Krb v obývačke

Máte prosím niekto takto osadený krb? Nesála moc teplo k televízoru?
Odpovedať
@daniela87sk ahoj, a keby si ten krb prezrkadlila? Tak aby roh do L išiel do kuchyne a jedalne
Odpovedať
Vychadzalo nam to ppdobne, tak sme dali krb otvoreny len spredu. Bocne sklo sme zrusili este v navrhu.
Odpovedať
Profilova fotka
My to máme podobne, len o niečo nižšie a o kúsok ďalej od telky a je to v pohode a to máme 13kW asi záleží aj od výkonu krbovej vložky.
Odpovedať
Bohužiaľ nám už tam vymurovali komín takze môže byť otočený len do tejto strany 😞
Odpovedať
Profilova fotka
Raz som strávil týždeň v chate, kde v krbe boli z čelnej strany dva ventilátory a k nim dva vypínače. Celý čas ma to sr.lo ! Ku krbu nepatrí žiadna technika. Oheň je prírodná záležitosť a televízor vedľa krbu je nezmysel. Už samotné sklo na krbe trochu (alebo hodne ? ) ruší dobrú pohodu pri krbe. Preto televízor a iné technické vymoženosti pri krbe NIE. Ani žiadne umelé hmoty, lesklý obklad, nerez a pod. Samozrejme česť výnimkám, ale to zvyčajne stavali naozaj majstri krbári.
Odpovedať
@daniela87sk Chceš pozerať na televízor, alebo čumeť do kozubu. Navzájom sa rušia.
Odpovedať
Profilova fotka
My mame rohovy krb, ale obe skla smeruju do priestoru, v ich blizkosti nie je nic umiestnene na pevno, sala z toho dost tepla, ak ho chces pouzivat casto, jeho umiestnenie tak ako na obrazku je hlupost, telka bude urcite horuca 🤷‍♀️
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
Plánujeme ale opačne pre vstup sa mi to tak viac pozdáva.
Odpovedať
Profilova fotka
@dana_belejova
Odpovedať
@daniela87sk Nerozumiem tomu obrázku, ale pod krbom máte navrhnutú skrinku??? Ani skrinka vedľa krbu nie je OK, je to proti bezpečnostným predpisom. Vykurovacie telesá musia mať určité odstupy od horľavých materiálov. Pozri si hlavne prílohu č. 1 k vyhláške č. 401/2007. Aj keby to nebolo dané v norme, sedliacky rozum by mi nedovolil dať plastovú telku tak blízko k tepelnému zdroju. Po nejakom čase ti to zdeformuje ten roh TV.
Odpovedať
@chrobak7 výfuk má na druhú stranu,skrinka môže byť nehorľavá , no neviem k čomu tam bude tam sa musí všetko upiecť
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 Dobrý deň, neviem teraz na ktorý obrázok ste reagoval, ale v mojom prípade tam je pod krbom kameň a pri telke je druhá časť krbu kde je izolovaná. Smer skla do priestoru.
Odpovedať
Článok sa načítava...
tak je to 7mesiacov stary topic, daniela to ma snad uz aj postavene 🙂 inak my to mame velmi podobne, rohova vlozka od ktorej napravo je zaveseny TV vo vzdialenosti cca 70cm, nemyslim ze by s tym mal byt problem.
Odpovedať
@kosto13 S tým sklom máte pravdu.A ten zvuk ohňa počujem až do spálne.
Odpovedať
Profilova fotka
Biele ponozky? A kde je ohen? 🤭
Odpovedať
@lenkito10 Aké majú byť,ružové?
Odpovedať
@dana_belejova Aha, moja chyba. Ja som písal na prvý príspevok a ten je pol roka starý. U teba to vyzerá v pohode. Máš aj odstup skrinky od krbu.
Odpovedať
Teplovzdusna vlozka romotop. Krb postaveny z promasilu a ziadne salave teplo z pravej steny kebu nejde. 50 cm od krbu vpravo bude tv.
Odpovedať
Profilova fotka
@dana_belejova Dobrý deň, Dá sa tak spraviť, nebude s tým problém. Aj spojiť sa dá s nábytkom, len treba vedieť ako
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@hockto aky vykonny mate krb ? Velke teplo. Toho sala z boku ? Mme tam vychadzaju repro ...
Odpovedať
@zabak10 mal by mat regulovatelny vykon v rozmedzi 3,5-9,1kW. Ja okrem prvotneho zakladania prikladam po jednom kuse dreva/brikety, ktore vydrzi horiet tak cca 1 hodinu a teplota je vtedy v priestore prijemna, aj v okoli vlozky je to ok. Ma to zatial za sebou 2 sezony v podstate pravidelneho kurenia 3-4 mesiace/sezona a vsetko v pohode
Odpovedať
@zabak10 ono sa to da urobit tak aby s tym nebol problem. Len taketo veci by mal robit clovek, co sa tomu rozumie, aby to teplo nesalalo tak z tej strany, aby sa nejako repro neposkodilo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?