova fotka
@jurinka4 nooo tak to som zvedavy teda, co povie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?